Jump to content
IGNORED

Gender identity


Svemir Zeka

Recommended Posts

Just now, Mel said:

 

Da znam to ali kad si in between bioloski mozda treba da te upare sa zenom od 80 kg ili sa muskarcima od 50 kg, sta znam...

 

Ne znam kako bi to izveli jer ne postoji kriterijum da mozes da odredis koliko kilograma vise ili manje treba da imas da bi poravnao tu prednost. Buduci da takvog kriterijuma nema i tesko da ga moze biti, svaki pokusaj u tom smislu bi bio arbitraran. Alzirka nije prvi slucaj, kao sto je Kojot primetio, samo je sada dobio na tezini zbog cele ove price o transgender-izmu, definicijama polova i "woke teroru" koja je nastala kao reakcija na hiperbolicna ludjenja o pravima seksualnih manjina i sada su se na nju nakacili svi moguci konzervativci i tradicionalisti najgoreg tipa. Ovako post festum siguran sam da je Jarmila Kratohvilova imala slicnu prednost a slucaj Kasper Semenje je vec dobro dokumentovan.

 

Dodatni problem je sto se radi o boksu koji nije nista drugo do ulicna tuca s ponekim pravilom. Takva vrsta prednosti u boksu moze dovesti do ozbiljnih posledica po zdravlje drugih takmicarki.

  • +1 1
Link to comment

U atletici su intersex takmičarke de facto zabranjene.

 

Sad, ako je zaista na genetskom testiranju utvrđeno postojanje XY hromozoma, suludo je dopustiti da se bori u ženskoj konkurenciji. Mada se ni ti testovi ne rade tek tako, niti se rezultati tako opušteno objavljuju, tako da sam malo skeptičan prema tome. 

S druge strane, ova odbrana u stilu "Piše joj u pasošu da je žena, nama je to dovoljno" je isto apsurdna.

 

Rekao bih da je ovo pre svega posledica raspada u bokserskoj organizaciji i sukoba s MOK-om.

  • +1 4
Link to comment

Ja sam apsolutno protiv da se bilo ko rođen sa Y hromozomom i palamurom u gaćama takmiči u ženskom sportu, ma kakve procedure, tretmane i hormonske terapije prošao.

 

No, to izgleda nije ovde slučaj, ova žena ima neki sindrom/poremećaj zbog kog luči višak testosterona. Fajta se u boksu, ali dobijala je batine i od drugih, "regularnih" žena.

 

Jel biste zabranili Duenjasu da igra košarku jer ima gigantizam?

Link to comment
5 minutes ago, Godfrey said:

Šta će ovoj Alžirki trener? Šta on ima da joj kaže osim "udri brate, boli te qrac"

 

 

+1

Link to comment

Radila je test i nije žena. Šta je ne znam ali žena nije a takmiči se u ženskoj konkurenciji. I nije jedina ima još jedna. 

  • +1 6
  • Hvala 1
Link to comment

Samo napomena - najveca razlika izmedju muskaraca i zena se upravo ogleda u jacini gornjeg dela tela. A odatle dolazi sva jacina udarca u boksu.

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
25 minutes ago, harper lee said:

 

Njoj je medjunarodna bokserska federacija vec zabranila da se takmici u zenskoj konkurenciji zbog toga sto su joj otkrilli "muski" hromozom ali su olimpijska takmicenja pod ingerencijom MOK pa smo tako dosli u ovu situaciju. Da se ne zajebavamo, boks je borilacki sport i nije smelo da joj se dozvoli da se takmici, nema to veze sa "woke vs. anti-woke". Ona je inace gubila meceve ranije jer ocigledno nema pojma s boksom ali ovoj Italijanki je jednim udarcem slomila nos, pitanje je trenutka kada ce svojom snagom da ozbiljno povredi nekog. To su bioloske anomalije koje, na zalost, moraju da budu skrajnute jer nema drugog resenja. Nije fer prema njoj ali ovako nije fer prema drugim takmicarkama koje dolaze u ozbiljnu opasnost da stradaju u ringu. Mi ovde ne govorimo o zeni koja ima izuzetnu snagu vec o zeni koja ima bioloske karakteristike muskarca.

 

Ma slazem se, ovo je jeste tema o kojoj treba da se razgovara i da se nadje resenje. ona se bori dugo, borila se i 2020. na olimpijadi. Ono sto mene nervira je sto je sada ceo svet razvlaci, crtaju je joj metu, koriste u porpagandne svrhe, a ona nije kriva. Cela ameircka desnica koristi ovo u propagandne svrhe, bukvalno se izivljavaju od kada je mec zavrsen. 

  • +1 9
Link to comment
1 minute ago, Shan Jan said:

Samo napomena - najveca razlika izmedju muskaraca i zena se upravo ogleda u jacini gornjeg dela tela. A odatle dolazi sva jacina udarca u boksu.

 

Shan Jane...

  • Haha 7
Link to comment

Ne može da se diskvalifikuje kao osoba trećeg pola zato što postoje samo dva pola, to je nemoguće.

  • +1 2
  • Haha 3
Link to comment
53 minutes ago, Ayatollah said:

Gde je, šta radi Caster Semenya?

 

Joj, Semenjina prica nije bas lepa. Kad je bila cela kontraverza oko toga jel zensko ili nije (jos pre ovog woke sranja) radile su vesti u juznoafrickoj intervju u njenom kraju, sa familijom, komsijama itd... Otprilike je se komsije plasili ko da je vestica, familija odrekla... 

  • Hvala 1
Link to comment
3 hours ago, vememah said:

 

Puno je nejasnog ali iz ovoga deluje da su njih dvoje nit muski nit zenski vec negde na pola puta. Jos ako su dopingovani kasnije (a znamo da dopinga nema hehe) eto ti.

 

Ja bih bilo kome u borilackom sportu zabranio da se takmici sa zenama ako nije 100% zensko. Jednostavno nije bezbedno. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...