Jump to content
IGNORED

Premier League 2023-24


ArleKino

Recommended Posts

2 hours ago, Godfrey said:

Možda da budu "uvaženi"..biće nikad.

A ako im je cilj organizacija WC, eto im, koga briga. Mislim Katar je već organizovao, who cares.

 

A šta oni žele, nemam pojma...neka se novac odliva, što se mene tiče.

Ето, онда је могло без оба коментара. 

Link to comment

To je samo da bi ga “zaboravili” negde izmedju Teksada i Kalifornije…

 

edit:mirno spavajte Праслиновци(тм), Ampadu je otišao u Lic koji je posle Fofanine povrede bio poslednji stub odbrane Čelskij od Megvajera.

Edited by John Coltrane
  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, copkillah said:

Da poprave imidž zemlje? 

 

Ceo taj "sportswashing" narativ je čista fantazija, pravimo se da fudbal ima magičnu moć da kompenzuje neke druge stvari. 

 

Primera radi, da li ovde ljude manje žulja američko bombardovanje od pre 20 godina zato što su u međuvremenu imali prilike da gledaju NBA ili NFL? Nema to veze jedno sa drugim, kompartmentalizujemo mi to bez problema. Kao Jordan Henderson, LGBT prava u jednu fioku, KSA kinta u drugu fioku, i vozi dalje!

  • +1 4
  • -1 1
Link to comment

Malo zdravog podjebavanja Mejsona Planinca, jedini problem što my fellow Scousers ne kapiraju da bi komotno mogla da se napravi ovakva kompilacija za Soboslava protiv Karlsruea.

 

 

Link to comment
5 hours ago, John Coltrane said:

To je samo da bi ga “zaboravili” negde izmedju Teksada i Kalifornije…

Ja, pak, tipujem da Vreksamu treba baš takav jedan selebriti sajning. Inače, priključuje im se uskoro još jedan tamnoputi saigrač ćubaste frizure...

 

Spoiler

One player who hasn't made the flight is Fred. The Brazilian has remained in the UK to deal with a personal issue, but he is expected to join up with the rest of the squad shortly. 

https://www.manutd.com/en/news/detail/man-utd-announce-travelling-squad-for-tour-2023-in-the-united-states

 

Link to comment

Potpisujemo nekog Markesa ili Borhesa iz Sitija, nisam siguran tačno. Ne znam šta su skrivili drugovi Markes i Borhes pa Pep jednog šalje u istočni London. 

 

Link to comment
2 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Ceo taj "sportswashing" narativ je čista fantazija, pravimo se da fudbal ima magičnu moć da kompenzuje neke druge stvari. 

 

Primera radi, da li ovde ljude manje žulja američko bombardovanje od pre 20 godina zato što su u međuvremenu imali prilike da gledaju NBA ili NFL? Nema to veze jedno sa drugim, kompartmentalizujemo mi to bez problema. Kao Jordan Henderson, LGBT prava u jednu fioku, KSA kinta u drugu fioku, i vozi dalje!

 

Pa pazi, ja već gledam navijače Njukasla kako brane SA i nalaze opravdanja za kasapljenje Kašogija. Plus što ti poređenje nije na mestu, jer smo mi direktno bili pogođeni kada je u pitanju SAD, za razliku od nekog džordija ili bilo kog drugog poluobaveštenog pripadnika bilo kog naroda. Nije sportwashing upućen ka tebi ili meni već onima koji nemaju pojma šta sve SA radi, a takvih je jako jako jako mnogo. U njihovim očima će to biti tamo neka ok zemlja koja ulaže u sport. 

  • Hvala 1
Link to comment

mozda u svemu tome i nema nekog smisla, ili plana, navikli smo da gledamo super bogate saudijce da kupuju besmislice samo zato sto mogu ili iz dosade. zlatni luksuzni automobili i dijamanstske wc solje nivo razmisljanja

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, roux senyurt said:

mozda u svemu tome i nema nekog smisla, ili plana, navikli smo da gledamo super bogate saudijce da kupuju besmislice samo zato sto mogu ili iz dosade. zlatni luksuzni automobili i dijamanstske wc solje nivo razmisljanja

 

Kako nema plana ako to radi državni fond? 

Link to comment

Ima plan,no bice i prepreka,prva i osnovna,nacin zivota tamo,supruge zamotane kao mumije i jos mnogo toga,mozda gresim,ocekujem bar 30,40 posto povratnika nazad vec sledece sezone,bez obzira na kintu koju dobijaju.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

Plus što ti poređenje nije na mestu, jer smo mi direktno bili pogođeni kada je u pitanju SAD, za razliku od nekog džordija ili bilo kog drugog poluobaveštenog pripadnika bilo kog naroda. Nije sportwashing upućen ka tebi ili meni već onima koji nemaju pojma šta sve SA radi, a takvih je jako jako jako mnogo. U njihovim očima će to biti tamo neka ok zemlja koja ulaže u sport. 

 

Nesavršeno poređenje na stranu, ipak se ne bih složio sa zaključkom.

 

Ko nema pojma šta se radi u KSA, njemu nije ni potrebno uvaliti faktoid o fudbalskim klubovima koje Arapi poseduju - ravno mu je pa mu je ravno, dakle sportswashing suvišan.

 

Ko ima pojma, ne bi trebalo da mu je ikakav problem da kompartmentalizuje te dve stvari, neće mu svakako jedna isprati drugu, dakle sportswashing suvišan.

 

Kasapljenje Kašogija ni po čemu nije inkompatibilno sa posedovanjem fudbalskog kluba. Suprotno mogu da misle samo idealisti koji iz nekog razloga tripuju da bi prebogati vlasnici trebalo da su fini ljudi po defaultu. To naravno nije tačno i niko iole svestan neće tvrditi da je tačno. Ali ponekad je zgodno praviti se da tako jeste, da arapski vlasnici kvare neku zamišljenu harmoniju.

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...