Jump to content
IGNORED

Ilegalna gradnja i ilegalni priključci


Leia

Recommended Posts

3 minutes ago, Djuro said:

 

da se uzdrze od cinjenja krivicnih dela.

 

Mislis na nelegalnu gradnju?

Chitavi delovi Beograda gradjeni su nelegalno pa posle legalizovani.

Link to comment
7 minutes ago, Tihajeza said:

Razlog može biti: Nije gradio tamo gde ide planirana mreža i gde nema dovoljmo snage, ako priključe još celo naselje, 100 kuća, ostaće bez struje svi, crkavaće trafo stalno. Nije sigurno jer mrze Peru Perića. 


Ma gradili su na silu i tamo gde su po GUP bile izuzete lokacije za visokonaponsku mrezu (Mirijevo, mislim), pa trazili legalizaciju. Poznato je to meni odlicno.

Sagrade na mestu gde ne mogu da dobiju mrezu iz citavog niza tehnickih razloga.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment

A zasto u startu ne kupe legalan stan prema svojim mogucnostima nego grade neka cuda na divlje i posle zive u neomalterisanim kucama bez struje?

I ja svasta pitam…

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, Mel said:

 

Mislis na nelegalnu gradnju?

Chitavi delovi Beograda gradjeni su nelegalno pa posle legalizovani.

 

u pravu si ali to nas ne oslobadja odgovornosti, da se mi ponasamo u skladu sa zakonom.

jasno je da je u Srbiji to narodni obicaj (udri, gradi, neci ce se vec neko resenje) ali je jasno i da se tim i takvim aktivnostima jednom mora stati na put.

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Leia said:

A zasto u startu ne kupe legalan stan prema svojim mogucnostima nego grade neka cuda na divlje i posle zive u neomalterisanim kucama bez struje?

I ja svasta pitam…

 

Ove priche u prigradskim naseljima su se pochinjale sa skupljenih 5-10 hiljada evra za plac. Nishta u tom rangu od stanova ne moze da se nadje nigde u BG.

  • Hvala 1
Link to comment
Just now, Djuro said:

 

u pravu si ali to nas ne oslobadja odgovornosti, da se mi ponasamo u skladu sa zakonom.

jasno je da je u Srbiji to narodni obicaj (udri, gradi, neci ce se vec neko resenje) ali je jasno i da se tim i takvim aktivnostima jednom mora stati na put.

 

Jao bre Djuro, dok se ne stane na put nekom treba zivot da prodje. Mislim meni ova diskusija na tragu onoga bolje 100 godina biti milijunas nego ziveti u bedi.

Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Ove priche u prigradskim naseljima su se pochinjale sa skupljenih 5-10 hiljada evra za plac. Nishta u tom rangu od stanova ne moze da se nadje nigde u BG.

Onda je loše procenio plac. Više sreće sledeći put.

Link to comment
2 minutes ago, Djuro said:

 

u pravu si ali to nas ne oslobadja odgovornosti, da se mi ponasamo u skladu sa zakonom.

jasno je da je u Srbiji to narodni obicaj (udri, gradi, neci ce se vec neko resenje) ali je jasno i da se tim i takvim aktivnostima jednom mora stati na put.

DA postoji pravna država a ne mafijaška prćija, verovatno bi se to uredilo. A nama je bivši predsednik imao nešto nelegalno sagrađeno, pa onda valjda i ovaj sadašnji Bg paša gradonačelnik.

Jbg, riba se čisti od glave, 

Link to comment

Dobro aj da se ne zezamo, pola države je gradilo bez dozvole. Problem ovih ljudi je to što se nisu "interesovali" za svoje predmete, odnosno što nisu podmitili degenerike iz Sekretarijata ili opštinskih odeljenja za legalizaciju.

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Mel said:

 

Jao bre Djuro, dok se ne stane na put nekom treba zivot da prodje. Mislim meni ova diskusija na tragu onoga bolje 100 godina biti milijunas nego ziveti u bedi.

 

u pravu si. vratimo se temi.

 

evo jednog konstruktivnog predloga, za 26.05.

da li se secate kako smo pre 05.10.2000. blokirali sve policijske stanice u Srbiji, kako ne bi mogli da izadju i odu u Beograd?

zasto 26.05. ne bismo blokirali sve autobuse koji idu za BG?

u svima gradovima, neka se skupi 100-200 ljudi, i neka blokiraju put prema Beogradu. mogu da propustaju sva vozila, osim sendvicarskih autobusa. 

 

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Tihajeza said:

Onda je loše procenio plac. Više sreće sledeći put.

 

To svakako.
 

Just now, napadaj said:

Dobro aj da se ne zezamo, pola države je gradilo bez dozvole. Problem ovih ljudi je to što se nisu "interesovali" za svoje predmete, odnosno što nisu podmitili degenerike iz Sekretarijata ili opštinskih odeljenja za legalizaciju.

Bas to. Ne kapiram da to neko ne vidi.

Link to comment
14 minutes ago, Mel said:

 

Ove priche u prigradskim naseljima su se pochinjale sa skupljenih 5-10 hiljada evra za plac. Nishta u tom rangu od stanova ne moze da se nadje nigde u BG.


Pa ne uselis se na plac nego valjda potrosis i na zidanje nekakve kuce zar ne? I mora li se bas ziveti u BG pa makar i ovako?
Sta bi ti ljudi radili kad bi se zakon postovao, kazne za nelegalnu gradnju placale, te kuce neuslovne rusile?

Sto moze vrlo lako i da se desi ako ovome dune da mu ta ekipa bez struje nije vazna koliko i imidz postovaoca pravne drzave i evropskih vrednosti

Po sistemu kao sto hapsi babe sto prodaju cvece na ulici jer nemaju dozvolu i ne placaju pdv, a kome se moze taj vrti milione u sivoj zoni bez problema

Edited by Leia
Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

Dobro aj da se ne zezamo, pola države je gradilo bez dozvole. Problem ovih ljudi je to što se nisu "interesovali" za svoje predmete, odnosno što nisu podmitili degenerike iz Sekretarijata ili opštinskih odeljenja za legalizaciju.

Jel ti je jasno da je za dobijanje priključka za jedno celo naselje potrebno nešto više od pečata na molbi za legalizaciju?

 

Da struju treba da predaš preko trafostanice, koja mora da bude takvo i takvog kapaciteta i da se takva i takva izgradi. Ako tehnički nije moguće, nije moguće, mogu da zatvaraju ulice do prekosutra.

  • +1 2
Link to comment

JA znam da se privatnim investitorima bliskim vlasti bez problema izgađuju trafo stanice za njihove biznise.

E sad, ako može objašnjenje kako je to tehnički nemogueć da se izgradi dodatna trafo stanica u ulici/naselju u kojoj je već sprovedena struja (ako sam najbolje razumeo onaj tekst)?

Pitam kao laik

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Leia said:


Pa ne uselis se na plac nego valjda potrosis i na zidanje nekakve kuce zar ne? I mora li se bas ziveti u BG pa makar i ovako?
Sta bi ti ljudi radili kad bi se zakon postovao, kazne za nelegalnu gradnju placale, te kuce neuslovne rusile?

Sto moze vrlo lako i da se desi ako ovome dune da mu ta ekipa bez struje nije vazna koliko i imidz postovaoca pravne drzave i evropskih vrednosti

 

Moj otac je svojevremeno napustio BG kad je ispalo da je jedina opcija neka Kaludjerica (ustvari posle se ispostavilo da je vec i tad bilo par OK divljih naselja, ali on nije imao tu informaciju na vreme). Ali moj otac je jedan od retkih ljudi koji su i 90ih i posle u tranziciji menjali poslove na 5 godina, i generalno bili trazeni. Ja bukvalno ne znam nikog drugog da je tako proveo zivot iz generacije mojih roditelja. Vecina je se ugurala nekako negde i drzi se prsticima ruku i nogu da im i to ne izmakne, kakve selidbe uzduz i popreko po Srbiji. Pogotovo ko je i inache losijeh finansijskog stanja, u BG su uvek bile vece opcije za neki poslic nego bilo gde drugde.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...