Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

2 minutes ago, Facundo Orellana said:

Kod sportskog streljaštva do 16-17 godine ne dolaziš u dodir sa oružjem malog kalibra. Prvo se učiš na serijskoj, pa na standardnoj vazdušnoj pušci. Iole normalno streljačko društvo svojim članovima/takmičarima neće omogućiti pre 18 godine korišćenje ovakvog oružja.

 

Po onome što je objavljeno, ćaća ga nije vodio u streljački klub da se bavi streljaštvom kao sportom, nego u streljanu gde vlasnici kratkih cevi pucaju bojevom municijom i pod nadzorom instruktora. Totalno druga priča.

 

Drugim rečima, nije ga vodio tamo gde možda može da sretne Jasnu Šekarić nego na ovakvo mesto:

 

CC8FC647-35A0-43F0-8293-E66CE301D49E.jpeg

 

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Uskebasi said:

Ako ja dobro povezujem, ta procena je bila u sklopu vrsnjackog nasilja nad njim koje je procesuirano na neki način 

Da, to se valjda odnosi na incident u školi glume, dakle van osnovne škole i redovne nastave. Ako sam dobro ispratio. Jedino što treba sve povezati u celinu, sa vestima se divlja.

 

Krivci će biti NATO i zli internet, malopre je bila anketa na Tanjugu, neki prolaznik kaže da smo dotakli dno još pre 80 godina.:isuse:

Link to comment
2 minutes ago, Redoran said:

 

Po onome što je objavljeno, ćaća ga nije vodio u streljački klub da se bavi streljaštvom kao sportom, nego u streljanu gde vlasnici kratkih cevi pucaju bojevom municijom i pod nadzorom instruktora. Totalno druga priča.

 

Drugim rečima, nije ga vodio tamo gde možda može da sretne Jasnu Šekarić nego na ovakvo mesto:

 

CC8FC647-35A0-43F0-8293-E66CE301D49E.jpeg

 

Ko je vlasnik ovih streljana i pod kojim uslovima se otvaraju?

Link to comment
8 minutes ago, djordje geprat said:

šta kaže zakon. koliko municije možeš da poseduješ u isto vreme?

 

Možda lažem al' negdje mi je ostalo da je to jedna kutija (25 komada) metaka.

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Redoran said:

 

Po onome što je objavljeno, ćaća ga nije vodio u streljački klub da se bavi streljaštvom kao sportom, nego u streljanu gde vlasnici kratkih cevi pucaju bojevom municijom i pod nadzorom instruktora. Totalno druga priča.

 

Drugim rečima, nije ga vodio tamo gde možda može da sretne Jasnu Šekarić nego na ovakvo mesto:

 

CC8FC647-35A0-43F0-8293-E66CE301D49E.jpeg

 

Jasno je to meni. Samo mi nije jasno kako niko nije stavio prst na čelo, dok 13-godišnjak regularno vežba iz vatrenog oružja. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ne bi bilo neophodno, svakako.

I, mi stvarno ne znamo ceo profil, istorijat ponašanja itd. A možda i ne treba da znamo. 

 

Nigde nisam rekla da odlazak u streljanu nužno implicira neku homicidalnost. Samo da bih ja obratila pažnju na to, jer nije uobičajeno i jeste faktor rizika, uz držanje oružja kod kuće. Ja tako razmišljam, nazovi me kako hoćeš. 

 

  Hide contents

I moj ćale je kupovao svojim bratancima stalno pištolje, a stric ih vodio u lov, pistolerao s klincima, ćale u bedaku što ima dve ćerke. Kad je došlo vreme, njih dvojica jedan u panduraciju a drugi u profesionalnu vojsku, prvi na Kosovo '99., drugi po Africi, išao proteklih godina, Bliski istok...

A ćale ima ćerku u mirovnom pokretu. Jbg. 

Moja lična priča, mrzim oružje i jako obraćam pažnju na sve vezano za njega. 

 

 

Ja cu se apsolutno sloziti da je drzanje oruzja u kuci rizik, jer cak i kad preduzmes mere da ne bude nadohvat ruke, deca su radoznala i tragedije se desavaju i u samoj kuci. A plus eto nekome moze pasti napamet i da koristi i van kuce..

 

Ali mi se negde drugde razilazimo u razmisljanju cini mi se, a to je da li neko (tinejdzer u ovom slucaju ili odrasla osoba u nekom drugom) moze da se ponasa sasvim normalno i onda pocini ovako nesto strasno ili mora da pokazuje znake psihopatskog ponasanja koje bi okolina primetila. Sto bi se laicki reklo, vidi se da sa nekom osobom nesto nije u redu..

Link to comment
3 minutes ago, Facundo Orellana said:

Jasno je to meni. Samo mi nije jasno kako niko nije stavio prst na čelo, dok 13-godišnjak regularno vežba iz vatrenog oružja. 

a mama, šta je mama mislila o tome?

Link to comment
19 minutes ago, BWA said:

Ko je vlasnik ovih streljana i pod kojim uslovima se otvaraju?

 

Ne znam ali sam prilično uveren da su sve neke ex pandurske kombine.

 

Istine radi, Dačićeve fotografije su uglavnom iz streljane MUP.

  • Hvala 1
Link to comment

Streljana je da kazem privatni zivot. 

Sto se 'crvenih zastavica' tice, ono sto znamo je njegova promena odelenja posle 6.5g

Zasto? Koji je razlog? 

Zamolio bih prosvetare da nam kazu, je li to lako? Pravi li pedagog neku belesku? Ima neki razgovor? 

Link to comment
1 hour ago, pantelia said:

Ruzic pominje film Jaguarov skok kao primer filmova u kojima je svojevremeno promovisano nasilje i kriminal (uz Poslednji krug u Monci)

 

jbt, koji imbecil. pa TV programi su nam puni filmova i serija nafilovanih nasiljem, silovanjima, ubistvima bez ikakve potrebe, onda onim "nežnim" tinejdžerskim filmovima sa  grupašenjem, omalovažavanjem, maltretiranjem..... po školama, koledžima......... a on se uhvatio za ova dva filma. ima li osobe sa mozgom u nemanjinoj?

Link to comment
3 minutes ago, radnik said:

Streljana je da kazem privatni zivot. 

Sto se 'crvenih zastavica' tice, ono sto znamo je njegova promena odelenja posle 6.5g

Zasto? Koji je razlog? 

Zamolio bih prosvetare da nam kazu, je li to lako? Pravi li pedagog neku belesku? Ima neki razgovor? 

Kaže mi ćerka da je ona negde čula da je išao 2-3 puta kod direktora i pedagoga da se žali na vršnjačko nasilje... I tu bi trebali videti beleške...

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
51 minutes ago, freakns said:

ja ne znam ni sta da mislim... sludjen sam ceo dan. ne znam da li sam tuzan ili sam besan ili sam nervozan ili sam zbunjen... celi dan se tako vrtim u krug. 

 

jedino sto sam zakljucio je da me apsolutno ne zanima nikakva ostavka, nikakav politicki marketing... takodje me ne zanima ni kazna ovo decku i njegovom ocu. razumem sve komentare. ovaj dogadjaj je toliko stravican da je nemoguce posmatrati ga bez emocija, a prva emocija je bes i zelja za osvetom. to je valjda ljudski. ja verovatno imam neki izopaceni inzenjerski um, i kada sam posle prvobitnog soka shvatio sta se desilo, prva misao mi je bila kako spreciti da se ovo ne desi opet. pretpostavljam da je tako nesto nemoguce. ali mozemo smanjiti verovatnocu. mislim da bi apsolutna, 100% zabrana vatrenog oruzja, ukljucujuci i trofejno, bila dobar korak. lovacko oruzje obavezno drzati u policiji i odatle pokupiti kada ides u lov. opet, kazem, ovo sigurno ne bi 100% izbrisalo ove stvari, ali ono, ako hemijski kastriras silovatelja, velike su sanse da nece nekoga silovati, makar fizicki, jeli.

 

znam da je uzasno tesko primetiti da li je neko psihopata. posto su oni funkcionalni clanovi drustva, vrlo svesni cinjenice da nemaju empatiju i da treba da prikazu kako je imaju, jer socialne norme, itd... ali valjda postoji sansa da se utvrdi da li neko jeste ili nije... opet kazem, ne razumem se dovoljno, bolje ondak nista da ne popujem, ali sigurno postoje ljudi koji to znaju. ni ovo ne bi sprecilo tragedije 100%, ali kao i za oruzje, smanjilo bi verovatnocu... 

 

tako da, ja mislim da bi mi trebali da vidimo sta da uradimo kao drustvo da smanjimo verovatnocu da se ovako nesto opet ne desi...

 

sve kazne i slicno... naravno da trebaju, ali tu decu nijedna kazna nece vratiti :( 

potpis na sve, najbitnije je da se ovako nesto ne ponovi

 

Dostupnost oruzju jeste najveci problem, iako nije dubok i glavni uzrok, jeste krajnji (u suprotnom, psihopata bi krenuo sa nozem u skolu, i nadamo se, bilo bi mnogo manje zrtava) i najefikasnije je krenuti od toga, pa dokle stignemo - ili rigorozna kontrola kao USA, ili potpuna zabrana kao Kina.

 

Sto se druge stavke tice, mislim da je jako tesko predvideti ko je psihopata i sociopata opasan po okolinu dok je dete - jer cesto prvi slucaj sa fatalnim posledicama bude i poslednji (kao u ovom slucaju). 

Link to comment

"U razgovoru u prisustvu Centra za socijalni rad, dečak je izjavio da je bio ignorisan od strane društva u kojem se nalazio, i da je kroz svoj društveni život bio izopšten od komunikacije i igre na odmoru ili ekskurziji, i da ga je to navelo da kroz svoje misli i radnje učini to", rekao je Milić.

 

 

 

Edit. To je ono o cemu ja pricam, nisu ga voleli jer je psihopata al nase skole a i roditelji kretena onda krenu u pritisak na ostalu decu jer sad ako neces s nekim da se druzis to je odma vrsnjacko nasilje. Deca onda jos vise hejtuju kretena i tu smo gde smo...

 

Edited by Bright Billy
  • +1 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...