Jump to content
IGNORED

Kvalitet ugradnih rerni


Miki_belavista

Recommended Posts

1 hour ago, Miki_belavista said:

ok, a Beko? kakvi su oni?

Ne znam, pokušao sam da pružim informaciju ljudima koji su ovde napisali da razmišljaju o Bosch-u.

 

Nije loše raspitati se i na ppp-u, ali ne bih se oslanjao na tako mali uzorak. Imaš specijalizovane sajtove sa hiljadama ocenama mušterija. Prvi google hit izbacuje trust pilot sa preko 15 hiljada review-eva za Beko uređaje. 

 

https://www.trustpilot.com/review/beko.co.uk

  • +1 1
Link to comment

Ja imam Beko,radi bez greške.

 

One sa senzorom odmah eliminiši u tim jeftinim varijantama,jer je elektronika krš,a popravka je neisplativa.Sam da popravljaš treba dosta živaca jer je tako odradjeno da nije ni zamišljeno da se nešto čačka oko nje.

 

Ako ti ne treba multifunkcionalna onda si još jedan eventualni problem rešio,jer ti kod klasične ostaje samo grejač koji svako može da zameni.

 

Što se tiče čišćenja sve je to marketing osim ako nema pirolitičko čišćenje,naša Beko ima čišćenje vodenom parom,koje ili da koristiš nakon svakog korišćenja rerne ili da zaboraviš da postoji.

 

Katalitičko čišćenje je samo dodatna glavobolja zbog filtera,pa vidi da izbegneš.

 

Ako hoćeš da prodješ što jeftinije,a sa najmanje glavobolje uzmi sa što manje elektronike i bespotrebnih funkcija pa i eventualni kvarovi će biti jeftiniji i lako rešivi.

 

 

Link to comment
2 hours ago, Bambula said:

Ja imam Beko,radi bez greške.

 

One sa senzorom odmah eliminiši u tim jeftinim varijantama,jer je elektronika krš,a popravka je neisplativa.Sam da popravljaš treba dosta živaca jer je tako odradjeno da nije ni zamišljeno da se nešto čačka oko nje.

 

Ako ti ne treba multifunkcionalna onda si još jedan eventualni problem rešio,jer ti kod klasične ostaje samo grejač koji svako može da zameni.

 

Što se tiče čišćenja sve je to marketing osim ako nema pirolitičko čišćenje,naša Beko ima čišćenje vodenom parom,koje ili da koristiš nakon svakog korišćenja rerne ili da zaboraviš da postoji.

 

Katalitičko čišćenje je samo dodatna glavobolja zbog filtera,pa vidi da izbegneš.

 

Ako hoćeš da prodješ što jeftinije,a sa najmanje glavobolje uzmi sa što manje elektronike i bespotrebnih funkcija pa i eventualni kvarovi će biti jeftiniji i lako rešivi.

 

 

sta kazes za ovaj model
https://www.ekupi.rs/rs/Kućni-aparati/Bela-tehnika/Rerne/BEKO-BBIM-12300-XD-ugradna-rerna

Link to comment

Meni ova Beko BIM 22303 savršena: 

 

 

beko-ugradna-rerna-bim22303m.thumb.jpg.88658a01f206582332a44b078893b6f5.jpg

 

 

Super se održava, kompaktna i korektno "utegnuta", jednostavna,  performanse odlične, čak mi i to čišćenje parom znači, lakše se skine sve.  Doduše jeste bolje redovnije čišćenje i nije da je magija koja pojede masnoću, a ti ništa,   ali korektno i praktično. 

  • +1 1
Link to comment

Malo o kvalitetu ugradnih rerni i bijele tehnike:  mi vec 16 godina imamo ovakvu Miele rernu i koristimo je bukvalno svaki dan, posto ne koristimo mikrotalasnu i sluzi nam i za podgrijavanje.

 

ee737c8c0732bcb5fc1c2c6b78f71b20--double

 

Radi bez greske, ali sam promijenio staklo na donjoj rerni, jer sam zveknuo pokolopac i staklo se samo sasulo. Veoma lako da se promijeni, a nije ni skupo bilo. Preporucio bih ovu rernu svakome ko moze da priusti.

 

Inace, Miele je zakon za sve osim dvije kategorije uredjaja: sporeti na plin i frizideri. Ispace da se hvalim, ali osim ove rerne nama je u kuci sve Miele, osim frizidera. Tri sudopere, dva usisivaca, island hood (kuhinjska napa), espresso masina i parna rerna i sve aparati zajedno imaju preko 100 godina servisa u nasem ukucanstvu. A imali smo i ves masinu, ali u ovoj trenutnoj kuci nisam imao mjesta na elektricnom panelu da izvucem liniju od 220V, pa sam je ostavo u staroj kuci.Za to vrijeme promijenio sam samo impeler na pumpi od jedne sudopere, kabal na jednom od usisivaca i  motor (2X) na napi. Sve je lako da se promijeni, a jedina zamjerka je na dizajan izduvne turbine na napi, jer ne mozes promijeniti samo lezajeve, vec cijeli komplet (motor, plasticno kuciste, lezajeve i turbinu).

 

Ali koliko god bio zadovljan tim aparatima, plinski sporet je tezak krs i  jedan put je promijenjen cijeli (u garantnom roku), a zamjena ni dan-danas ne radi kako treba. Kad se jos malo izrauba, bacicu ga jer je smece. Bukvlno se ne isplati popravljati. 

 

Docim smo za to isto vrijeme prosli kroz dvije Samsung ves masine, i  jednu susilicu. I nije samo to sto se pokvarilo preko tacke isplativog popravljanja, vec sto ni nova ne pere bijeli ves kao Miela. Miele moze iskuvavati ves, a ove Samsung, LG, GE sto se prodaju ovdje to ne mogu . Sad Miele prodaje i ves masine na 120V, pa kad krepa ovaj trenutni LG, uzeci njihovu. A na frizideru (Kitchen Aid) otisla kontrolna ploca nakon dvije godine, da bi mi u servisu rekli da se ista vise ne pravi, a nove nisu kompatibilne sa starim (!) friziderima. Tako da sam morao naci elektronski servis, koji je skinuo pregorele elemente i nalemio nove. I sad tako sljaka vec jedno 6-7 godina. Tip koji mi je popravio stampanu plocu mi je usput rekao da je self-cleaning smrt za rerne jer velika temperatura zna da osteti strujna kola i komponente na ploci. To mi ima smisla, mada je moguce da ovi noviji modeli imaju bolju termalnu barijeru izmedju same rerne i kontrolne table.

 

Tako da mogu samo preporuke za Miele (izuzev gore navedenog). Navodno je samo Gaggenau bolji, ali nemam direktnog iskustva.  U nasem slucaju se potvrdilo ona da "nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari".

Link to comment

Mi imamo whirpool, plocu i rernu i sa plocom smo imali hazard u jednom trenutku, ploca je prestala da reaguje na tipke i nije htela da se ugasi i razvila je prilicno veliku temperaturu. Morao sam da iskljucim osigurac. Posto nisu imali ideju sta se desilo, servis je jedino ponudio zamenu elektronike koja je kostala skoro kao i cela ploca. Odustali smo i sada svaki put kada idemo negde duze iskljucujemo je na osigurac. Inace potpuno mi je neshvatljivo da nema neki osigurac koji bi trebalo sam da iskljuci plocu ako dostigne odredjenu preveliku temperaturu, mislili smo da se puknuti koliko je bila vruca. Cekam da rikne skroz da kupim novu iako za sada nije imala slicne hazarde. Bosh ili Elektrolux.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, djeneralche said:

Mi imamo whirpool, plocu i rernu i sa plocom smo imali hazard u jednom trenutku, ploca je prestala da reaguje na tipke i nije htela da se ugasi i razvila je prilicno veliku temperaturu. Morao sam da iskljucim osigurac. Posto nisu imali ideju sta se desilo, servis je jedino ponudio zamenu elektronike koja je kostala skoro kao i cela ploca. Odustali smo i sada svaki put kada idemo negde duze iskljucujemo je na osigurac. Inace potpuno mi je neshvatljivo da nema neki osigurac koji bi trebalo sam da iskljuci plocu ako dostigne odredjenu preveliku temperaturu, mislili smo da se puknuti koliko je bila vruca. Cekam da rikne skroz da kupim novu iako za sada nije imala slicne hazarde. Bosh ili Elektrolux.

To ti je požar u najavi. Menjaj na vreme, nije vredno para 

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, Miki_belavista said:

Odabracu Beko,stan ce se izdavat,ali mislim da je to najbolje opcija. Za Miele nemam para,to je za gospodu.

Moja mama ima beko. I kad joj pohvalim hranu iz rerne kaze Imam dobru rernu :)

  • +1 1
Link to comment
22 hours ago, djeneralche said:

Mi imamo whirpool, plocu i rernu i sa plocom smo imali hazard u jednom trenutku, ploca je prestala da reaguje na tipke i nije htela da se ugasi i razvila je prilicno veliku temperaturu. Morao sam da iskljucim osigurac. Posto nisu imali ideju sta se desilo, servis je jedino ponudio zamenu elektronike koja je kostala skoro kao i cela ploca. Odustali smo i sada svaki put kada idemo negde duze iskljucujemo je na osigurac. Inace potpuno mi je neshvatljivo da nema neki osigurac koji bi trebalo sam da iskljuci plocu ako dostigne odredjenu preveliku temperaturu, mislili smo da se puknuti koliko je bila vruca. Cekam da rikne skroz da kupim novu iako za sada nije imala slicne hazarde. Bosh ili Elektrolux.

Moja Whirlpool ima sigurnosni switch da se sama gasi kad sat vremena drnda na 9 (najjačem) nivou. 

To je baš neki feler kod tebe, mislim da ne bi trebalo da je odlika brenda već ti se bukvalno zalomila neka gremlin-ploča. 

  • +1 1
Link to comment
  • 4 weeks later...

Bravo za mene kako se jinxujem, nema me u svijet!
ode ploča bogu na istinu, ono staklo što sam ga sjebala prošle godine više nije moglo da izdrži i ode cela ploča. To se ne isplati popravljati pa sad gledam novu.

 

ja bih opet Whirlpool, ali vrv sa indukcijom.

ako neko može da mi napiše konkretne prednosti, biću zahvalna.

Link to comment

Misliš li na prednosti indukcije?

Staklokeramička ploča, prema mom iskustvu u odnosu na klasične ringle ima samo jednu prednost- to što je ravna, pa možeš da pomeraš posuđe bez podizanja.

Indukcija je drugi nivo i omogućava gotovo trenutni odziv prilikom podizanja, ili spuštanja temperature, skraćuje vreme zagrevanja, itd. ...

Indukcija zahteva posuđe predviđeno za upotrebu na njoj. Nije ga problem pronaći i kupiti, naprotiv, dostupno je kao i svako drugo. Potencijalni problem nastaje ukoliko već imaš gomilu posuđa koje nije predviđeno za upotrebu na indukciji i koje ti ostaje kao višak, a nabavka novog je dodatni teošak.

Link to comment

Većina šerpi i lonaca mi je svakako već za indukciju tako da to nije strašno.

e još ovo. U kuhinji imam dve trofazne utičnice, predviđene za rernu i ploču i tako ih i koristim. Spremna sam da i na novoj ploči menjam kabal kako bih je utakla u trofaznu. Pretpostavljam da neće da smeta ali kolika može biti koristkad je već ona sama po sebi tako brza i luda?
 

i hvala ti

Link to comment

Samo da znate da indukcija zvuci kao neki iritantni zuj nonstop dok radi. Ko nije imao pre...

Meni to recimo bukvalno dize pritisak, ok mi je za vikendicu ali nikad ne bih izabrala za kucu.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...