Jump to content
IGNORED

NBA 22/23


Amos

Recommended Posts

Di je jaca crnacka zajednica u Denveru ili Detroitu? Ono jes da ih je vise u Detroitu ali su verovatno zajebaniji u Denveru :fantom:

 

MPJ moze da opravda ugovor ako bi usavrsio prosledjivanje lopte i ulaz plus trud u odbrani i bolja selekcija suta i da je zdrav... Mnogo je to ako.

 

Stvarno sam laik za NBA ali jbt uzeo bih na keca Bogdanovica koji zaradjuje duplo manje umesto MPJ-a a Bogdan igra u jebenoj Atlanti. Ok znam nisu ni iste pozicije but you got what I mean. 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
  • Replies 9.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Amos

    671

  • 1n54jd3r

    646

  • б1lme3

    532

  • Micko8

    487

1 hour ago, J.R. Cash said:

 

  


Odabrao je Detroit jer su mu obecali vecu ulogu i slobodu da baca posede na one njegove grozne izolacije. Covek je nacrtan da bude role igrac u sampionskoj ekipi, ali mu je draze da ispali 20 lopti po utakmici za lutrisjki tim. Ocigledno je dobro izabrao, fino se naplatio.


Ovo. Čovek nije hteo da se žrtvuje da igra poziciju Arona Gordona i eto, eto to je sve. Pardon, šampiona Arona Gordona. 
 

 

Edited by Mos
  • +1 1
Link to comment

 

35 minutes ago, omiljeni said:

 

sećam se toga. Denver mu nudio možda i veće pare nego Detroit, ali on otišao u Detroit zbog crne zajednice.

 

možda da je to neki glitch, kao ono u Matrixu, jer on malo-malo pa potpisuje neđe za dosta manje para nego što je mogao.

a možda postoji neko bolje objašnjenje. Možda mu je Denver ponudio npr 18 ili 19 miliona po sezoni i on izabrao Detroit koji je nudio 20m. kao što je sad izabrao Portlanda jer su izvadili na sto 160 miliona.

čova je iz košarkaške porodice. takvi kao on ceo život je gledao i slušao priče o tome kako se ugovori pregovaraju, potpisuju, kako se pare troše, kako te benchuju, trejduju, cutuju, deportuju u evropu ili aziju. on je, što bi ličani rekli, netijak čove koji je jedan od prvih igrača koji su zbog love menjali tim. šta mu je taj njegov ćić rekao kad ga je savetovao? moguće da mu je rekao "uvek gledaj da igraš tamo đe je crna zajednica. i obavezno što dalje od denvera! pare su sporedne. uvek gledaj da uzmeš par miliona manje iz kaprica! ja sam se zajebao pa uzeo brdo love od orlanda, pa od tad svako veče ko vasa ladački krepivam od srčane kapi"

a moguće da mu je rekao: "potpiši uvek tamo gde te najbolje plate, jer će hteti da te plaćaju samo do tridesete (i to ako budeš imao sreće), a onda na pressici/podcastu/twići budeš srdačan i pohvališ najbolje ćevape/najbolje navijače/najlepše devojke/crnu zajednicu/predivne plaže ili u šta već vole da se busaju tamo đe si potpisao"

 

ovde na ppp iz nekog razloga mnogo ljudi misli da je on izabrao tim na osnovu toga gde je veća crna zajednica.

ali to je još dobro, prošle nedelje je bila debata da li onaj brown treba da potpiše za broncose za 7-8m per year ili da ode negde gde će mu dati 20+

 

Ja cenim da iz Denvera nisu lagali kada su rekli da su matchovali Detroit, a otišao je, što kaže J.R. zato što je hteo veću ulogu u napadu - što mu je donelo i više para, svaka mu čast.

 

 

2 minutes ago, Mil@n said:

 

Toliko teško priznati da čovek ne igra onoliko koliko je plaćen?... 

 

Denver je imao svoju računicu koja se isplatila, uzeli su titulu nakon 47 godina.  Pri tome, ni ne znamo koliki će biti cap i druga kecelja za dve godine, poslednje dve godine uz postepen napredak u igri možda ispadnu veoma povoljne. FVV je dobio 40+ miliona a bio je treći (?) igrač Toronta kada su uzeli titulu pre 4 godine.

 

Slažem se sa pbg12345 da oni koji misle da je ugovor Portera loš imaju u vidu neku simulaciju gde ne postoji small market bias, ili imaju u vidu  neka visoka krila sa dobrim šutem za koja su sigurni da žele da dođu u Denver kao treća opcija iza Jokića i Džamala i ne prave probleme povodom toga.

 

Grent to nije hteo, a nikako da čujemo ko je to potencijalno želeo u Denver i mogao da igrao bolje kao treća/četvrta opcija (ili isto za manje para).

 

 

Link to comment

Slušajući vas deluje da je Surdulica bolje mesto za život od Denvera.
Kontam da nije najpopularniji deo SAD-a, ali da li je baš toliko loš da niko neće da dođe tamo da igra? I šta je bolje npr u nekom Milvokiju ili Oklahoma sitiju?

  • +1 1
Link to comment

Geografska mapa navijaca, otprilike ako ti niko nije blizu aj ti navijaj za Lejkerse. Obratite paznju i na mucene Netse :laugh:

 

basketball-zips2.png

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, salerokada said:

Slušajući vas deluje da je Surdulica bolje mesto za život od Denvera.
Kontam da nije najpopularniji deo SAD-a, ali da li je baš toliko loš da niko neće da dođe tamo da igra? I šta je bolje npr u nekom Milvokiju ili Oklahoma sitiju?

 

U ovom slučaju "niko" je kvalitetno krilo u timu koji se bori za titulu i koje je sličnih godina ili mlađe od Jokića i Mareja. Znači igrač od nekih 25 koji će da bude 3. opcija u timu koji retko ko gleda, juri sponzorstva kolorađanskih mikropivara i dispanzera (valjda će da dozvole ta sponzorstva) i bude zadovoljan svojom ulogom.

 

Kada spominješ Milvoki, svojevremeno su ih prozivali da su preplatili Holideja.

 

Evo vidi mapu koju je Shan Jan postavio pa ukrsti sa mapom gustine naseljenosti.

 

us-population-density-2021.png

Link to comment
22 minutes ago, salerokada said:

Slušajući vas deluje da je Surdulica bolje mesto za život od Denvera.
Kontam da nije najpopularniji deo SAD-a, ali da li je baš toliko loš da niko neće da dođe tamo da igra? I šta je bolje npr u nekom Milvokiju ili Oklahoma sitiju?

 

Čitajući topik delovalo bi da se Denveru raspao ceo tim, i da će im sledeće godine u prvoj petorci igrati Patrik Beverli, Iš Smit i Đoko Šaljić. Kad ono, otišao im šesti igrač za koga se i ranije znalo da će teško da ostane u Denveru na kraju sezone, veteran od 38 godina i centar koji nije ni ulazio u igru, dok im je ostala cela prva petorka koja je skoro pa rutinski uzela prsten, da ni jednog trenutka nije dolazilo u pitanje da će u seriji da pobede svakog protivnika. 

  • +1 4
Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Di je jaca crnacka zajednica u Denveru ili Detroitu? Ono jes da ih je vise u Detroitu ali su verovatno zajebaniji u Denveru :fantom:

 

MPJ moze da opravda ugovor ako bi usavrsio prosledjivanje lopte i ulaz plus trud u odbrani i bolja selekcija suta i da je zdrav... Mnogo je to ako.

 

Stvarno sam laik za NBA ali jbt uzeo bih na keca Bogdanovica koji zaradjuje duplo manje umesto MPJ-a a Bogdan igra u jebenoj Atlanti. Ok znam nisu ni iste pozicije but you got what I mean. 

 

 

 

kapiram ja da se vole domaci igraci, ali valja imati mere

volim i ja bogdana i zelim mu sve najbolje, ali ovo sto si ti napisao nema mnogo uporista u realnosti

 

bogdan bi u denveru mogao igrati ulogu 6tog coveka, da donosi poene i kreaciju sa klupe

samo sto je preskup za takvu ulogu, ne samo denveru, nego vecini ekipa

 

MPJ ima godina danas koliko je bogdan imao kad je usao u nba, dakle iz te perspektive MPJ sledeca sezona je uporediva sa onim sto je bogdan igrao prve godine u sakramentu

MPJ je suter, fantastican suter od 208, atipican i za danasnje nba standarde i moze se koristiti na mnogo razlicitih nacina

i ove sezone ko hoce da vidi su vidljive znacajne promene u njegovoj igri

njega je povreda sprecila da ne bude top pik i da ga denver u tom slucaju vidi samo u prolazu

takav znatno otezava defanzivu protivnika ili sa druge strane omogucava da se gordon spusti i cuva nizeg igraca, a on ostaje na protivnickoj cetvorci bez bojazni da ce ga ovaj fizicki izdominirati. ili npr koristili su ga mnogo za defanzivni skok dok jokic zagradjuje, a gordon se vija sa protivnickim krilima itd itd

sustina je da nema mnogo takvih igraca, pa da se covek pita sto nisu makli njega, a uzeli nekog drugog

iz nerojeno puta pominjanih razloga on je pod tim uslovima kojim je potpisan bio dostupan denveru

on je odradio prvu godinu ugovora

i kao sto se od svakog veterana koji npr potpise 5godisnji ugovor sa 32 ocekuje da taj ugovor isplacuje odmah sa uracunatim verovatnim rizikom da ce u poslednjim godinama ugovora izgledati losije, tako kod mladog igraca ocekujes da ce vremenom napredovati i da svoju pravu vrednost pokazati u kasnijim godinama ugovora

insistirati na tome da je promasen ugovor zato sto ima igraca sa boljim odnosem pruzenog u odnosu na cenu u prvoj godini ugovora i to dok igrac jos nije potpuno zdrav kad klub uzima prvu titulu u istoriji je prosto budalastina

MPJ ugovor je vec opravdan, jer je klub uspeo u onom u cemu je bio neuspesan pola veka

 

 

igrali su na trio jokic, marej, mpj + gordon i pogodili

 

 

  • +1 7
Link to comment

Meni se jedna okolnost svidja u slucaju MPJa, a to je sto je podbacio u finalu i svestan je toga, bilo je par onih klipova gde govori u fazonu "momci me izvadili", a Malone mu vice "ne, ne, svi zajedno smo osvojili". Ako je pametan i ako mu je glava na mestu, to ce mu dati podstreka da jos jace trenira i bude bolji dogodine, sto je ozbiljan zaokret u odnosu na jedan onaj period prosle godine, kad je bio "plaky, ne daju mi dovoljno lopti, sta ja radim ovde".

 

Pisali smo vec sto puta ovde, Denver se svesno kladio na MPJa sa tim ugovorom, ako on proigra bice picvajz, apsolutno ce nebitno biti da li su tu neki Brauni ili Cancari usput. Ako ne proigra, pa jbg, pucnuli su se u nogu, i mozda ce ostati na jednom prstenu, opet, malo li je?

  • +1 1
Link to comment
46 minutes ago, pbg12345 said:

volim i ja bogdana i zelim mu sve najbolje, ali ovo sto si ti napisao nema mnogo uporista u realnosti

 

Bitno je da to što ti pričaš ima uporišta u realnosti, kao da nismo gledali utakmice. 

 

Denveru su se isplatili pre svega Jokić, Marej i Gordon. Da Brus Braun nije igrao kako je igrao sa klupe i često držao Denver u igri kada su Jokara ili Marej bili na klupi, i da Gordon nije dušu ostavio u odbrani kidajući redom najbolje napadače lige MPJ sa svojih 33 miliona plate bi uzeo titulu za jedno 1700 godina. Ne zaboraviti da je Jokićev plej of jedan od najboljih u istoriji lige. Čovek koji igra sve i ima bolesne procente šuta je neko uz koga je mnogo lakše sakriti se sa užasnim partijama + Marej koji je uglavnom radio šta se od njega očekuje, a da budemo iskreni možda i više nego što smo očekivali posle povrede i promenljive sezone - svaka mu čast na tome. 

 

Al ajde nastavi da nam pričaš kako jbg titula opravdava taj ugovor i kako ista nije uzeta uprkos njemu a ne zbog njega. Nije ceo plej of bio užasan, finale je realno blamaža, al da je bio neki tas na vagi - nope. Samo je imao sreće da je u ekipi koja može da pokrije njegovu jednodimenzionalnost i sramotne procente kada je bilo najbitnije - u finalu.

 

 

 

 

 

 

  • Tužno 2
Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Meni se jedna okolnost svidja u slucaju MPJa, a to je sto je podbacio u finalu i svestan je toga, bilo je par onih klipova gde govori u fazonu "momci me izvadili", a Malone mu vice "ne, ne, svi zajedno smo osvojili". Ako je pametan i ako mu je glava na mestu, to ce mu dati podstreka da jos jace trenira i bude bolji dogodine, sto je ozbiljan zaokret u odnosu na jedan onaj period prosle godine, kad je bio "plaky, ne daju mi dovoljno lopti, sta ja radim ovde".

 

Pisali smo vec sto puta ovde, Denver se svesno kladio na MPJa sa tim ugovorom, ako on proigra bice picvajz, apsolutno ce nebitno biti da li su tu neki Brauni ili Cancari usput. Ako ne proigra, pa jbg, pucnuli su se u nogu, i mozda ce ostati na jednom prstenu, opet, malo li je?

Nije mu ovo bio prvi plej of u kojem je podbacio a vidim nije nista napredovao od tada kada je ucinak u plej of-ovima u pitanju:sad:

Edited by Micko8
Link to comment
2 hours ago, salerokada said:

Slušajući vas deluje da je Surdulica bolje mesto za život od Denvera.
Kontam da nije najpopularniji deo SAD-a, ali da li je baš toliko loš da niko neće da dođe tamo da igra? I šta je bolje npr u nekom Milvokiju ili Oklahoma sitiju?

ma gluposti

sad ću ti ukratko objasniti šta se ovde dešava već godinama. evo npr @freakns, on ti je fotorobot za "prosečan ppp forumaš". a to znači sledeće, nema blage veze o sportu i o samoj igri, a voli baljezgati. baš mnogo voli baljezgati. pa se onda hvata za neke stvari o kojima je negde nešto načuo i melje o tome dok se boje ne rastope.

to su te priče kako je denver mali grad, malo tržište, pa se moraju razbacivati parama ako oće bar nekog da nateraju da im šmerne potpis na ugovor. a kao Lejkersi i svi ostali osvajaju titule samo zbog free agenata. glupost na glupost na glupost.

ista stvar je i za ovog Granta i igranje za crnu zajednicu umesto za platu. Friketa i njegovi klonovi su nešto čitali ili slušali neke podkaste, pa načuli nešto. i verglaju o tome kao da je u pitanju nešto relevantno.

ta priča o maleckom denveru iz kog svi beže se reciklira na ovom threadu barem jednom mesečno. ja sam se pre štrecao na to, pa pisao poustove kako to nije tačno. kad sam skontao da peti put pišem istu stvar onda sam izbunario Nielsenove tablice na osnovu kojih računaju rejtinge na osnovu kojih se sklapaju ugovori u stotinama milijardi $ i tamo piše da je Denver tu negde cirka oko top15 mesta na toj listi medijskih tržišta u USA.

sad, 'vako po sećanju, ispred Denvera su i Seattle i Tampa, pa ispada da u realnosti zapravo Nuggetsima malo fali da unutar NBA lige upadaju u top10 tržište, ali aj ti to objasni friku i toj ekipi. oni imaju svoj mikrouniverzum u kojem važe druge činjenice i pravila.

 

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...