Jump to content
IGNORED

Ilegalna gradnja i ilegalni priključci


Leia

Recommended Posts

Kako misliš ne radi. Radi odavno najnormalnije. 

Koji link?

Vec par dana pokusavam i samo bude time out.

Mozda jer je pristup iz inostranstva? Probacu da se VPN-ujem u Srbiju veceras.


Sent from my iTelephone using Tapatalk
Link to comment
8 minutes ago, namenski said:

Dobro.

 

To je sigurno tacno, 100%: za objekte koji se nalaze duz pruge Bern - Bazel - Cirih...

dobro namenski jasno mi je da si ubeđen da sve najbolje znaš.

priključak za novi obekat dobijen koliko juče, vinča, grocka 

Edited by beta kentauri
  • +1 2
Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Tako cela kaludjerica nekad. Sada nije tako. Uopšte nije jednostavno dobiti priključak za nelegalan objekat. Znam iz profesionalnog iskustva. 

Znam i ja, iz amaterskog iskustva doduse: pre par meseci sam, drustva radi, isao sa drugarom da sreditm prikljucak na novokupljenom imanju u Ivanci (nismo nosili sekire)...

Kostalo je odlazak u nadleznu EDB, kratak razgovor, javno i pred svima, nikakvi papiri nisu pominjani i rucak sa pecenjem u jednoj od kafana u tom kraju.

Zainteresovane strane su se na kraju rastale u uzajamnom postovanju i razumevanju...

Znam sigurno da nikakve podstolne kombinacije nisu arcene...

Struja sa sve strujomerom eno radi iz sve snage.

 

I, uopste, ne razumem o cemu se ovde raspravlja, kad znamo gde zivimo i kako stvari funkcionisu...

 

O&O

 

Link to comment
15 minutes ago, jms_uk said:

On topik, da li i dalje ne radi sajt katastra? Skoro godinu dana je proslo od hakerskih napada.

Hoce li to ikad proraditi ponovo?


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Radi odavno. Nije radio jedno mesec dana ukupno.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

Znam i ja, iz amaterskog iskustva doduse: pre par meseci sam, drustva radi, isao sa drugarom da sreditm prikljucak na novokupljenom imanju u Ivanci (nismo nosili sekire)...

Kostalo je odlazak u nadleznu EDB, kratak razgovor, javno i pred svima, nikakvi papiri nisu pominjani i rucak sa pecenjem u jednoj od kafana u tom kraju.

Zainteresovane strane su se na kraju rastale u uzajamnom postovanju i razumevanju...

Znam sigurno da nikakve podstolne kombinacije nisu arcene...

Struja sa sve strujomerom eno radi iz sve snage.

 

I, uopste, ne razumem o cemu se ovde raspravlja, kad znamo gde zivimo i kako stvari funkcionisu...

 

O&O

 

 

Ja sam pre par meseci neshto slichno nachula za neku zenu kojoj treba prikljuchak, mora neka veza da se ima, mislim da su nekad pare bile dovoljne ili kako god...

Link to comment
Znam i ja, iz amaterskog iskustva doduse: pre par meseci sam, drustva radi, isao sa drugarom da sreditm prikljucak na novokupljenom imanju u Ivanci (nismo nosili sekire)...
Kostalo je odlazak u nadleznu EDB, kratak razgovor, javno i pred svima, nikakvi papiri nisu pominjani i rucak sa pecenjem u jednoj od kafana u tom kraju.
Zainteresovane strane su se na kraju rastale u uzajamnom postovanju i razumevanju...
Znam sigurno da nikakve podstolne kombinacije nisu arcene...
Struja sa sve strujomerom eno radi iz sve snage.
 
I, uopste, ne razumem o cemu se ovde raspravlja, kad znamo gde zivimo i kako stvari funkcionisu...
 
O&O
 

Pa to kako ti "raspravljaš" onda nema rasprave.

Ljudi ti pričaju kako sada stvari stoje po zakonskim odredbama sada.

A to kako je bilo nekad...

Ja sam recimo pre 6 meseci legalizovao vikendicu koju moji roditelji nisu.
Oni su to davno izgradili kad je mogla da se "dobije brojilo" bez graÄ'evinske.
Oni su predali za legalizaciju nešto zapelo i oni se nisu "potresali", imali su vodu, struju nikome nisu bili "na putu" i prosto su batalili.
Ja sam pokrenuo legalizaciju kad sam hteo da prodam to.
Eto...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
1 hour ago, jms_uk said:


Sad videh negde da su blokirali pristup spolja.


Sent from my iTelephone using Tapatalk

Da, da. Od posle napada ne može iz inostranstva

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, pbg12345 said:

ljudi jel ste vi svesni da u eps postoji nekoliko cenovnika za prikljucak?a lako se moze desiti i da budete odbijeni

u zavisnosi od toga koliki mito ste spremni dati

 

nama su svojevremeno idioti trazili vise novca za prebacianje sa monofaznog na trofazno brojillo nego sto je kostalo uvodjenje trofazne struje na nov objekat 

Gde se daje taj mito :D

 

Ja sam skoro kopao arterijski bunar na placu i išao je poseban priključak,moralo je sve po slovu zakona nigde se niko nije ni ponudio da uzme :D

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, namenski said:

Nigde veze: EDB savrseno zabole ima li objekt dozvolu/e ili nema - ako postoje tehnicki uslovi

 

Bilo nekad, sad ne može, izričito propise. Šta se događa u praksi je skroz druga tema.

 

A legalizacija traži dokaz da se plaća račun za struju i da su podnošene poreske prijave. :lolol: I onda se neko čudi tome što neki nesrećnici koji nisu podmazali kad je bilo vreme izlaze i protestuju.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...