Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2023/2024: ciganski panegirik


Dimitrije

Recommended Posts

Spajić me je pozitivno iznenadio, nisam ga nešto pratio dok je bio "napolju", ali vratio se kao i više nego pristojan štoper za naše prilike. Da je Dragović na njegovom nivou bili bismo mirni tu.

Ipak bekovi su rak rana ove ekipe, nepostojeća pozicija praktično. Nedeljković tek što je zaličilo da može da nam reši bar polovinu problema, a ovi ga prodadoše brže bolje.

Link to comment
1 hour ago, Jesper23 said:

Hvang je odigrao doktorsku utakmicu, izdominirao je trkački i pas igrom, on je srce ove ekipe. Još pronaći krštenog zadnjeg veznog i već sad smo ozbiljna ekipa. Dragović na veliku žalost djeluje kao bivši igrač i zaista sam u dilemi da li ga uopšte i zadržati, ako ima želju da ide ja bih ga pustio. Opet komična reakcija i otvaranje čiste kontre protivniku, djeluje mi da je i koji kilogram nabacio. Sve u svemu bekovi i zadnji vezni su prioritet, ali kao što znamo dvojac bez kormilara će dovesti 2-3 krilna igrača, tu smo tanki. 

 

edit: Sredina sa Hvangom i malim Ilićem može biti jako potentna, samo da pogodimo tog zadnjeg veznog. Da nam je vratiti Stamenića sa priprema i starta sezone, radio bi nam posao :D

Stamenić mora da se trpi, jbg. Meni se sviđa kako je juče odigrao. Uzeo je neke lopte strogo na postavljanje i anticipaciju, dalekovid je u napadu, racionalne su mu odluke, ali često greši. 

Sve u svemu, ne vidim nijedan problem koji je teško rešiv, a poseduje sve te Jaja Ture predispozicije koje bi mogle od njega da naprave vrhunskog igrača.

  • +1 3
Link to comment

Nazalost, ova ne-efikasnost nasih napadaca izgleda nije nesto prolazno, vec trajni problem jer nisu kvalitetni, simple as that... Juce je moralo bar 5 laganih da bude... A toliko nismo dali ni mnogo slabijim ekipama od Partizana.

 

Posle Evrope nisam uopste pratio FK, ali za neku ozbiljnu ekipu, nama fale dosta igraca. Neku klasu vidim samo kod Hvanga i Glazera (i mozda Ivanovic). Sve ostalo je zastarelo, ili fali tehnike, ili brzine, ili sve zajedno....

 

Problem je kao i u zadnjih godina u rukovodstvu i transfer politici...

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, assignment said:

Nazalost, ova ne-efikasnost nasih napadaca izgleda nije nesto prolazno, vec trajni problem jer nisu kvalitetni, simple as that... Juce je moralo bar 5 laganih da bude... A toliko nismo dali ni mnogo slabijim ekipama od Partizana.

 

Posle Evrope nisam uopste pratio FK, ali za neku ozbiljnu ekipu, nama fale dosta igraca. Neku klasu vidim samo kod Hvanga i Glazera (i mozda Ivanovic). Sve ostalo je zastarelo, ili fali tehnike, ili brzine, ili sve zajedno....

 

Problem je kao i u zadnjih godina u rukovodstvu i transfer politici...

Ja mislim da je ove sezone dovedeno nekoliko dobrih igraca koji su demonstrirali kvalitet (Hvang, Glazer, Olejinka) kao trojca sa potencijalom da budu bolji (Stamenic, Kraso, Djiga).  Za Evropu, tu su jos Bukari i Ivanic.  Katai i Kanga, mada odrtaveli mogu jos uvek da odigraju kvalitetno poluvreme, kao i Mijailovic.  Odbrana je skripeca i tu je problem.  Dragovic definitivno odlazi kao i Degenek i Milunovic, a moguce i da Rodic odluci da zavrsi karijeru.  Moze da se desi da ostanemo i bez Glazera i Hvanga.  Dolazi nam Luka Ilic, sto bi trebalo da bude pojacanje.  Treba jos jedan defanzivni vezni kao i osetno pojacanje u zadnjoj liniji.  Sremcevic je za brzu prodaju cim mu krene, tako da nam je potreban jos jedan dobar spic.

Link to comment
3 hours ago, assignment said:

Nazalost, ova ne-efikasnost nasih napadaca izgleda nije nesto prolazno, vec trajni problem jer nisu kvalitetni, simple as that... Juce je moralo bar 5 laganih da bude... A toliko nismo dali ni mnogo slabijim ekipama od Partizana.

 

Posle Evrope nisam uopste pratio FK, ali za neku ozbiljnu ekipu, nama fale dosta igraca. Neku klasu vidim samo kod Hvanga i Glazera (i mozda Ivanovic). Sve ostalo je zastarelo, ili fali tehnike, ili brzine, ili sve zajedno....

 

Problem je kao i u zadnjih godina u rukovodstvu i transfer politici...

pa jel su partizanovi igraci onda kvalitetniji kad iz manje sansi daju vise golova nego mi?

Link to comment
26 minutes ago, Shaq said:

pa jel su partizanovi igraci onda kvalitetniji kad iz manje sansi daju vise golova nego mi?

 

Pa definitivno su bili efikasniji, a kvalitet napadača u velikoj meri ocenjujem kretnjom, koliko ulazi u šansu, i efikasnost...  

Pitanje pošto nisam pratio, ko je naš najbolji strelac u ovoj sezoni, koliko golova/mečeva?

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Ja mislim da je ove sezone dovedeno nekoliko dobrih igraca koji su demonstrirali kvalitet (Hvang, Glazer, Olejinka) kao trojca sa potencijalom da budu bolji (Stamenic, Kraso, Djiga).  Za Evropu, tu su jos Bukari i Ivanic.  Katai i Kanga, mada odrtaveli mogu jos uvek da odigraju kvalitetno poluvreme, kao i Mijailovic.  Odbrana je skripeca i tu je problem.  Dragovic definitivno odlazi kao i Degenek i Milunovic, a moguce i da Rodic odluci da zavrsi karijeru.  Moze da se desi da ostanemo i bez Glazera i Hvanga.  Dolazi nam Luka Ilic, sto bi trebalo da bude pojacanje.  Treba jos jedan defanzivni vezni kao i osetno pojacanje u zadnjoj liniji.  Sremcevic je za brzu prodaju cim mu krene, tako da nam je potreban jos jedan dobar spic.

 

Naveli ste ista dva kvalitetna igrača kao i ja, uz dodatak da odlaze, što je za očekivati... 

A za ove koji bi mogli biti bolji i izrasti u nešto bolje, mislim daj Bože, ali ja se iskreno ne sećam koji igrač je u Zvezdi postao bolji i unapredio karijeru u zadnjih ohoho godina (tu mi samo Eraković padne na pamet)...

 

Molim Boga da Rodić završi karijeru, ukupno su nam bekovi rak rana godinama unazad, a kroz klub prošli milioni i milioni evra, hvala Terzo

 

I sama činjenica da je vraćen Miloje mi se ne svidja, i ne uliva ni poverenje, ni nadu...

Link to comment
56 minutes ago, Shaq said:

pa jel su partizanovi igraci onda kvalitetniji kad iz manje sansi daju vise golova nego mi?

Ja mislim da jesu. Generalno, njihovi stranci su dobri/odlični. Naši uglavnom ne, uz neki redak izuzetak.

Link to comment
20 minutes ago, dragance said:

Ja mislim da jesu. Generalno, njihovi stranci su dobri/odlični. Naši uglavnom ne, uz neki redak izuzetak.

sto se onda pise da je partizan kanta?

moje misljenje je takodje da imaju kvalitetne strance..

soldado je daleko efikasniji od nedajea, na njegovom mestu soldado bi lagano imao 25+..

severina i zahid a missim i goh npr isto imaju daleko precizniji sut od bukarija i olajinke, iako su druga dvojica u trkackom i fizickom smislu napredniji..

uostalom i za soldada i goha je placeno po milku obestecenja, daleko je to od sirotiljskog tima..

  • +1 1
Link to comment

Samo što ja to nisam rekao, osim da su organizaciono kanta i bušan kurton. Par dobrih igrača ne čini dobar tim.

Link to comment
13 hours ago, Dimitrije said:

Ja mislim da je ove sezone dovedeno nekoliko dobrih igraca koji su demonstrirali kvalitet (Hvang, Glazer, Olejinka) kao trojca sa potencijalom da budu bolji (Stamenic, Kraso, Djiga).  Za Evropu, tu su jos Bukari i Ivanic.  Katai i Kanga, mada odrtaveli mogu jos uvek da odigraju kvalitetno poluvreme, kao i Mijailovic.  Odbrana je skripeca i tu je problem.  Dragovic definitivno odlazi kao i Degenek i Milunovic, a moguce i da Rodic odluci da zavrsi karijeru.  Moze da se desi da ostanemo i bez Glazera i Hvanga.  Dolazi nam Luka Ilic, sto bi trebalo da bude pojacanje.  Treba jos jedan defanzivni vezni kao i osetno pojacanje u zadnjoj liniji.  Sremcevic je za brzu prodaju cim mu krene, tako da nam je potreban jos jedan dobar spic.

Treba naglasti da se Spajić opasno podigao, ako nastavi ovako biće on stub odbrane u narednih par godina. Trenutno je klasu iznad Dragovića, po svim parametrima, ne samo vizuelno. Điga nije naš igrač, imamo opciju da ga otkupimo za 3 miliona, ali sumnjam da će se to desiti. Da li si siguran da Degenek odlazi? Za Dragovića sam poprilično siguran da odlazi, mada bi valjalo da ostane pošto mislim da bi se sa boljom odbranom i on lakše vratio na potreban nivo.

 

Od domaćih igrača se nadam nekom povratku Grujića, sumnjam da to možemo izvesti obzirom da ga je Porto dosta platio. Sad je u opasnom padu, malo igra. Možda opcija pozajmice, pod uslovom da ne pronađemo drugo adekvatno rješenje za zadnjeg veznog. Ne znam koliko je on zainteresovan za to, ali definitivno bi ga to stavilo u izlog za neki bolji ugovor, obzirom da se u Portu ne može izboriti za minutažu. Ne bih imao ništa protiv da Bukarija zamenimo ludim Radonjom, pogotovo ako bi nam ta trampa donijela profit, ako nema šanse za nešto takvo zadržao bih BUkairja koji nam je jako bitan za Evropu.

 

Od domaćih ranije se pominjao Sotjić, kao prate ga, ali mislim da nije jeftina opcija za nas, ali valjda to prevale kroz procente za Stanića. Oli ga je ranije skautirao, meni djeluje fudbalski psimen, ali znao je dosta kiksati, pri tome nije ni pretjerano mlad i naredni izlazni transfer ne bi bio baš jak.

 

Valjalo bi provjeriti i Davida Vukovića, dečko igra za Borac iz Banja Luke, prati ga Salzburg i mislim da će kod njih, ali ako bi mi upitali za zdravlje možda bi i pristao da dođe, dečko je naš.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, Jesper23 said:

Treba naglasti da se Spajić opasno podigao, ako nastavi ovako biće on stub odbrane u narednih par godina. Trenutno je klasu iznad Dragovića, po svim parametrima, ne samo vizuelno. Điga nije naš igrač, imamo opciju da ga otkupimo za 3 miliona, ali sumnjam da će se to desiti. Da li si siguran da Degenek odlazi? Za Dragovića sam poprilično siguran da odlazi, mada bi valjalo da ostane pošto mislim da bi se sa boljom odbranom i on lakše vratio na potreban nivo.

 

Od domaćih igrača se nadam nekom povratku Grujića, sumnjam da to možemo izvesti obzirom da ga je Porto dosta platio. Sad je u opasnom padu, malo igra. Možda opcija pozajmice, pod uslovom da ne pronađemo drugo adekvatno rješenje za zadnjeg veznog. Ne znam koliko je on zainteresovan za to, ali definitivno bi ga to stavilo u izlog za neki bolji ugovor, obzirom da se u Portu ne može izboriti za minutažu. Ne bih imao ništa protiv da Bukarija zamenimo ludim Radonjom, pogotovo ako bi nam ta trampa donijela profit, ako nema šanse za nešto takvo zadržao bih BUkairja koji nam je jako bitan za Evropu.

 

Od domaćih ranije se pominjao Sotjić, kao prate ga, ali mislim da nije jeftina opcija za nas, ali valjda to prevale kroz procente za Stanića. Oli ga je ranije skautirao, meni djeluje fudbalski psimen, ali znao je dosta kiksati, pri tome nije ni pretjerano mlad i naredni izlazni transfer ne bi bio baš jak.

 

Valjalo bi provjeriti i Davida Vukovića, dečko igra za Borac iz Banja Luke, prati ga Salzburg i mislim da će kod njih, ali ako bi mi upitali za zdravlje možda bi i pristao da dođe, dečko je naš.

Kakav Radonjić, daleko mu lepa kuća. 

 

Što se tiče Partizana, nisu oni uopšte kanta. Ima tu sasvim dobrih igrača - Saldanja, Severina, Zahid, Goh. Da ih vodi pravi trener, neki Stanojević npr, imali bismo mi mnogo problema sa njima. Ovako, malo kvalitetniji igrači, malo kvalitetniji trener i rešili smo ih relativno rutinski.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...