Jump to content
IGNORED

Kvalitet ugradnih rerni


Miki_belavista

Recommended Posts

11 minutes ago, Valkyrie said:

Odlučeno je, posle kad izludim od zujanja biće svašta na forumu! 

Sutra ću da kupim ovu sa donjeg linka, danas mi mužu rođendan pa nema smisla da ga stresiram pljačkom. 

To mu poklon za rodjendan :). Kako se nisi dosjetila?

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Ras said:

Od kako sam iz zezanja kupio indukcioni rešo pre par godina, jer su me privukla pozitivna iskustva drugih, a cena u Ikei bila povoljna, klasičnu ringlu na šporetu više nisam uključio, bilo da je u pitanju priprema sosa za pastu od 10 minuta, ili kuvanje kolenice 2 sata.

moja hanuma se kune u gorenje rešo. a ja ga nisam upalio u životu više od 5 puta. kafa koja se skuva na toj šklopociji mi ima grozan ukus. pretpostavljam da je razlog što kafa prebrzo greje i krene da kipi ako ne isključiš/ne skloniš. nije kao na ringli da može polako i kontrolisano da se nadiže ona penica.

a i kad su nam deca bila baš sitna onda me probude usred noći da ugrejem malo mleka u flašici. ja onako bunovan nikad nisam mogao da potrefim temperaturu. mleko iz friza za 30 sekundi  krene da ključa, a ja treba da potrefim "samo malo da se umlači" temp. pakao.

Link to comment

Ja sam proleterijatski imao ugradni komplet od IKEA.I dukciona,rerna sa pirolizom i ugradna mikrotalasna .Sve je funkcionisalo kako treba,samo na mikro otisao neki osigurac,promenili za dan i to je to.Za indukcionu plocu mora deblja radna povrsina jer indukciona zbog ventilatora zauzima vise prostora.Recimo Obicna keramicka moze i u dva cm radnu plocu,indukciona mora u 4 cm.

Link to comment
9 hours ago, askeladden said:

Ja sam proleterijatski imao ugradni komplet od IKEA.I dukciona,rerna sa pirolizom i ugradna mikrotalasna .Sve je funkcionisalo kako treba,samo na mikro otisao neki osigurac,promenili za dan i to je to.Za indukcionu plocu mora deblja radna povrsina jer indukciona zbog ventilatora zauzima vise prostora.Recimo Obicna keramicka moze i u dva cm radnu plocu,indukciona mora u 4 cm.

to je cini mise i najpovoljnija opcija za kuhinju.

Link to comment
13 minutes ago, Barti66 said:

Za Ikeu tu vrstu tehnikalija radi Bosch

"All IKEA kitchen appliances have Swedish names like TREVLIG and PROFFSIG but they are supplied by manufacturers like Whirlpool and Electrolux"

Link to comment
4 hours ago, Zverilla said:

"All IKEA kitchen appliances have Swedish names like TREVLIG and PROFFSIG but they are supplied by manufacturers like Whirlpool and Electrolux"

Moguće da sam prezupčio s obzirom da je moj info poprilično bajat a moguće da se u međuvremenu i promenio deal....ugl, u pitanju je sam vrh komercijalnih proizvođača.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo mene s prvim utiscima :)

Na kraju sam kupila indukcionu https://www.whirlpool.rs/r/proizvodi/ugradne-ploce/whirlpool-indukciona-staklokeramicka-ploca-wl-s7260-ne/859991572210

 

Aj što je lepa, nego što ima gomilu nekih smart opcija (tzv 6th sense) pa je zanimljiva. Ipak sam morala, bogami, da buljim u uputstvo da bih to sve isprobala, inače sam solidno intuitivna kad je tehnika u pitanju tako da jeste malo kompleksniji uređaj.

 

Od posuđa sa šerpama imam sreće, bukvalno samo jedna jedina ne radi na njoj (a za nju sam mogla da dam glavu da će raditi jer je teški inox Metalac u pitanju) ali zato samo dva tiganja i to neka krš i nijedan od "keramičkih" Delimano sudova - za wokom ću se ubiti, to mi je jedan od omiljenih rekvizita za kuvanje.

 

Ima boil funkciju u tim smart opcijama, lonac vode za pastu je prokuvao velikom brzinom, jutros kajgana za 4 osobe spemna za pola minuta.. Danas nameravam da spremim grašak a ovih dana i nešto što zahteva duže krčkanje. 

Sve u svemu 

Humphrey Bogart Friendship GIF by Turner Classic Movies

Edited by Valkyrie
Još jednom hvala svima koji su mi pomagali savetima i informacijama
  • +1 3
Link to comment
Evo mene s prvim utiscima [emoji4]
Na kraju sam kupila indukcionu https://www.whirlpool.rs/r/proizvodi/ugradne-ploce/whirlpool-indukciona-staklokeramicka-ploca-wl-s7260-ne/859991572210
 
Aj što je lepa, nego što ima gomilu nekih smart opcija (tzv 6th sense) pa je zanimljiva. Ipak sam morala, bogami, da buljim u uputstvo da bih to sve isprobala, inače sam solidno intuitivna kad je tehnika u pitanju tako da jeste malo kompleksniji ureÄ'aj.
 
Od posuÄ'a sa Å¡erpama imam sreće, bukvalno samo jedna jedina ne radi na njoj (a za nju sam mogla da dam glavu da će raditi jer je teÅ¡ki inox Metalac u pitanju) ali zato samo dva tiganja i to neka krÅ¡ i nijedan od "keramičkih" Delimano sudova - za wokom ću se ubiti, to mi je jedan od omiljenih rekvizita za kuvanje.
 
Ima boil funkciju u tim smart opcijama, lonac vode za pastu je prokuvao velikom brzinom, jutros kajgana za 4 osobe spemna za pola minuta.. Danas nameravam da spremim grašak a ovih dana i nešto što zahteva duže krčkanje. 
Sve u svemu 
200.gif

I ja žalim za WOK-om za indukciju, trenutni iz IKEA-e nije za to.
Pre neku nedelju kad sam bio i tražio barske stolice video sam kod njih i wok za indukciju...

BTW jesi na lraju sama povezala ploču?
Delovalo mi je da se zajebavaš, po ranojim postovims mi je izgledalo da majstor za sve [emoji109]



....shiit has hit the fan.
Link to comment

E, kad naletiš na dobar wok koji može na indukciju, molim te odmah javi! I ja ću sledeće sedmice u lov na dobar tiganj pa ako naiđem na wok usput proplakaće mi novčanik. 

 

Nisam je sama povezala, stigla je sa već spojenim kablom i to onako integrisanim, koji ne može da se samo raskači već mora da s otvara cela ploča da se on izvuče a to je no-no. 

Taj kablić je morao preko dozne da se spoji na trofaznu koju sam imala u planu, sve je to majstor uradio s pola snage (mene bi ubila struja). 

E da, morao je da otfikari neke letvice u radnom elementu jer je indukciona nekako "guzatija" od obične ploče pa nije mogla da se uglavi - i to se mora imati u vidu, meni nije palo na pamet.

 

Čime čistiš ploču? Ja više one špahtle ne uzimam, tako sam i sredila ovu pokojnu staklokeramičku :cry:

  • +1 1
Link to comment

Pogledaj wok u IKEA-i.
Mislim da sam video jedan i u CRAFTER-u.

Nije još stigla ugradna ni kuhinja.
A i to sa kablom kad može bezbedno, da se stavi duži to ukida garanciju....



....shiit has hit the fan.

Link to comment
19 hours ago, Valkyrie said:

Čime čistiš ploču? Ja više one špahtle ne uzimam, tako sam i sredila ovu pokojnu staklokeramičku :cry:

Indukcija mokra krpa, za razliku od keramicke, ne zagoreva :D

  • Hvala 1
Link to comment

Prilikom kupovine tiganja uzmite u obzir Sensuell u Ikei.

Tiganj je od nerđajućeg čelika, dakle bez premaza, može da se koristi na svim vrstama podloga i u rerni, iako ima silikonski dodatak na dršci (ispod), a pranje može i u mašini za suđe.

Koristim ga sada već skoro dva meseca i ono što je dobro je da se zagreva ravnomerno po čitavoj površini.

Ono što bi bila mala zamerka je drška koja je jednake debljine po čitavoj svojoj dužini, iako Ikea tvrdi da je ergonomski oblikovana, pa to nekome može da smeta.

Takođe, na dršci nema rupe, tako da nije predviđen da visi, već je potreban prostor da se odloži. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...