Jump to content
IGNORED

Ilegalna gradnja i ilegalni priključci


Leia

Recommended Posts

7 minutes ago, Tihajeza said:

https://www.vreme.com/vesti/protest-ispred-skupstine-zelimo-struju-u-21-veku/

 

U 21.veku, osim struje, postoji i nešto što se zove građevinska dozvola.

 

 

Ok, tu sam malo neodluchna jer to gradjenje bez gradjevinskih dozvola je pochelo jos za vakta SFRJ, sa nefunkcionisanjem drzave kao glavnim razlogom.

Mislim isti ti ljudi kad odu negde po EU ne zidaju bez gradjevinskih, tako da kad se o nelegalnim kucama za zivot porodica radi, ja bih gledala drugde. Svako resava pitanje krova nad glavom na njima najboljji nachin, i mislim da niko bas ne bi odabrao nelegalnu kucu u Kaludjericu da moze legalno da ima stan u Rakovici...

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

Ok, tu sam malo neodluchna jer to gradjenje bez gradjevinskih dozvola je pochelo jos za vakta SFRJ, sa nefunkcionisanjem drzave kao glavnim razlogom.

Mislim isti ti ljudi kad odu negde po EU ne zidaju bez gradjevinskih, tako da kad se o nelegalnim kucama za zivot porodica radi, ja bih gledala drugde. Svako resava pitanje krova nad glavom na njima najboljji nachin, i mislim da niko bas ne bi odabrao nelegalnu kucu u Kaludjericu da moze legalno da ima stan u Rakovici...

 

Šmrc. 

  • Haha 1
Link to comment
16 minutes ago, Leia said:


Meni nije jasno ni kako uopste zive bez struje 6-7 godina 

Kazu pozajmljuju od komsija :blink:


Ide preko komsijinog brojila (prikljucen) ili verovatnije iza brojila (tzv “komercijalni gubici” iliti kradja). Ili moze da ima svoje, a neprijavljeno brojilo. Nema saglasnost za njega i nije zavedno u EDB. Gomila nadzidanih je bila tako prikljucena.

 

EDB ekipa zaduzena da sece te na banderi je sedela nekad u postrojenju ispod Plavog mosta.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

 

Šmrc. 

 

Ne znam sta da ti kazem, ja imam obichan stan na svoje ime, ovo me ne zanima kao tema. Ali ne vidim da u uredjenim drzavama ima nelegalne gradnje neshto primetno, a sto je drzava neuredjenija kojekakvih sklepanih neplaniranih naselja je vishe i vishe. To je prosto tako, smrc ili nesmrc.

 

Link to comment
5 minutes ago, Mel said:

 

 

 

I pre 30 i pre 50 godina, kao i sada - to je krivično delo. 
A to što kuće porodicu tako što teško zarađene pare ulažu u gradnju na zemljištu koje nije infrastrukturno opremljeno, to je tek kriminal, nebriga o porodici prvog reda.
 

  • +1 7
Link to comment
13 minutes ago, Leia said:


Meni nije jasno ni kako uopste zive bez struje 6-7 godina 

Kazu pozajmljuju od komsija :blink:

Bice zajebano kad krenu da im vracaju... 

Dakle, realno ovo stvarno ne moze da se smatra drzavom u tradicionalnom smislu... 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Moonwalker said:


Ide preko komsijinog brojila ili verovatnije iza brojila (tzv “komercijalni gubici” iliti kradja)

 


A ne bi se verovatno ni bunili da se komsija nije uplasio da ce ga uhvatiti

Sulude stvari se desavaju, u 21.veku

Link to comment
2 minutes ago, Tihajeza said:

 

I pre 30 i pre 50 godina, kao i sada - to je krivično delo. 
A to što kuće porodicu tako što teško zarađene pare ulažu u gradnju na zemljištu koje nije infrastrukturno opremljeno, to je tek kriminal, nebriga o porodici prvog reda.

 

a sta im je alternativa? Ne moze svako ni da prisusti da renta i seljaka se doveka. Lako je kad si sam, ja sam u jednom periodu promenila 7 stanova u periodu od nekih 10 godina, to nije Ok ni kad si student, a za porodicu pa tek ne.

Link to comment
Just now, Leia said:


A ne bi se verovatno ni bunili da se komsija nije uplasio da ce ga uhvatiti

Sulude stvari se desavaju, u 21.veku

Ovo niste razumeli.

Nakači se na komšijinu struju (komšija je legalizovao i dobio brojilo ranije vrv)- dok opere mašinu veša, skuva, pa se otkopča. Strujomer meri sve vreme. Komšiji na kraju meseca da neke pare da mu nadomesti za uvećan račun.

  • +1 3
Link to comment
Just now, Mel said:

 

a sta im je alternativa? Ne moze svako ni da prisusti da renta i seljaka se doveka. Lako je kad si sam, ja sam u jednom periodu promenila 7 stanova u periodu od nekih 10 godina, to nije Ok ni kad si student, a za porodicu pa tek ne.

Da li bi ti svoje dete uselila u kuću bez struje pobogu???

Alternativa da odeš na neko mesto gde ima struja, nije da smo baš Tanzanija, ima tih mesta mnoooogo. 

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

a sta im je alternativa? Ne moze svako ni da prisusti da renta i seljaka se doveka. Lako je kad si sam, ja sam u jednom periodu promenila 7 stanova u periodu od nekih 10 godina, to nije Ok ni kad si student, a za porodicu pa tek ne.

 

da se uzdrze od cinjenja krivicnih dela.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Tihajeza said:

Ovo niste razumeli.

Nakači se na komšijinu struju (komšija je legalizovao i dobio brojilo ranije vrv)- dok opere mašinu veša, skuva, pa se otkopča. Strujomer meri sve vreme. Komšiji na kraju meseca da neke pare da mu nadomesti za uvećan račun.

 

Ide posteno, nadoknadi komsiji.

To znaci da mu sve te godine ne daju energetsku saglasnost za sopstveni prikljucak iz nekog razloga.

 

Sad vidim, nisu legalizovani objekti (cela naselja). 

Edited by Moonwalker
Link to comment
Just now, Tihajeza said:

Da li bi ti svoje dete uselila u kuću bez struje pobogu???

Alternativa da odeš na neko mesto gde ima struja, nije da smo baš Tanzanija, ima tih mesta mnoooogo. 

 

Ne znam sta bih ti rekla na to, moguce da su ovi ljudi prosto neki debili koji ne kapiraju da treba prosto da odu negde gde ima struja, nije da ih poznajem pa da mogu da tvrdim da eto prosto nisu nenormalni...

Ipak polazim od toga da su stambeno pitanje resavali najbolje kako su mogli u tom trenutku tj periodu. Ako komsija ima struju verovatno moze nesto da se organizuje i za ove, evo gledam onaj nesrecni Zlatibor, kako tu drzava kachi dodatne zgradurine na postojecu infratsrukturu, pa zamisljam da i za ove moze nesto da se organizuje ali mozda su malo nebitni.

  • -1 1
Link to comment
Just now, Moonwalker said:

 

Ide posteno, nadoknadi komsiji.

To znaci da mu sve te godine ne daju saglasnost za sopstveni prikljucak iz nekog razloga.

Razlog može biti: Nije gradio tamo gde ide planirana mreža i gde nema dovoljmo snage, ako priključe još celo naselje, 100 kuća, ostaće bez struje svi, crkavaće trafo stalno. Nije sigurno jer mrze Peru Perića. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...