Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino
Valk
Message added by Valk,

Topik Premier lige je posvećen našem dragom ArleKinu, koji više nije sa nama.

Nadamo se da se u džennetu čuje grmljavina topova sa Emirata, dok ti pikaš lopte na Hajberiju.

Recommended Posts

6 hours ago, Weenie Pooh said:

Ko nema pojma šta se radi u KSA, njemu nije ni potrebno uvaliti faktoid o fudbalskim klubovima koje Arapi poseduju - ravno mu je pa mu je ravno, dakle sportswashing suvišan.

 

Ko ima pojma, ne bi trebalo da mu je ikakav problem da kompartmentalizuje te dve stvari, neće mu svakako jedna isprati drugu, dakle sportswashing suvišan.

 

Kasapljenje Kašogija ni po čemu nije inkompatibilno sa posedovanjem fudbalskog kluba. Suprotno mogu da misle samo idealisti koji iz nekog razloga tripuju da bi prebogati vlasnici trebalo da su fini ljudi po defaultu. To naravno nije tačno i niko iole svestan neće tvrditi da je tačno. Ali ponekad je zgodno praviti se da tako jeste, da arapski vlasnici kvare neku zamišljenu harmoniju.

 

 

Ali upravo jeste potrebno uvaliti, da bi se u globalu imalo što pozitivnije mišljenje o tom jezivom mestu. Pridobiti simpatije neobaveštenih. Eno, Kosovo to radi preko naštancovanih pevačica kratkih imena i prezimena i ide im okej, malo ko na njih gleda kao na najgore narko leglo u Evropi.

 

Što se tiče priče o vlasnicima, niko ni ne misli da je reč o harmoniji, ali brate, kakvi god oni bili u većini klubova, zaista ne znam da li je bilo kod od njih odgovoran za nešto slično kasapljenju čoveka.

  • +1 1
Link to comment

Zasto jezivom mjestu? Ne mozes zbog Slobe Frusku goru npr smatrati jezivom prilikom. Sigurno i SA ima svojih ljepota i prednosti, osebno za specificno orjentisane ljude.

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

Ali upravo jeste potrebno uvaliti, da bi se u globalu imalo što pozitivnije mišljenje o tom jezivom mestu. Pridobiti simpatije neobaveštenih. Eno, Kosovo to radi preko naštancovanih pevačica kratkih imena i prezimena i ide im okej, malo ko na njih gleda kao na najgore narko leglo u Evropi.

 

Što se tiče priče o vlasnicima, niko ni ne misli da je reč o harmoniji, ali brate, kakvi god oni bili u većini klubova, zaista ne znam da li je bilo kod od njih odgovoran za nešto slično kasapljenju čoveka.

Према коме је уперена та офанзива шарма? Кога то шармирају Сауди а кога представници лажне државе која је самопроглашена на окупираном делу Републике Србије?

Link to comment
57 minutes ago, copkillah said:

Ali upravo jeste potrebno uvaliti, da bi se u globalu imalo što pozitivnije mišljenje o tom jezivom mestu. Pridobiti simpatije neobaveštenih. Eno, Kosovo to radi preko naštancovanih pevačica kratkih imena i prezimena i ide im okej, malo ko na njih gleda kao na najgore narko leglo u Evropi.

 

Ponavljam, ne može Dua Lipa da izbriše iz svesti ljudi trgovinu heroinom, to se jednostavno ne dešava. Čovek ili je čuo za obe te pojave, ili za samo jednu od njih, ili ni za jednu od njih - ne postoji varijanta u kojoj pojava A sprečava pojavu B da mu se zapati u glavi.

 

Isto kao što Srbija može da bude asocijacija na genocid u Srebrenici, na Novaka Đokovića, ali i na jedno i na drugo u isto vreme. Nikome nije Đovak izbio Srebrenicu iz glave, niti je zauzeo nekome mesto u glavi pod natpisom "Srbija" pa da mu je ubuduće nemoguće uglaviti priču o Srebrenici. 

 

57 minutes ago, copkillah said:

Što se tiče priče o vlasnicima, niko ni ne misli da je reč o harmoniji, ali brate, kakvi god oni bili u većini klubova, zaista ne znam da li je bilo kod od njih odgovoran za nešto slično kasapljenju čoveka.

 

Pa nije niko ni od ovih fudbalskih šeika odgovoran za kasapljenje čoveka, nego vladar zemlje u kojoj žive.

 

Isto kao što ni Roman Abramovič nije bio odgovoran za invaziju Ukrajine, pa su mi ipak oduzeli klub u koji je uložio dve milijarde dolara.

 

Peglanje reputacija preko sporta & razonode, to je potpuno uzaludan posao o kom trube samo ljudi iz medija. Jedini signal koji šeici šalju kupovinom fudbalskih klubova je Я Богата А Ты Говно, dakle čist finansijski fleks. 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, porucnik vasic said:

Према коме је уперена та офанзива шарма? Кога то шармирају Сауди а кога представници лажне државе која је самопроглашена на окупираном делу Републике Србије?

 

Samo kretene iz medija koji misle da je stvarnost = ono o čemu oni pišu.

 

(Kao onaj lik iz Guardiana što je nedavno crtao zašto Đoković nije GOAT - jer, razumeš, realno i nije neki uspeh osvojiti sve te trofeje kad si tako jak i brz. Tačno osetiš da nadobudna budala umišlja da mu je svojim pisanijem pokopao karijeru.)

 

Na te stvari stvarno treba razvijati imunitet kod sebe i kod drugih koliko god je moguće. 

Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ponavljam, ne može Dua Lipa da izbriše iz svesti ljudi trgovinu heroinom, to se jednostavno ne dešava. Čovek ili je čuo za obe te pojave, ili za samo jednu od njih, ili ni za jednu od njih - ne postoji varijanta u kojoj pojava A sprečava pojavu B da mu se zapati u glavi.

 

 

 

Ali ja ti sve vreme pričam da uopšte nije reč o brisanju onog negativnog, već stvaranja pozitivnog imidža zemlje, da Average Joe misli kako su SA ili Kosovo kul zemlje zbog ovog ili onog razloga. Prosto, da generalni narativ o zemlji bude pozitivan. Average Joe zna samo ono šta mu mejnstrim mediji serviraju, a to nije kasapljenje ljudi ili trgovina drogom, već fudbal i muzika. 

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, kipo said:

Zasto jezivom mjestu? Ne mozes zbog Slobe Frusku goru npr smatrati jezivom prilikom. Sigurno i SA ima svojih ljepota i prednosti, osebno za specificno orjentisane ljude.

 

kad pomislim na saudi arabiju prvo se setim filma hologram za kralja s tomom henksom.

Link to comment
2 hours ago, copkillah said:

Ali ja ti sve vreme pričam da uopšte nije reč o brisanju onog negativnog, već stvaranja pozitivnog imidža zemlje, da Average Joe misli kako su SA ili Kosovo kul zemlje zbog ovog ili onog razloga. Prosto, da generalni narativ o zemlji bude pozitivan. Average Joe zna samo ono šta mu mejnstrim mediji serviraju, a to nije kasapljenje ljudi ili trgovina drogom, već fudbal i muzika. 

 

Ne znam odakle ti ideja da mejnstrim mediji ne serviraju negativne narative, ili da ih neće servirati ako bude bilo pozitivnih alternativa?

 

Upravo su MSM onoliko guslali o kasapljenju Kašogija, nisu to ni Wikileaks ni Ed Snowden obelodanili. Isto važi i za činjenicu da žene do nedavno (o užasa) nisu smele da voze u KSA.

 

O održavanju Svetskog prvenstva u Kataru se prenemagalo i zapomagalo na čestitom BBC, ne na nekim marginalnim outletima tipa Canary.

 

A kad se neke priče potiskuju, na primer masakriranje Jemena, to nije zato što je Mansour uzeo City, nije stvoren "pozitivan imidž" KSA putem sporta. O škakljivim temama se malo priča iz vrlo prostog razloga - zato što su Arapima direktni saučesnici u tom projektu Amerikanci!

 

Dakle nemojmo se zajebavati, materijalni razlozi su ti koji utiču na zapadni tretman KSA, ne nekakav medijski spin ili kupovina fudbalskih klubova. Kad se Bajden rukuje sa MBS, to nije zato što ovaj kupuje Newcastle nego zato što prodaje naftu.

 

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, John Coltrane said:

Mane iz Bajerna u Saudiju. Kako je taj čovek propao u samo godinu dana :isuse:

 

Povreda, operacija, smena trenera koji ga je doveo, tuča u svlačionici, suspenzija... 

 

Ali sa druge strane, u LFC nije bio prva violina i najplaćeniji igrač :cry:

 

 

Link to comment

Ja sam utiska da ce samo takvi individualci, tipa Mane, ASM, uspeti nesto u Arabiji, svi ostali, igraci pozicije i sistema su osudjeni na propast. Sta ce jedan Kante tamo da radi, kakvu sredinu da drzi u zubima kad curi na sve strane oko njega.

 

Gledao sam one klipove sa Dzerardovog treninga, ljudi ne znaju gde da stoje, sta da rade, pogubljeni skroz. Kakav sistem tu mozes da uvedes, da ga jbes.

  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Povreda, operacija, smena trenera koji ga je doveo, tuča u svlačionici, suspenzija... 

 

Ali sa druge strane, u LFC nije bio prva violina i najplaćeniji igrač :cry:

 

 


Pa znam da je skupio 10tak golova i par asist., u onim silnim 5+ kantanjima Bohuma, Ajtrahta, Šalkea, Auspuha™, ali kad god sam gledao Bajern nešto ga nije bilo. U jačim mečevima ili je “vadjen” posle sat vremena ili je ulazio u zadnjih 20min. 

  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...