Jump to content
IGNORED

Ubistvo učenika OŠ “Vladislav Ribnikar”, 3.5.2023.


FPLS
aram
Message added by aram,

Zahtevi Saveta roditelja OŠ Vladislav Ribnikar

 

1. Traži se rekonstrukcija događaja, objašnjenje kako se to dogodilo i kako teče istraga i u kojoj je fazi. Roditelji to moraju da znaju.

2. Da se roditeljima stručno objasni šta će biti sa dečakom i u kom statusu su njegovi roditelji. Kod dece postoji veliki strah da će on biti na slobodi.

3. Tim psihologa i psihijatara koji će redovno raditi sa decom VII-2 bez učešća školskog pedagoga i psihologa radi obezbeđivanja nepristrasnosti.

4. Ako se odluči da se školska godina nastavi za decu iz odeljenja VII-2 mora se naći način da oni ne ulaze u školu na veliki ulaz, već da nastavu imaju u nekoj od učionica na malom ulazu.

5. Predlažemo kompletno renoviranje škole do 1. septembra 2023. godine

6. Pružiti kompletnu podršku nastavničkom kadru.

7. Tražimo da se utvrdi odgovornost ljudi koji su izneli u javnost spisak sa imenima deca iz VII-2 odeljenja koji je obišao ceo svet, kao i slike roditelja i dece, i da isti za takav postupak budu sankcionisani u skladu sa Zakonom.

Recommended Posts

Posted (edited)

dečko je višestuki ubica. otač i streljana su ga obučavali. roditelji nisu imali ništa protiv. to su činjenice. zašto je tako počelo, trajalo i završilo se je nešto o čemu treba stručnjaci raznih profila da pišu. zakonodavci treba da ovo uzmu u obzir kod dopuna zakona.

 

ubica treba da bude izolovan od svoje okoline, lečen, prevaspitavan. roditelji treba da zaglave bajbok poput one amerikanke.

Edited by đorđe geprat
  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

 ti si iz nekog razloga imala potrebu da naglasis da su godinama delili skolske klupe

ja opet, da to prosto cinjenicno nije tacno

da li menja i sta, ne znam

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, Svemir Zeka said:

Realnost je da zakonodavstvo (zašto?) nije predviđalo slučaj Koste Kecmanovića, koji je promišljeno, s uspostavljenim formalnim operacijama i apstraktnim mišljenjem...

 

 

Iskljuchena je neurodivergencija kod njega? Bas se zna da je neurotipichan i da sa 13 je donekle stigao sa svim time?

Link to comment
4 minutes ago, б1lme3 said:

 ti si iz nekog razloga imala potrebu da naglasis da su godinama delili skolske klupe

ja opet, da to prosto cinjenicno nije tacno

da li menja i sta, ne znam

. Da li je više godina ili više meseci, sa stanoviša procene (ne)uračuljivosti je nevažno. 

 

Naglašeno je zapravo u odnosu na druge vrste ubistava pa i u odnosu na Dubonu. To je velika razlika. 

Link to comment
1 minute ago, Mel said:

 

Iskljuchena je neurodivergencija kod njega? Bas se zna da je neurotipichan i da sa 13 je donekle stigao sa svim time?

Aha.

Link to comment
7 minutes ago, б1lme3 said:

nije delio ucionicu godinama, vec jednu nepunu skolsku godinu

tokom koje je bas mnogo odsustvovao, kolko se secam preko 40 radnih dana

 

5 minutes ago, Svemir Zeka said:

To značajno menja stvar.

treba istražiti kako je uspeo da za tako kratko vreme zamrzi svoje školske drugarice do nivoa ubistva.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

Aha.

 

 

Ne znam sta da ti kazem, u Srbiji ne postoji visoko funkcionalan autizam, ono sto bi u USA recimo zvali ASD1.

 

Link to comment
9 minutes ago, đorđe geprat said:

 

treba istražiti kako je uspeo da za tako kratko vreme zamrzi svoje školske drugarice do nivoa ubistva.

Upravo sam to htela da kažem, to mi na prvi mah delije kao još nepovoljnije.

Link to comment
Posted (edited)
2 minutes ago, Mel said:

 

 

Ne znam sta da ti kazem, u Srbiji ne postoji visoko funkcionalan autizam, ono sto bi u USA recimo zvali ASD1.

 

Deca s autizmom nisu ubice. 

 

Naravno da u Srbiji postoji visoko funkcionalan autizam. Bilo bi lepo da prestaneš da....govoriš neistine. 

Edited by Svemir Zeka
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Svemir Zeka said:

Deca s autizmom nisu ubice. 

 

Naravno da u Srbiji postoji visoko funkcionalan autizam. Bilo bi lepo da prestaneš da....govoriš neistine. 

 

Wtf? A deca bez autizma jesu? Ili neka druga deca su ubice? Svaka grupa moze dati ubicu, i neurotipichni, i autistichni, i psihopate itd.

Poenta komentara je da deca sa autizmom however kasne u nekim apsektima psiholoshkog razvoja, tako da neko ko ima 13 godina a ima recimo neki od tih autizama (i tu je pricha sharolika) vrlo verovatno moze biti ispod nivoa nekog neurotipichnog od 13 godina u psiholoshkom razvoju iako zna sve te complicated words. Tako da ne samo sto imas dete od 13 koje nema krivichnu odgovornost, nego imash dete od 13 koje za neke stvari u glavi nije stiglo dalje od 11. Jedina poenta.

Link to comment
18 minutes ago, đorđe geprat said:

 

treba istražiti kako je uspeo da za tako kratko vreme zamrzi svoje školske drugarice do nivoa ubistva.

Tri djevojcice koje je likvidirao na hodniku nisu ni bile iz njegovog razreda. Nije ih ni poznavao.

  • +1 1
Link to comment
21 minutes ago, Svemir Zeka said:

. Da li je više godina ili više meseci, sa stanoviša procene (ne)uračuljivosti je nevažno. 

 

Naglašeno je zapravo u odnosu na druge vrste ubistava pa i u odnosu na Dubonu. To je velika razlika. 

Uracunljivost se moze ceniti samo u odnosu na konkretno krivično delo, a ovde nema krivičnog dela. 

Krivicnog dela nema jer su oni stručnjaci kojima sada treba da verujemo rekli zakonodavcu da deca mladja od 14 godina sa stanovista te struke ne mogu da odgovaraju za svoja dela i posledice istih. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, morgana said:

ovo nije slucaj na kome treba vjezbati bilo principijelnost u pravnoj teoriji ili praksi bilo nove korektivne filozofije. po svemu odskace, rijedak je, definicija je horora, maltene prevazilazi mjeru ljudskog. da li je moglo biti drugacije - jeste, ali nije bilo drugacije. 

 

istovremeno, slazem se da drzavi odgovara da skrece medijsku paznju ka roditeljima da se ne bi postavljalo sasvim nacelno pitanje drustvene klime - koja svakako nije mogla da bude okidac niti je dokazivo da je bila pomagac ali jeste najsiri kontekst u kome su laka ekscitacija tamanjenje neprijatelja itekako ohrabrivani. ali to ne cini roditelje manje ili manje direktno odgovornima nego sto jesu.

djevojcica je, koliko znam, negdje kod staratelja.

 

drugacijim jezikom govoreci, bas me boli uvo za decaka™ kostu kecmanovica. 

 

Bilo je po Americi tih pucanja jako mnogo. Uvek ce iti dece (i odraslih - Dubona) kojima takve stvari padaju na pamet zbog ovog ili onog razloga, ima ih vise i nije nuzno samo psihopatija jedini razlog da neko uradi tako nesto (a i da jeste, ne mozes sad da imas drustvo bez i toga). Ono sto moze da se menja su pristup naoruzanju, i atmosfera u drustvu. Nacin na koji se ovo ubistvo 'obradjivalo' u Vuchicevim 'medijima' trigerovao je mnoge.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...