Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

Pa realno svi igraci beze u ove gradove koje su uz mora i okeane. Samo mi nije jasno kako Finiks  uvek uspeva da privlaci igrace u ono sranje od drzave:)

Edited by Micko8
Link to comment

Nije toliko do grada, mora i okeana gdje igraci zele da igraju. Vazan faktor su porezi. NBA igraci placaju 4 poreza: 1) Federalni 2) State 3) Gradski i 4) Atletski. Dok #1 moraju platiti svi, oni porezi #2 - #4 zavise od toga gdje igras. Tako ako igras u Teksasu ili Floridi, ne placas State i Gradske poreze. Na primjer da Nugetsi trejdaju Jokaru u Houston, San Antonio ili Dallas, Jokara bi imao bar 10% vise novca u okviru istog ugovora. Zato i Dallas moze potpisati jake slobodne igrace, dok je u principu taj grad ubedljivo najruzniji i najdosadniji grad u kojem mozes zivjeti u Americi... Drugi vazan faktor se opet svodi na novac ali od promocija. Tako da ako igras u Fili, New Yorku ili LAu, placas vise u porezima ali mozes zaraditi puno vise od marketinga i promocija.

 

Sto se tice MPJa, Kad je MPJu dan produzetak ugovora 2021-ve, on je tada imao samo 22 godine, obecavajucu sezonu, profinjeni sut + bio je mudo u juniorskoj kosarci ( MVP McDonald's All-American, Nike hoop sumit jedan od najboljih igraca, itd...). Kad sagledas sve to naravno da ces mu dati jak ugovor i gledati da je zadovoljan. Da li se isplatio? Po meni jeste, MPJ je starter u samponsloj ekipi, a i imao je dobre role u playoffu, ukljucujuci 16 poena i 13 skokova u petoj utakmici finala.

 

Gledajuci buducnost, da li je vredan postotka salary capa u kojem jeste? Mozda, ali meni taj upitnik nije zbog onih 3 od 33 za tri u finalu ili koliko vec bese. On ce namjestiti pracku, to nije upitno, niti je upitan njegov individualni kvalitet i individualna igra. Nema puno igraca koji su 2.10 da imaju takav sut. Po meni upitnik je zbog timske igre i u obrani i u napadu koju nije popravio od kada je dosao u ligu. Mnogo puta je izgubljen u timskoj obrani i napadu, i dok ostatak ekipe moze igrati sah, MPJ na timskom nivou igra checkers.... 

Link to comment
1 hour ago, omiljeni said:

https://www.sportsmediawatch.com/nba-market-size-nfl-mlb-nhl-nielsen-ratings/

 

neka moderacija napravi da ovo iskače u popup svaki put kad neko na nba potforumu napiše poust koji sadrži ključne reči "denver malo tržište"

 

Po ovoj rang listi bukvalno su svi Denverovi konkurenti na Zapadu ispred  njih, kao i timovi sa istoka gde obično završe traženi slobodni agenti.:D

 

Pri tome Nagetse ne može da gleda dobar deo tih domaćinstava sa liste.

 

1 hour ago, Micko8 said:

Pa realno svi igraci beze u ove gradove koje su uz mora i okeane. Samo mi nije jasno kako Finiks  uvek uspeva da privlaci igrace u ono sranje od drzave:)

 

Razjasnila sve ova lista koju je postavio omiljeni, eto Finiksa ispred Denvera po veličini tržišta.

 

 

Link to comment
35 minutes ago, MangupIzCivilstva said:

 

Gledajuci buducnost, da li je vredan postotka salary capa u kojem jeste? Mozda, ali meni taj upitnik nije zbog onih 3 od 33 za tri u finalu ili koliko vec bese. On ce namjestiti pracku, to nije upitno, niti je upitan njegov individualni kvalitet i individualna igra. Nema puno igraca koji su 2.10 da imaju takav sut. Po meni upitnik je zbog timske igre i u obrani i u napadu koju nije popravio od kada je dosao u ligu. Mnogo puta je izgubljen u timskoj obrani i napadu, i dok ostatak ekipe moze igrati sah, MPJ na timskom nivou igra checkers.... 

Zapravo, njegov najveci upitnik su ledja. Timsku igru ce verovatno unaprediti vremenom, ako nista pokupice malo Jokiceve aure nakon jos milion minuta provedenih na parketu. Naravno nikada mu to nece biti glavna tacka, ali dovoljno da ne bude prva stvar koju pomislis kada ga gledas. Dovoljno za treceg igraca u ekipi.

Link to comment

Neko definitivno bode vudu lutkice Portlandu. Da nisu izgradili stadion na nekom indijanskom groblju?

Edited by garmonbozia
  • +1 1
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...