Jump to content
IGNORED

sneakers kultura


Filozof manijak

koji ste team  

96 members have voted

  1. 1. team



Recommended Posts

2 hours ago, ducca said:

Izgledaju kao kopačke, zapravo i jesu nastale od kopački i služile su da se igra fudbal u njima, niko ih nije nosio godinama unazad osim ponekog hipstera, a postoje bar 50 godina,


Zar rukometasi nisu nosili ovakve? I za mali fudbal.
Valjda se ova sirova guma ne kliza po parketu. Trebalo bi da pozadi na patikama ima nacrtan teren za koji su pogodne.


Ja sam imala jedne od onih starih adidaski dve plave i crvena strafta, bile su neunistive. Ako se ne strapacira ceo dan po nekom terenu, trebalo bi da su OK.

 

Meni se ove bas sa ovim braon dopadaju i sa svetlo zutim pertlama i znakom i plavim od pizadi. Vuku malo na Camper stil cipela, ali su ipak patike.

 

U mene ce da padnu neke veselih boja, pa nek ide zivot.

 

koliko su ljudi razliciti.

  • +1 2
Link to comment

@ducca
 

Nije istina da ih niko nije nosio, svi ti modeli su popularni vec 30 godina. mozda nisu bile popularne u bg ali u berlinu ili londonu jesu.

to sto su tebi dosadne jeste razumljivo - gledas ih vec 30 godina, probao si i shvatio da si too old for that shit (aka neudobne su).

 

U medjuvremenu, stasale su nove generacije koje hoce da nose iste/slicne patike kao njihovi roditelji (da ne kazem babe i dede). 


proci ce i njih, kao sto je proslo nas.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, *edited by mod said:

 

cizme-za-kisu-367.jpg


Nista vi ne znate :), ili nema kise dovoljno. U kisnoj klimi su neophodne, a ovakve razvedre i najsumorniji dan. Ako su Tigrove, bravo za njih. Jos da prave i one sto su kao chelsea boots.

Link to comment

Moja žena nije influenserka ali po poslednjem brojanju ima 6 pari Tigar čižmica, uključujući i one sa danskim brendingom za izvoz. Bumerka...

Link to comment
27 minutes ago, Moonwalker said:


Zar rukometasi nisu nosili ovakve? I za mali fudbal.
Valjda se ova sirova guma ne kliza po parketu. Trebalo bi da pozadi na patikama ima nacrtan teren za koji su pogodne.


Ja sam imala jedne od onih starih adidaski dve plave i crvena strafta, bile su neunistive. Ako se ne strapacira ceo dan po nekom terenu, trebalo bi da su OK.

 

Meni se ove bas sa ovim braon dopadaju i sa svetlo zutim pertlama i znakom i plavim od pizadi. Vuku malo na Camper stil cipela, ali su ipak patike.

 

U mene ce da padnu neke veselih boja, pa nek ide zivot.

 

koliko su ljudi razliciti.

Svi ti modeli su nastali za neki sport. Spezial za rukomet, samba za mali fudbal, gazela za atletiku. Realno jesu pakleno neudobne za današnje standarde, pogotovu kad se iz neke hoke ili asics pređe u njih. Patike za hipsterski coffee shop u koji odeš biciklom i hodaš par koraka od nje do stolice :D 


Ovde sad hispteri prelaze na patike za trčanje iz 2000ih, kačio sam ovde, a ove adidas su već prošlogodišnji trend, to su dva glavna trenda. Te su suprotne, udobne su ali pakleno ružne.

  • +1 3
Link to comment
34 minutes ago, Heaviside said:

Spezial za rukomet, samba za mali fudbal, gazela za atletiku.


Moracu da proucim materiju. :news:

Link to comment

meni nisu sambice neudobne, pa ne idem da trcim u njima.

ja se secam adidas univerzal iz detinjstva, bele sa crnim straftama, braon djon, njih su tate nosile na mali fudbal, sad ih nema u ovom triumviratu gazelle/samba/spezial

za spezial nisam sigurna da ih ima ovde trenutno, nit ih trazim, no upravo mi snaja poslala fotku da ih je kupila si u rijeci, nema pola sata :)

 

prve gazelle sam nekim cudom uhvatila leta 1998. u nekom levom komisionu u mom gradu. plave s belim crtama, bio samo moj broj.  u srbiji su se pojavile oko 2010. u sirokoj prodaji i ima ih u raznim iteracijama od tada, brojim ih komada 3.

 

@gazza zepe je stalno nosila jedna drugarica od tvoje drugarice iz mog grada, odmah mi sinulo kad si napisao

 

  • +1 2
Link to comment

Mojoj sreći nije bilo kraja kada sam devedeset i neke dobio prve plave adidas specijalke. Spavao sam u njma od sreće :wub:

Univerzalke odlično idu uz farmerke i taj kežual sportski izgled.

  • +1 2
Link to comment

koliko se sećam - a na to se čovek mojih godina ne sme stoprocentno osloniti - otac svih ovih patika je bi universal u osnovnoj varijanti, bele sa crnim štraftama i braon đonom od prirodne gume. kada su izbacili modele sa štraftama u drugim bojama a bilo je crvenih, plavih i zelenih - možda i još nekih ali u SFRJ dominantno tih - te su se prodavale kao universal special. u to vreme su onda došle sambe, gazelle i ostali varijeteti, ali ovo je bila osnova.

 

što se tiče udobnosti, to mislim nije vredno komentara jer je individualno. za mene, potpuno normalne patike kakve smo nosili ceo život. današnju vizuru njihove neudobrnosti prave ove hi tech patike koje je neko pominjao, hoka i slično, ja u tome ne merem hodat za promenu, bukvalno mi mekoća lomi noge u zglobovima.

  • +1 1
Link to comment

Jednom sam se zayeb'o i kupio handball spezial jer Jamiroquai ih lepo nosi, budala. Sprave za mučenje, srećom je đon brzo prozevao.

 

Prethodivši 93oj sam imao Torsion, zvali smo ih semaforke. Bile su ok, ali su prsle posle 3 meseca, razočaranje potpuno.

 

Converse-ice su pak bile šampioni izdržljivosti, a ove/ovakve i udobnosti:

 

$_12.JPG?set_id=880000500F

  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...