Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 23/24 “It’s coming home” part two


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Da dodam da je kod Doziera, osim prilagodjavanje na evropsku/EL kosarku, upitno koliko njegova kolena mogu da izdrze. Vise puta je preskakao utakmice jer mu je potreban duzi odmor izmedju tekmi, iako mu generalno minutaza nije prevelika (delom i zbog toga sto zna rano da udje u problem sa faulovima). Tako da, iako je logicno ocekivati da bi sledece sezone mogao da se oseca komfornije na terenu i bude agresivan koliko treba u napadu, ovoliki broj utakmica i potrosnja sputava njegovu produktivnost..

Link to comment
21 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Da dodam da je kod Doziera, osim prilagodjavanje na evropsku/EL kosarku, upitno koliko njegova kolena mogu da izdrze. Vise puta je preskakao utakmice jer mu je potreban duzi odmor izmedju tekmi, iako mu generalno minutaza nije prevelika 

 

na el sajtu piše da je odigrao 33 od moguće 34 tekme; ne bih ja preskakanje aba tekmi* uzimao za ozbiljno, odnosno, ne bih odma' optuživao kolena

osim tog acl tear-a, on i nije imao puno povreda u karijeri, bilo kakvih

 

*sad gledam spisak aba tekmi, igao je 26 komada, što bi trebalo da je tačno onoliko koliko se igra u sezoni ili grešim?

 

daklem, propustio je jednu tekmu u evroligi i ovu sinoć, pretpostavljam da nije igrao, pa zato pišeš  : i

Link to comment

PJ psihicki verovatno i dalje nije ostavio povredu iza sebe. Gomilu puta je imao priliku da ode jako i do samog kraja, odabrao je sut. Stoji da  poludistancu pogadja u dobrom procentu, ali ovako sa strane deluje da bezi od kontakta...  Plus ima ishitrene nervozne reakcije kada primeti da je sudija nesto svirao njemu sto kolegi sa druge strane nije, i tu se za par minuta samoiskljuci iz utakmice. Mozda bi sve to leglo od jeseni, ne znam...

  • +1 2
Link to comment
6 minutes ago, ZokiAsov said:

PJ psihicki verovatno i dalje nije ostavio povredu iza sebe. Gomilu puta je imao priliku da ode jako i do samog kraja, odabrao je sut. Stoji da  poludistancu pogadja u dobrom procentu, ali ovako sa strane deluje da bezi od kontakta...  

 

gledao sam ga solidno puta u nuggetsima, one sezone kada su svi bili ranjeni, pa je imao puno prostora za igru: to je, recimo, njegov nedostatak u igri, koji je imao i pre te acl-povrede

često je birao skok-šut sa okvirno razdaljine oko metar od penala, radije nego da završi na obruču. a u nba zapravo ima više prostora za to nego u el, što zbog dimenzija terena, što zbog dozvoljenog tipa odbrane.

 

tu je po meni i jedini ali veliki nedostatak u odnosu na exuma: nema brz prvi korak u kojem će da prešiša čuvara a nema ni neki naročit skil u finiširanju na obruču, sve što je danteu najveći forte. da je konstantniji šuter, to se ne bi toliko osetilo kao razlika, pogotovo što sam ubeđen da će sledeće sezone biti značahno bolji u timskoj odbrani, gde god bude igrao.

 

uglavnom, nije strah od povrede, prosto nedostatak koji ima i koji će morati da rešava u nastavku karijere, bilo alternativama (bolji šut), bilo da ovlada nekim džakom trikova na ulazu, da menja brzinu i slično. al' lako je to reći ( :

  • +1 2
Link to comment

Ne bih rekao da je PJ u Denveru oklevao na prodoru i završavanjem oko obruča. Sad iz glave da iskreiram neki 3 min highlights, uglavnom bi se svelo na to - gomilu and 1 i poprilično iznuđenih bacanja na insistiranju na kontakt igri. Mnoga je doduše fulao.

Link to comment
1 hour ago, uini said:

 

na el sajtu piše da je odigrao 33 od moguće 34 tekme; ne bih ja preskakanje aba tekmi* uzimao za ozbiljno, odnosno, ne bih odma' optuživao kolena

osim tog acl tear-a, on i nije imao puno povreda u karijeri, bilo kakvih

 

*sad gledam spisak aba tekmi, igao je 26 komada, što bi trebalo da je tačno onoliko koliko se igra u sezoni ili grešim?

 

daklem, propustio je jednu tekmu u evroligi i ovu sinoć, pretpostavljam da nije igrao, pa zato pišeš  : i

 

Ja ti kazem da njegova kolena nisu u redu i ne mogu da izdrze u kontinuitetu tempo utakmica kakav se igra. Nije samo broj utakmica reper, zahvaljujuci prinudno manjoj minutazi zbog faulova njegova potrosnja je manja od planirane, i opet ima problema. Ako je tako i kada mu je prosecna minutaza na oko 20 minuta po mecu, samo moze da bude gore ako se vise forsira.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...