Jump to content
IGNORED

Kvalitet ugradnih rerni


Miki_belavista

Recommended Posts

Većina šerpi i lonaca mi je svakako već za indukciju tako da to nije strašno.
e još ovo. U kuhinji imam dve trofazne utičnice, predviđene za rernu i ploču i tako ih i koristim. Spremna sam da i na novoj ploči menjam kabal kako bih je utakla u trofaznu. Pretpostavljam da neće da smeta ali kolika može biti koristkad je već ona sama po sebi tako brza i luda?
 
i hvala ti

Pitanje je da li ti treba trofazna struja?
Ali ok, ako već imaš dovedeno sa sve utičnicom, onda neće da smeta svakako.



....shiit has hit the fan.
  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, Valkyrie said:

Većina šerpi i lonaca mi je svakako već za indukciju tako da to nije strašno.

e još ovo. U kuhinji imam dve trofazne utičnice, predviđene za rernu i ploču i tako ih i koristim. Spremna sam da i na novoj ploči menjam kabal kako bih je utakla u trofaznu. Pretpostavljam da neće da smeta ali kolika može biti koristkad je već ona sama po sebi tako brza i luda?
 

i hvala ti

 

 

Verujem da će ti i indukciona ploča (zbog snage), doći predviđena da se priključi na trofaznu utičnicu.

 

 

29 minutes ago, Mel said:

Samo da znate da indukcija zvuci kao neki iritantni zuj nonstop dok radi. Ko nije imao pre...

Meni to recimo bukvalno dize pritisak, ok mi je za vikendicu ali nikad ne bih izabrala za kucu.

 

Ovo je tačno i može da iritira.

  • Hvala 1
Link to comment

Sad ste me pokolebali s tim zujanjem, koliko to može da bude annoying? 

Meni je kuhinja odvojena, nije u sklopu dnevne sobe pa da se širi zvuk po celom stanu. Hm.. 

Link to comment
25 minutes ago, Valkyrie said:

Sad ste me pokolebali s tim zujanjem, koliko to može da bude annoying? 

Meni je kuhinja odvojena, nije u sklopu dnevne sobe pa da se širi zvuk po celom stanu. Hm.. 

probaj kod nekoga da bi bila sigurna. 

 

malo zuji , ali meni ne smeta ni najmanje

a i da mi smeta zvuk, mnogo bi mi manje to smetalo od beskonacne sporosti staklo-ringle i da se pojaca i da se smanji vatra. 

(ranije mi to u stvari i nije toliko smetalo, ali sad sam se navikao da u sekundi predjem sa 9 na 1 ili obratno pa nikako ne bih mogao nazad)

indukcija je kao plin ali bez gasa i vatre. dakle - genijalno.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, Valkyrie said:

Sad ste me pokolebali s tim zujanjem, koliko to može da bude annoying? 

Meni je kuhinja odvojena, nije u sklopu dnevne sobe pa da se širi zvuk po celom stanu. Hm.. 

 

Ne znam sta da ti kazem, meni polako podize pritisak da tako kazem da nisam ni svesna, samo svi pocnemo da urlamo jedni na druge.

Imamo u vikendici i za caj i kafu je top, ali kad treba neki rucak da se skuva nije idealno stvarno.

Recimo da sam pomalo, ne previse, osetljiva i na druge vrste buke, ako je od pomoci da procenis. Meni se otac ne zali, a mama isto kao ja.

  • Hvala 1
Link to comment



probaj kod nekoga da bi bila sigurna. 
 
indukcija je kao plin ali bez gasa i vatre. dakle - genijalno.


Meni je ovo bilo presudno.
Između ostalog i zbog uštede prostora.
Nema boce.







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Zujanje je zbog ugradjenih ventilatora, mada mozda kod nekih i kalemovi zuje. Inace sto se tice indukcijskih ploca jedini nedostatak je diskretan rad, tj paljenje i gasenje kalemova da bi se postigli zadate temperature sto se ne primeti za vece ali na nizim je iritantno, tj ako hocete da drzite neki gulas na niskoj temperaturi radi dinstanja par sati. Sve ostalo je bolje nego kod klasicnih ploca sa grejacima. 

Link to comment

Ili da zatvorim vrata od kuhinje pa nek zuji koliko hoće. 

 

Inače, moja majka kuva na plinu, opsednuta je njim i ne bi ga dala ni za šta (mada pokušavamo da joj ga izbacimo jer zaboravlja krpe u blizini pa je par puta umalo napravila požar).

Ja ga, s druge strane, ne podnosim. Kad nešto spremam kod nje pa moram na plinu, muka me uhvati. 

Edited by Valkyrie
Link to comment

Od kako sam iz zezanja kupio indukcioni rešo pre par godina, jer su me privukla pozitivna iskustva drugih, a cena u Ikei bila povoljna, klasičnu ringlu na šporetu više nisam uključio, bilo da je u pitanju priprema sosa za pastu od 10 minuta, ili kuvanje kolenice 2 sata.

Edit. Imam problema da na indukciji skuvam tursku kafu, uvek mi iskipi.

Kontrola koju imam u pripremi hrane neuporediva mi je sa konvencionalnim ringlama, a o buci koju je @Mel spomenula zaista nikada nisam razmišljao kao o razlogu protiv - verovatno sam koncentrisan na pripremu hrane, pa mi ne smeta.

Razumem da razlika u ceni može da bude ograničavajući faktor i zato bih birao ploče sa svega dve "ringle", umesto 4, što kod tebe možda nije izvodivo, obzirom da već imaš element na koji bi trebalo montirati ploču.

Verujem da si u međuvremenu čitala i iskustva drugih koja su dostupna na netu? 

Kod nas: Indukcione ploče za kuvanje | Benchmark Forum

 

 

 

Edited by Ras
  • Hvala 1
Link to comment
53 minutes ago, Mel said:

Mislim da si se previse investirala u indukcionu plocu. Vreme je za taj neki leap of faith...

Odlučeno je, posle kad izludim od zujanja biće svašta na forumu! 

Sutra ću da kupim ovu sa donjeg linka, danas mi mužu rođendan pa nema smisla da ga stresiram pljačkom. 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...