Jump to content
IGNORED

US(r)Open 22


Ros

Recommended Posts

Vjerovatno se nikad u istoriji nije desilo da nijedan četvrtfinalista gren slema turnira nikad nije osvojio nijedan slem.

 

Lično, navijam za Kirjosa. Jeste da je dečko neopjevani šaban, ali nekako kontam da mora da bude nagrađen trud i posvećenost koju je uložio u poslednjih godinu dana nakon što je godinama traćio talenat. Siner, Alkaraz, Rud, osvajaće dovoljno toga u godinama koje dolaze.

  • +1 8
Link to comment

Ja bih isto volela da osvoji Kirijos. Pre svega, što je rekao da će da prestane da igra tenis, drugo , što svako ko je osvojio GS u poslednjih 5-6 godina, a nije Đovak ilili Nadal, imao je skoro pa sunovrat u karijeri. Eno ga mučeni Tim ne može da se sastavi, ni Medvedev se nije proslavio posle , mada on nije tako drastičan primer. Čilić je bolji.

Link to comment
20 minutes ago, Arkadija said:

Ja bih isto volela da osvoji Kirijos. Pre svega, što je rekao da će da prestane da igra tenis, drugo , što svako ko je osvojio GS u poslednjih 5-6 godina, a nije Đovak ilili Nadal, imao je skoro pa sunovrat u karijeri. Eno ga mučeni Tim ne može da se sastavi, ni Medvedev se nije proslavio posle , mada on nije tako drastičan primer. Čilić je bolji.

Tim je baš drastičan primer i iskreno mi je žao što je to tako. On se, osim povrede koja ga je udaljila sa terena bori i sa depresijom.

Što se Medvedeva tiče, obzirom na njegovu konstantnost, mogli bi delom da ga uporedimo sa Đokovićeme, koji je na osvajanje svog drugog slema čekao pune tri godine.

Čilić, ukoliko je u tvom postu (nije mi najjasnije) takođe primer za sunovrat u karijeri, ne mogu da se složim - jedna titula iz tri finala, pri čemu su ta finala na različitim GS turnirima (svi osim FO) su jako dobra karijera. Nema potrebe da ponavljamo u čije vreme je igrao/igra.

 

Edit: Pogledao sam sada rezultate Čilića na GS i zapravo je najbolji period njegove karijere od 2014 - 2018, a nakon toga tek SF na FO ove godine.

image.png.b7b0f27e8bb8f436e48b3418eb54f823.png 

Edited by Ras
Link to comment

@Ras ma ja sam to uzela kao odokativan primer za igrače koji su osvojili samo 1 slem u karijeri. Iskreno, želim Medvedevu još mnogo slemova i nadam se da će ova godina biti u nekoj kasnijoj biografiji objašnjena kao splet okolniosti  ( rat u Ukrajini) i povreda. Čilič nema šanse da više ikada osvoji slem, tako srećne okolnosti, kao onomad se čoveku dešavaju jednom ili nijednom u životu. Što ne umanjuje njegovu tenisku veličinu.

Takođe, imamo primer skorašnjeg finaliste RG-a, Cicipasa, koji posle tog poraza ne može da odigra 2 turnira u kontinuitetu dobro. 

 

Ima nešto u tom finalu i svetlima pozornice, koje odvaja titane od smrtnika. :D

Edited by Arkadija
  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Arkadija said:

Gledala sam delimično, i moram da priznam da sam otišla na spavanje sa velikim uvetrnjem da Tiafo može da pobedi. Nekako mi je Rafin govor tela bio gubitnički. 

Jel znamo kako je povredio levu zanokticu i koliko će se oporavljati? :naughty:

 

:D i nisi pogresila

 

Nisam videla sta je pricao, ali pobegao je sa terena u stilu tetki da odnesem lek  tako da mu je sigurno lose bilo, teskoe :fantom:

  • Haha 1
Link to comment
56 minutes ago, keitel said:

Vjerovatno se nikad u istoriji nije desilo da nijedan četvrtfinalista gren slema turnira nikad nije osvojio nijedan slem.

 

Lično, navijam za Kirjosa. Jeste da je dečko neopjevani šaban, ali nekako kontam da mora da bude nagrađen trud i posvećenost koju je uložio u poslednjih godinu dana nakon što je godinama traćio talenat. Siner, Alkaraz, Rud, osvajaće dovoljno toga u godinama koje dolaze.

 

retko kada je za to bilo dovoljno izbaciti samo 3 igraca :D 

  • Haha 1
Link to comment

Danas se u Srbiji bolje živi, Tiafo spasilac reda Vučića. 

 

Nadal baš slab, i da je kojim čudom prošao ispao bi u sledećem kolu, kratke lopte bez uglova, tiafo ga je kucao i pomerio daleko iza osnovne.

 

Rud zasad dere beretinija kao na šljaci da igraju. Nadam se da će osvojiti siner/alkaraz kad su već nadal i medvedev ispali.

  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...