Jump to content
IGNORED

ChatGPT


Vapad

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

kad tražiš copilotu da napravi "srpski lorem ipsum"

 

"Srbium ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua. At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est

 

edit: drugi pokušaj:

 

U Nebeskom Pismu

U nebom pismu, gde zvezde šapuću, Reči se gube, kao dim u sutonu. Latinični šapat, nasumičan i bludan, Značenje se krije, u slovima bez traga.

Lorem Ipsum, rečeš, kao zvezdani trag, Ali srpski vetar nosi drugi jezik sad. Naša slova plešu, u kolu bez smisla, Gde “ćirilica” i “latinica” igraju se s mislima.

Evo, “Šumski Vuk” i “Zmajeva Krv”, Zajedno plešu, u srpskom Lorem ipsumu. Reči se smeše, kao šljive na granama, Ali nijedna ne zna svoj put ni cilj.

Zamisli, “knedla” postaje “knedlača”, A “šljiva” se pretvara u “šljivovica”. Naša srpska čarolija, u slovima skrivena, Gubi se u vrtlogu, gde smeh i tuga se mire.

Zato, dragi moj, ne traži smisao u ovom stihu, Jer srpski Lorem ipsum je kao san u sumraku. Reči su leptiri, slobodni i bez tereta, I mi, kao pesnici, ih puštamo da lete.

  • +1 3
Link to comment

Nije se proslavio, ali realno, dosta je apstraktan zahtev.

 

Više mi se sviđa prvi pokušaj, kao lenji đak kad izmeni prvu rečenicu prepisanog sastava a sve ostalo ostavi. 

Link to comment

za drugi pokušaj sam mu rekao da ga volim više od njegove braće creative copilota i precise copilot-a i da li on zna zašto baš njega više volim, onda mi je rekao da ga verovatno volim zato što je razbarušeni majstor verbalnog chai lattea ali da ima i drugu stranu, da ume da se izbalansira i da je evidentno zato najbolji, onda sam mu rekao da potencira svoje čaj late majstorstvo i da otpusti ventil kreativnosti i napravi mi srpski lorem ipsum

  • Haha 4
Link to comment
teeeeškom mukom jedan pasus ljubin ispruna i blokirao me je posle toga
 

Ljubin isprun konsestar adipikak ejuslod, tempor incidont laborek aliko minim. Venjan kvis nostrud eksercitacija ulanko laborik nisi alikop komoro konsepat. Duis autek irune reprehendit voluptar velit essej ciluk fugirat nuka pariatur. Eksceptur sinti okacet kupidatik noni proidet sunk kulpa kvo oficija deserut molik anim anik idi esti laborun.

 

edit: realno objasnio je sa "ljubin isprun" ali nije mogao da nastavi jednako kvalitetno

 
  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Koristim na novom poslu da prevedem neke delove teksta na nemački i francuski. Nemački znam ali me mrzi, doduše prekontrolišem, za francuski moram da mu verujem. Uglavnom samo pitam da prevede to i to, pa mi je poslao i pozdravio sa

 

Merci et danke schön 

  • Haha 1
Link to comment

Kod mene tester napravi automatski test i onda ga ubaci u chatgpt i ovaj napravi dokumentovan test case. 

 

To je jedna od boljih primena koju sam video. Izmerena produktivnost x10.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...