Jump to content
IGNORED

ChatGPT


Vapad

Recommended Posts

Malo ne ume matematike...

 

Ja sam ga pre par meseci malo ispitivao oko tautologija, odbijao je da saradjuje...

Edited by radisa
  • Haha 4
Link to comment
26 minutes ago, Shan Jan said:

Pa on nije ni napravljen da racuna, to je odavno objasnjeno :) 

diskriminacija rachunjanja, uobichajeno :rolleyes:

  • Tužno 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Imala sam upravo svadju sa GPT4 :D Trazila sam da mi izracuna datume pocetka smena u ovoj godini. Izbacio je datume ali pomerene za 1 dan. Kazem mu da je pogresio (na primeru vec prvog datuma) i da izracuna ponovo. Izvinjava se i u novom izbaci jos gore, sad je pogresio za 2 dana. Pitam ga zasto dodaje dane i kazem mu da je Februar 29 ove godine cetvrtak. Primetio je da mi je iznervirani ton, sad se mnogo izvinjava ali tvrdi da ja gresim i da je Februar 29, 2024 petak po njegovoj web search, daje linkove. Pogledam, svi ti sites lepo kazu cetvrtak. To mu i kazem (jos jednom se tako preganjamo petak-cetvrtak, uporan je da je petak) ali tu se on iznervira i kaze da mu je zao ali da moramo da zavrsimo taj chat i da ako hocu otvorim novi.

Pocnem novi ali ga prvo pitam da mi izlista sve cetvrtke ove godine. To odradi ispravno. Onda mu ponovim isto pitanje kao iz prvog chat-a. Ovog puta dobro sve izracuna uz link na online tool koji je koristio.

Znam da ce se GPTx popraviti sto se ovakvih gresaka tice.
Samo mi super smesno kako se saterao u cosak i onda samo odbio dalju pricu na temu - kao neko nezreo :D 

edit: U prvom chat je sam nesto racunao, prestupna godina ga vrvtn zbunila. U drugom je nasao online tool za ovo racunanje.

Edited by Lucia
Link to comment
On 23. 1. 2024. at 19:59, gospa buba said:

diskriminacija rachunjanja, uobichajeno :rolleyes:

To je ionako za машинце i ostale njima slicne...:sleep:

A машинци su deco, kakvi?

Link to comment
On 4. 2. 2024. at 9:01, Lucia said:

Imala sam upravo svadju sa GPT4 :D Trazila sam da mi izracuna datume pocetka smena u ovoj godini. Izbacio je datume ali pomerene za 1 dan. Kazem mu da je pogresio (na primeru vec prvog datuma) i da izracuna ponovo. Izvinjava se i u novom izbaci jos gore, sad je pogresio za 2 dana. Pitam ga zasto dodaje dane i kazem mu da je Februar 29 ove godine cetvrtak. Primetio je da mi je iznervirani ton, sad se mnogo izvinjava ali tvrdi da ja gresim i da je Februar 29, 2024 petak po njegovoj web search, daje linkove. Pogledam, svi ti sites lepo kazu cetvrtak. To mu i kazem (jos jednom se tako preganjamo petak-cetvrtak, uporan je da je petak) ali tu se on iznervira i kaze da mu je zao ali da moramo da zavrsimo taj chat i da ako hocu otvorim novi.

Pocnem novi ali ga prvo pitam da mi izlista sve cetvrtke ove godine. To odradi ispravno. Onda mu ponovim isto pitanje kao iz prvog chat-a. Ovog puta dobro sve izracuna uz link na online tool koji je koristio.

Znam da ce se GPTx popraviti sto se ovakvih gresaka tice.
Samo mi super smesno kako se saterao u cosak i onda samo odbio dalju pricu na temu - kao neko nezreo :D 

edit: U prvom chat je sam nesto racunao, prestupna godina ga vrvtn zbunila. U drugom je nasao online tool za ovo racunanje.

Zapamtice ti ovo kad bude preuzimao svet, ti ces da budes medju prvima na listi.

  • Haha 4
Link to comment
  • 2 weeks later...

https://www.businessinsider.com/chatgpt-jobs-at-risk-replacement-artificial-intelligence-ai-labor-trends-2023-02

 

Na stranu da li ce i kada i koliko poslovi biti zamenjeni sa AI, nesto sedim i razmisljam kako smo kao klinci citali i mastali o buducnosti gde ce roboti i kompjuteri da rade poslove dok ljudi uzivaju u osvojenoj slobodi. Par dekada kasnije i mi pricamo kako da nekako opstanemo u drustvu u kome nas roboti i kompjuteri zamenjuju.

 

Cinjenica da se prica kako ce roboti da nas zamene dovoljno govori kako danasnje drustvo vidi ljude - kao sredstvo za proizvodnju i rast ekonomije, nista vise. Razmislite malo, od kad je uvedena 40-satna radna nedelja produktivnost je porasla ihahaj puta a mi i dalje radimo 40 sati nedeljno. Zasto? Zato sto sistem zivi na tome da podstice maksimalno iskoriscavanje svih resursa, ukljucujuci tu i ljude, za zgrtanje para. 

 

Nadam se da ce ove mlade generacija da nastave da se bune i da ce da se izbore za ljudskije drustvo u buducnosti. Vec predugo ovaj svet ide u neku distopiju iz SFa.

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...