Jump to content
IGNORED

Twitter v2.0 - powered by Elon


mustang

Recommended Posts

12 minutes ago, dragance said:

Kao da je to nešto loše ako im se desi?

 

Za obične korisnike je to win-win, ako Tviter bude bolji super, ako postane novi MySpace, isto super

Link to comment
1 minute ago, Pokojni Ruxin said:

pa mislim ti perks su uglavnom služili da pokriju to što se od zaposlenih očekuje da nemaju nikakav work-life balance i treba rutinski rade prekovremeno za džabe, a i da se vlase ne dosete da traže neke beneficije koje bi im zaista koristile u životu...ali mladi su govna oke

Upravo to.

 

That said, Twitter je imao neogranicen odmor (barem u teoriji) i generalno su daleko iznad americkog prosjeka, kao i vecina etabliranih tech kompanija. Ja redovno idem po raznim firmama, od tech firmi do livnica, i ovi iz tech su bas razmazeni u poredjenju sa radnicima is svih ostalih segmenata. Sto naravno ne znaci da im treba sad nesto ukidati da bi i njima bilo lose kao i hotelskim radnicima. Ali da su razmazeni, jesu.

Link to comment

Zapravo mnogi u tech kompanijama imaju jako dobar WLB. Lejzibegovi i stoni fudbal su čist employer branding, nešto što izgleda kul i pomaže da se privuku najbolji talenti.

Edited by mraki
Link to comment
1 minute ago, Braća Strugacki said:

nadam se da ima neko razmaženiji od poslodavaca

Pa dobro, to je standard feature kapitalizma. Ali, nesto se nisam nagledao klasne solidarnosti iz tech segmenta. 

Link to comment

Inace, proslo ljeto bio u jednoj livnici koja koristi pjecane kalupe, i to me bas zadesilo da je napolju bilo 34C. Unutra je bilo sigurno 40C, plus prasina od kalupa koji se prvo macolom razbijaju u manje komade, a onda na vibracionom stolu u manje, prije nego sto idu u masinu za mljevenje i reciklazu.

 

E sad zamisli da si onaj radnik sa macolom, i da ti neko kaze da su ovima iz Twittera ukinuli bean bags.

  • +1 4
Link to comment

Mada je mozda jos veci pakao biti na samoj liniji gdje se uliva toceni metal u kalup (manuelni proces). Vrucina je nesnosna, a malo nepaznje i ono vrelo sranje ti se izruci po nogama.

Link to comment
8 minutes ago, Peter Fan said:

That said, Twitter je imao neogranicen odmor (barem u teoriji) 

 

Ih, strašan benefit, imam ga i ja.

 

Gazde kažu jako im je stalo do našeg wellness i peace of mind i sve tako te lepe stvari, pa nam zato dozvoljavaju da uzmemo slobodno kad hoćemo... ali zato očekuju da je sav posao gotov pre nego što to uradiš. Ako slučajno nije, cimaju te na telefon da se vratiš i završiš.

 

A naravno, dok ti odmaraš, novi taskovi se samo gomilaju - neće niko da radi umesto tebe dok nisi tu, pa ti vidi koliko si spreman da odsustvuješ i kakve će to posledice imati po nastavak radnog odnosa.

 

 

  • +1 6
Link to comment
2 minutes ago, Peter Fan said:

Inace, proslo ljeto bio u jednoj livnici koja koristi pjecane kalupe, i to me bas zadesilo da je napolju bilo 34C. Unutra je bilo sigurno 40C, plus prasina od kalupa koji se prvo macolom razbijaju u manje komade, a onda na vibracionom stolu u manje, prije nego sto idu u masinu za mljevenje i reciklazu.

 

E sad zamisli da si onaj radnik sa macolom, i da ti neko kaze da su ovima iz Twittera ukinuli bean bags.

 

Pitao sam baš jednog radnika, kaže znači ni mi ih onda neće nikada dobiti, ako su ih njima ukinuli.

 

Ja sam bio mesec dana pored džambo valjka tokom leta, tačno 30 dana po osam + sati, i vikendom. Proizvodnja tissue papira. Teškoe.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...