Jump to content
IGNORED

Kvalifikacije za EURO 2024


Profesionalac

Recommended Posts

6 minutes ago, goofs said:

Kako se odredjuje ko ce od ove tri reprezentacije da uleti u A grupu na Poljake? Posto je put kroz B dosta laksi.

Ima dosta toga, još mogu Hrvati da prođu direktno a može da se desi i da Italija i Hrvatska igraju baraž.

  • +1 1
Link to comment

Hrvati idu kao drugi, obzirom da su velški dunsteri remizirali u Jermeniji.

 

Uz pretpostavku da Italijani prolaze kao drugi i Slovenci ne gube of Kazahstana, mislim da če biti:

Poljska-Estonija

Vels-Island

Izrael-Ukrajina

Bosna-Finska

Gruzija-Luksemburg

Grčka-Kazahstan

Edited by Gandalf
  • +1 2
Link to comment

Koliko je ceo ovaj proces kvalifikacija ubijen većim brojem učesnika i gomilom nedoraslih reprezentacija. 

 

S jedne strane je i to draž sporta, s druge jednostavno nije realno da ovaj sistem opstane, sedam dana se igra a tri poštena meča ne mogu da se izvuku. Više vredi jedna noć južnoameričkih kvalifikacija nego cela nedelja evropskih.

 

Ovaj baraž sistem samo unosi još veću konfuziju umesto da amortizuje probleme.

  • +1 2
Link to comment
53 minutes ago, Malvo said:

Ovaj baraž sistem samo unosi još veću konfuziju umesto da amortizuje probleme.

 

ja uopste nemam pojma sta se sada vise gleda i ko sta mora da uradi i gde.

 

jedino znam da je pogresno sto izrael nije izbacen.

  • +1 1
Link to comment
13 hours ago, Godfrey said:

Pogrešno je što je uopšte Izrael pod okriljem UEFA, kao i Kazahstan, i tako još po neki..

Prvo to da se sredi, glasajte za mene umesto Čeferina

 

pa izrael ne moze u aziju protiv ovih arapskih zemalja pa su zato u uefa. kahakhstan zapravo ne razumem zasto su u evropi, to mi nije najjasnije...

Link to comment
8 minutes ago, 189- said:

 kahakhstan zapravo ne razumem zasto su u evropi, to mi nije najjasnije...

 

Iz istog razloga kao i Turska. Malo dio teritorije im je geografski u Evropi.

Link to comment
1 hour ago, MiddleClass said:

 

Iz istog razloga kao i Turska. Malo dio teritorije im je geografski u Evropi.

 

okej, ali opet veci deo je u aziji. ne znam zasto je uefa pristala da ih primi kada se mora leteti milion kilometara svaki put zbog njih.

 

usput sada imaju solidnu reprezentaciju, mozda imaju vece sanse preko azije da se kvalifikuju na sp nego preko evrope.

Link to comment
7 minutes ago, 189- said:

 

okej, ali opet veci deo je u aziji. ne znam zasto je uefa pristala da ih primi kada se mora leteti milion kilometara svaki put zbog njih.

 

usput sada imaju solidnu reprezentaciju, mozda imaju vece sanse preko azije da se kvalifikuju na sp nego preko evrope.

 

i to je između ostalog posledica toga što igraju u jačoj konkurenciji, zato i Australija igra u Aziji, umesto da imaju siguran plasman kroz Okeaniju gde bi pobeđivali uglavnom dvocifrenom razlikom

 

 

Edited by levi
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...