Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

bitno je i ko šta prodaje

 

deo tesline vrednosti je bio zasnovan na tome da su više it nego autoindustrija i kako sve više prelaze u autoindustriju, tako i vrednost mora da se približava konkurentnima

 

drugi deo tesline vrednosti je bio zasnovan na obećanjima šta će biti, a ne šta jeste

 

u tom segmentu su obećanja debelo podbacila, mnogo onoga što je elon najavljivao se nije ostvarilo

 

paradoksalno, ovaj drugi deo nije do sada imao preveliki uticaj, najviše zbog jakog kulta koji je izrastao oko elona, ali je kupovinom tvitera ogolio previše toga

 

treće, profitabilnost tesle nije moguće razmatrati bez pomoći države i trgovine CO2 kreditima

Edited by Braća Strugacki
  • +1 3
Link to comment
22 minutes ago, Braća Strugacki said:

........

 

treće, profitabilnost tesle nije moguće razmatrati bez pomoći države i trgovine CO2 kreditima

 

Koja je to pomoć države koja ide isključivo Tesli? 

Link to comment

Zato što pretpostavljam da su i drugi proizvođači, recimo GM i Ford, imali istu mogućnost za subvencije kao i Tesla. Koji stoga tu nije imao nikakvu prednost. Zašto onda ti drugi ne proizvode više i bolje a postoje više od 100 godina?

Link to comment

Ja sam pisao o drugoj temi, a ne o tome što ti pišeš. Na finansije Tesle subvencije utiču u većem % nego što je to slučaj kod ostalih OEM proizvođača. Kada Tesla dostigne 250 milijardi prometa VW-a, onda možemo da ih poredimo po tom pitanju, sada ne.

Link to comment
2 hours ago, Luther said:

Volkswagen Q1-Q3 2022  366,400

Tesla            Q1-Q3 2022  907,000

 

Eto recimo da je 2,5:1 za Teslu, a videćemo do kraja Q4 šta će da bude. To je prilično daleko od   "Voksvagena koji proizvede skoro isti broj električnih auta."

Drugo nije bitan samo broj nego i koliki se profit pravi iz te proizvodnje. Treće za investitore je bitna dugoročna projekcija proizvodnje i profita te proizvodnje. Što se kaže zauzimaju se "duge pozicije"

 

"Inače je presmiješna priča ko je najbogatiji na osnovu tržišne cijene akcija. Neka probaju prodat svoje većinske ili kontrolne pakete na market koliko god da je likvidan, suturali bi mu kvalitetno cijenu." Ovo je potpuno tačno i s tim u vezi su besmisleni predlozi o nekakvom porezu na ta bogatstva.

Kapiram profit expetation, ali u jednom trenutku vrijedila je više od kompletne auto industrije. Očekivanje? Svi će pogasit i ostaće samo Tesla na planeti? realno balončina, i još je. 

Trivia: Toyota Corola se proizvede 1.200.000 godišnje. U vezi prodatih kola, eto jedan model kao sve Tesle:)

Edited by milfisland
Link to comment
1 hour ago, Braća Strugacki said:

Ja sam pisao o drugoj temi, a ne o tome što ti pišeš. Na finansije Tesle subvencije utiču u većem % nego što je to slučaj kod ostalih OEM proizvođača. Kada Tesla dostigne 250 milijardi prometa VW-a, onda možemo da ih poredimo po tom pitanju, sada ne.

 

Ne znam o čemu si pisao ali ovo što pišeš o subvencijama ne razumem. Kako to na Teslu subvencije utiču u većem %? Subvencije idu kupcu na kupljeni automobil (koliko ja znam a možda ima još nešto ili mnogo toga što ne znam) pa su svi u istom položaju. Ovo o 250 mlrd prometa VW je pretpostavljam ukupan promet sa svim SUS vozilima. Babe i žabe.

  • Haha 1
Link to comment

Ne idu na kupljeni automobil. Tesla je dobijala subvencije za razvojne projekte.

 

Does Tesla rely on government subsidies?
But Musk rarely mentions that his companies benefit from government help. Tesla and SpaceX have received more than $7 billion in government contracts alone and billions more in tax breaks, loans and other subsidies, an analysis by Grid found.

 

Edited by Braća Strugacki
Link to comment
39 minutes ago, milfisland said:

Kapiram profit expetation, ali u jednom trenutku vrijedila je više od kompletne auto industrije. Očekivanje? Svi će pogasit i ostaće samo Tesla na planeti? realno balončina, i još je. 

Trivia: Toyota Corola se proizvede 1.200.000 godišnje. U vezi prodatih kola, eto jedan model kao sve Tesle:)

 

Ne kažem da nije babl ali ne pretendujem da znam koja je "prava" cena ako tako nešto postoji. Postoje projekcije o ogromnom povećanju proizvodnje u narednih 10 godina. Uvodi nove modele (Tesla Cybertruck, Tesla Semi).

Na šta će to sve izaći nemam pojma niti se usuđujem da prognoziram. 

Link to comment
12 minutes ago, Braća Strugacki said:

Ne idu na kupljeni automobil. Tesla je dobijala subvencije za razvojne projekte.

 

Does Tesla rely on government subsidies?
But Musk rarely mentions that his companies benefit from government help. Tesla and SpaceX have received more than $7 billion in government contracts alone and billions more in tax breaks, loans and other subsidies, an analysis by Grid found.

 

 

Ima o tome i drugačijih mišljenja pa ko se kojem carstvu privoli https://cleantechnica.com/2021/08/25/whats-up-with-the-myths-about-tesla-government-subsidies/

EV subvencije u USA: https://www.greencars.com/greencars-101/different-types-of-ev-incentives?gclid=Cj0KCQiA-oqdBhDfARIsAO0TrGEnSmnJKOH8jFcTftWj2terJIPSe6zHzCDBSLq1_wba79jMYma897YaAvVwEALw_wcB

Edited by Luther
Link to comment

Stoji da je Tesla bila izuzetno precenjena, mahom na lažnim obećannima i hajpu oko Elonove genijalnosti što sad pada u vodu.

Ostali proizvodjači automobila su se ozbiljno bacili u EV segment i Teslin share će sigurno znatno padati, a koliko će ukupna prodaja porasti, pitanje je.

Predosti koje su imali u vidu softvera i dometa polako se gube, za mrežu punjača i dalje nemaju konkurenciju. Ono što je meni interesantje da oni hoće da se pozicioniraju kao skup brend a ne nudi luksuz i udobnost, promene dizajna. Ako ne porade i na tome, brzo će ih preteći mnogi.

VW osluškuje publiku i ispravlja greške, sledeće godine stiže nova verzija ID3.

Link to comment

sve je ok, sprečen je gubitak, tviter je stabilizovan, možemo polako da se razilazimo

 

"With the changes that we're making here on massively reducing the burn rate and building subscriber revenue, I now think that Twitter will, in fact, be OK next year," Musk said during the Spaces discussion. "I think we will be… roughly cash-flow break-even — that's what I expect for next year."

 

 

Link to comment
15 hours ago, mraki said:

Stoji da je Tesla bila izuzetno precenjena, mahom na lažnim obećannima i hajpu oko Elonove genijalnosti što sad pada u vodu.

Ostali proizvodjači automobila su se ozbiljno bacili u EV segment i Teslin share će sigurno znatno padati, a koliko će ukupna prodaja porasti, pitanje je.

Predosti koje su imali u vidu softvera i dometa polako se gube, za mrežu punjača i dalje nemaju konkurenciju. Ono što je meni interesantje da oni hoće da se pozicioniraju kao skup brend a ne nudi luksuz i udobnost, promene dizajna. Ako ne porade i na tome, brzo će ih preteći mnogi.

VW osluškuje publiku i ispravlja greške, sledeće godine stiže nova verzija 

Ja zbog toga ne bih kupio Teslu iako mislim da imaju dobar proizvod. Za te pare se kod nemaca osećaš stvarno kao neko ko je platio automobil 50k+ evra. Doduše i u Tesli je neki neobičan osećaj, nije sad isto kao da voziš Punta ali pre biram nešto drugo. 

  • +1 1
Link to comment

Tesla, naročito ovi noviji i jeftiniji modeli (3) su užasno loše sklopljeni, nisu u liniji, farba momentalno nestaje unutra. Za auto koji toliko košta i sa takvom “reputacijom” je blagi užas.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...