Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

GSW će regularni deo da odradi na autopilotu, Clippersi takodje verujem da će se čuvati za playoff, NO mi deluje kao potencijalna bomba ove sezone, i bez Ziona su u playoffu pre 5 meseci pokazali da su sazreli kao ekipa a i pojedinci u njoj, od finala zapada udaljeni su za jednog iskusnijeg plejmejkera. Memfis zaokružuje četvorku koja će se najviše pitati na zapadu, Dalas i Sunsi ove godine izbegavaju play-in ali ne bih se kladio na domaći teren u prvoj rundi (s tim što Phoenix može da bude i najveće razočarenje sezone ako se sve negativne kockice slože). Play-in Minesota, Denver, LAL i Portland.

Istok u principu odnosi isti kao prošle sezone, smor za prognoziranje. Boston, Milvoki i Heat idu jako, Phila klasika oko #4 sa Atlantom na vratu, Netsi sve opcije otvorene, mislim da će KD ipak biti trejdovan i da imaju kapacitet da skliznu debelo na lestvici al ništa novo nisam rekao. Ostali tja…

Link to comment
  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Amos

    671

  • 1n54jd3r

    646

  • б1lme3

    532

  • Micko8

    487

1 hour ago, ducca said:

GSW će regularni deo da odradi na autopilotu, Clippersi takodje verujem da će se čuvati za playoff, NO mi deluje kao potencijalna bomba ove sezone, i bez Ziona su u playoffu pre 5 meseci pokazali da su sazreli kao ekipa a i pojedinci u njoj, od finala zapada udaljeni su za jednog iskusnijeg plejmejkera. Memfis zaokružuje četvorku koja će se najviše pitati na zapadu, Dalas i Sunsi ove godine izbegavaju play-in ali ne bih se kladio na domaći teren u prvoj rundi (s tim što Phoenix može da bude i najveće razočarenje sezone ako se sve negativne kockice slože). Play-in Minesota, Denver, LAL i Portland.

Istok u principu odnosi isti kao prošle sezone, smor za prognoziranje. Boston, Milvoki i Heat idu jako, Phila klasika oko #4 sa Atlantom na vratu, Netsi sve opcije otvorene, mislim da će KD ipak biti trejdovan i da imaju kapacitet da skliznu debelo na lestvici al ništa novo nisam rekao. Ostali tja…

 

-.-

 

Bullsi se ne slažu s tobom!

(Ako budu zdravi 🙄)

  • +1 2
Link to comment

Pogledao sam prvo poluvreme Bruklin - NO. KD i Kajri su izgledali kao da nisu pipnuli loptu celo leto, dok je NO bio dobro našpanovan defanzivno, dosta bolje su izgledali na toj strani terena nego što sam očekivao. Durent je tek pred kraj druge počeo kao nešto da pogađa, od Kajrija ni toliko nismo videli. Simons je koliko toliko čuvao Zajona ali je bilo par situacija u kojima ga je ovaj rutinski obišao kao da ga čuva neki klinac a ne 6-10 čovek. Naravno Jonas ih je iskažnjavao u reketu. Ne izgleda ovo dobro za Bruklin nikako. 

 

Pogledah sad i koš Finiksa za pobedu. Koraci ko tri kuće, sramota da se ono ne svira. 

Edited by theanswer
Link to comment

šta mislite da će se desiti u Magic kad/ako se Isaac vrati? Da li postoji opcija da ako bude igrao dobro, uzme protagonizma u startnoj petorci umesto Wagnera ili će biti rezerva Bancheru? i koji timovi bi hteli da trejduju za njega?

 

btw čkodelica poslednji put viđen na terenu još u Diznilendu. treća godina već uveliko teče. draftovan 2017 a odigrao 136 utakmica

 

Link to comment
5 hours ago, ducca said:

GSW će regularni deo da odradi na autopilotu, Clippersi takodje verujem da će se čuvati za playoff, NO mi deluje kao potencijalna bomba ove sezone, i bez Ziona su u playoffu pre 5 meseci pokazali da su sazreli kao ekipa a i pojedinci u njoj, od finala zapada udaljeni su za jednog iskusnijeg plejmejkera. Memfis zaokružuje četvorku koja će se najviše pitati na zapadu, Dalas i Sunsi ove godine izbegavaju play-in ali ne bih se kladio na domaći teren u prvoj rundi (s tim što Phoenix može da bude i najveće razočarenje sezone ako se sve negativne kockice slože). Play-in Minesota, Denver, LAL i Portland.

Istok u principu odnosi isti kao prošle sezone, smor za prognoziranje. Boston, Milvoki i Heat idu jako, Phila klasika oko #4 sa Atlantom na vratu, Netsi sve opcije otvorene, mislim da će KD ipak biti trejdovan i da imaju kapacitet da skliznu debelo na lestvici al ništa novo nisam rekao. Ostali tja…

Nuggetsi prosle godine playoff tim.

Dodju KCP i Brown, vrate se Murray i MPJ, odu Monte i Barton

zakljucak nakon jedne tekme(u 20 marki da nije ni gledao): Nuggetsi playin tim.

 

prejako.

  • +1 1
Link to comment
Nuggetsi prosle godine playoff tim.
Dodju KCP i Brown, vrate se Murray i MPJ, odu Monte i Barton
zakljucak nakon jedne tekme(u 20 marki da nije ni gledao): Nuggetsi playin tim.
 
prejako.

Kad bi zaključivao na osnovu te jedne tekme teško da bi Nuggetse svrstao i u play-in. Murrey je i pre povrede izgledao kao igrač koji se muči da se vrati u staru formu, a verujem da i ove sezone sledi silovanje zarad hvatanja ritma kad mu fizička sprema dozvoli veću minutažu, a to neće bogzna koliko unaprediti igru tima u odnosu na prošlu sezonu. O KPJ tek da ne pričam, od njega ne očekujem da odigra više od 40 utakmica ove sezone svakako, a u svakoj od njih će biti glavna putanja protivnika do koša. Kad bih im dao benefit of doubt možda se na račun Sunsa uguze na #5 ili #6 i to je to, na zapadu jednostavno ima boljih i gladnijih timova u ovom trenutku.
Uostalom april će reći ko je bio u pravu, ali ti si definitivno u ranoj prednosti sa nabrajanjem imena i učitavanjem casualizma na osnovu 1 meča ;) Eno Netsi skupiše već 2 prstena sa kud i kamo ozbiljnijim imenima na gomili od Murreya i Portera, pa će stara dobra 2+2 jednačina vrlo izvesno da bude 4 sad kad je ekipa kompletna.
Link to comment

da bi ekipa sa najboljim :fantom: igracem lige izvisila za PO, ostatak ekipe mora biti bas krs

povrede su naravno nesto drugo, ali povrediti se moze bilo koji igrac bilo kog tima

 

sa druge strane nocas su zaista bas lose izgledali

ali po meni najveci problem je sto (opet) nemaju igraca koji bar na 5-10 min moze odmeniti jokica, a da se pritom potpuno ne raspadnu i odu u velik rezultatski minus

sa proslogodisnjim kazinsom bi bili daleko ozbiljniji konkurent za prsten

naravno, sve to u slucaju da marej i mpj budu makar blizu najboljih izdanja i da kao ekipa zaigraju bolju odbranu

Link to comment
1 hour ago, ducca said:


Kad bi zaključivao na osnovu te jedne tekme teško da bi Nuggetse svrstao i u play-in. Murrey je i pre povrede izgledao kao igrač koji se muči da se vrati u staru formu, a verujem da i ove sezone sledi silovanje zarad hvatanja ritma kad mu fizička sprema dozvoli veću minutažu, a to neće bogzna koliko unaprediti igru tima u odnosu na prošlu sezonu. O KPJ tek da ne pričam, od njega ne očekujem da odigra više od 40 utakmica ove sezone svakako, a u svakoj od njih će biti glavna putanja protivnika do koša. Kad bih im dao benefit of doubt možda se na račun Sunsa uguze na #5 ili #6 i to je to, na zapadu jednostavno ima boljih i gladnijih timova u ovom trenutku.
Uostalom april će reći ko je bio u pravu, ali ti si definitivno u ranoj prednosti sa nabrajanjem imena i učitavanjem casualizma na osnovu 1 meča ;) Eno Netsi skupiše već 2 prstena sa kud i kamo ozbiljnijim imenima na gomili od Murreya i Portera, pa će stara dobra 2+2 jednačina vrlo izvesno da bude 4 sad kad je ekipa kompletna.

Murray u sezoni 2020-2021 u 48 tekmi pre povrede:

21.2 pts, career high

4.8 ast, career high

4.0 rb, career high mu je 4.2

52.3% za 2, career high

40.8% za 3. career high

1.3 stl, career high

2.3 to, najgore u karijeri ali mu je per 36 najbolje u karijeri

 

najveci win share, vorp, bpm... prvi put u karijeri veci ortg od drtg...

 

znam ja da statsi nisu sve, ali mucenje da se vrati u staru formu kada imas career year?!

 

ps. Jamal je poznat kao slow starter, znaci verovatno bi jos popavio svev a brojke u 9 tekmi pre povred(iliti od tradea za AG)

23.7/3.9/5.3 , 1.7st, 2.2to

 

pps. MPJ pre povrede u 2 sezone, 55(u skracenoj sezoni gde nije igrao prvih 10 tekmi jer Malone..) pa 61 tekma(opet skraceno, zbog bolesti propustio 10 tekmi, ne zbog povreda) 

covek uopste nije injury prone... ima taj problem s ledjima... ako se opet ponovi, njemu je karijera gotova, sigurno nece igrati 10 pa neigrati 10... 

a to da ce biti glavna putanja protivnika do kosa? sve i da bude, u poslednjoj sezoni koju je igrao, Debeli je imao rtg od +21, MPJ +13, Murray i AG su imali +2, Barton -7... Embiid je npr u poslednje dve sezone bio +17 i +14... njegov ortg od 125 je najveci u ligi posle Debelog. toliko je Steph imao kad je bio unanimous mvp, tako da on itekako nadoknadi u napadu sta zasere u odbrani

Link to comment
14 minutes ago, pbg12345 said:

da bi ekipa sa najboljim :fantom: igracem lige izvisila za PO, ostatak ekipe mora biti bas krs

povrede su naravno nesto drugo, ali povrediti se moze bilo koji igrac bilo kog tima

 

sa druge strane nocas su zaista bas lose izgledali

ali po meni najveci problem je sto (opet) nemaju igraca koji bar na 5-10 min moze odmeniti jokica, a da se pritom potpuno ne raspadnu i odu u velik rezultatski minus

sa proslogodisnjim kazinsom bi bili daleko ozbiljniji konkurent za prsten

naravno, sve to u slucaju da marej i mpj budu makar blizu najboljih izdanja i da kao ekipa zaigraju bolju odbranu

ma igrali tekmu preko kurca... plus, Murray prva tekma posle godinu ipo dana. Nuggetsi bili -20 s njim na terenu. trebace mu vremena, naravno... ovo je tim sa 3 drugacija startera u odnosu na proslu godinu... ja ocekujem da dodju u normalu nakon 20ak tekmi, a pravu snagu cemo videti tek posle all star breaka.

 

klupa pak... to ce biti veliki problem. previse je na Bonesu IMO

Link to comment

Pa sve navedeno ni u kom slučaju njima ne garantuje da će da budu u samom vrhu zapada. Apsolutno je realna opcija da budu oko tog 6. mesta i da za tekmu gore/dole skliznu u play-in, jbg mogu taj scenario da vidim. Naravno biće u igri za top 6, daleko od toga da su kanta, ali deluje mi da je njihov prozor za neke velike stvari prošao, u ovom trenutku prva runda PO plafon i dalje.

Link to comment
  • aram unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...