Jump to content
IGNORED

Amazon.com


Mil@n

Recommended Posts

zaista nema potrebe ni da vidim, ni da te ubeđujem u besmislenost kupovine

 

posle 4k, će biti 6k…

a film će biti isti

:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

idi vidi da ti neko to pogleda

:sleep:
 

 

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

zaista nema potrebe ni da vidim, ni da te ubeđujem u besmislenost kupovine

 

posle 4k, će biti 6k…

a film će biti isti

:)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

idi vidi da ti neko to pogleda

:sleep:
 

 

 

Pre svega, jadno je da se uopšte pitaš na šta ja trošim pare, pogotovu javno (nisam uopšte mislio da me pitaš da bi nabijao na nos i pametovao, inače ti ne bi ni odgovorio, naravski) , a još jadnije je da se postavljaš kako se postavljaš. 

 

Čuj, da ti pogleda to neko. Pogledaj ti sebe, nisam iskreno mislio da si sposoban za ovakav primitivizam pa i bezobrazluk , izgleda da sam te precenio. 

 

Film je i vizuelna umetnost i to na više načina od jednog. Sramota da treba da ti objašnjavam to. Da nije, ne bi se delili oskari i nagrade za fotografiju, kostimografiju, režiju, efekte i sl. Da nije tako, ljudi ne bi išli u bioskop, ja sam ga, napravio sebi kući. 

 

Baš ti je jadan post. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
8 hours ago, Mil@n said:

Može to? Ja platim i samo dam USA adresu?.. 


Ma da, stavis svoju adresu kao billing, a neciju tamo kao shipping address. Najjednostavnija prica, da ne cimas ljude oko porucivanja i svega.

Link to comment

Ovaj drugar što je u usa nije trenutno u gradu, ali je zamolio drugara da pokupuje to pa ako stigne na vreme (u pitanju je flash sale) nekako ću već dovući ovamo, bitno mi samo da uzme. :)

 

Hvala svima koji su pokušali pomoć'. 

Link to comment
 
Pre svega, jadno je da se uopšte pitaš na šta ja trošim pare, pogotovu javno (nisam uopšte mislio da me pitaš da bi nabijao na nos i pametovao, inače ti ne bi ni odgovorio, naravski) , a još jadnije je da se postavljaš kako se postavljaš. 
 
Čuj, da ti pogleda to neko. Pogledaj ti sebe, nisam iskreno mislio da si sposoban za ovakav primitivizam pa i bezobrazluk , izgleda da sam te precenio. 
 
Film je i vizuelna umetnost i to na više načina od jednog. Sramota da treba da ti objašnjavam to. Da nije, ne bi se delili oskari i nagrade za fotografiju, kostimografiju, režiju, efekte i sl. Da nije tako, ljudi ne bi išli u bioskop, ja sam ga, napravio sebi kući. 
 
Baš ti je jadan post. 
 
 
 
 
 
 
 
 

Brate, ajde nemoj da padaš u vatru.
Pogrešno si razumeo sve...



....shiit has hit the fan.
Link to comment
Ovaj drugar što je u usa nije trenutno u gradu, ali je zamolio drugara da pokupuje to pa ako stigne na vreme (u pitanju je flash sale) nekako ću već dovući ovamo, bitno mi samo da uzme. [emoji4]
 
Hvala svima koji su pokušali pomoć'. 
Baš sam sad pogledao nemački amazon i flash sale. Godfather smanjen za 4 evra, tako da ti ovde kupovina u flash terminu ili normalnom skoro pa ista. Elem, ako ti je problem carina idu busevi za Srbiju, ona stara varijanta sa paketima. Mislim da je slično i sa austrijom. Dovoljno je da nađeš nekog da ti kupi i pošalje. Ja slao neki bzv paket od 5-10 kila do Niša, stiglo za 15 sati sve koštalo 20 evra. Jes malo old time varijanta ali ako nemaš drugu isplati se
  • +1 1
Link to comment

Kod Nemaca me smara šro imaju svoja izdanja kao, što neko reče, a Nemački ne mogu da smislim :) Ali da, bus varijanta šljaka, znam ljude koji to redovno koriste...

Ovaj drug iz Kanade je pristao da mi pazari, ali i tamo su popusti duplo manji nego u USA pa sam odustao.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

A zar ne može 4K da se skine sa interneta?

 

Može, samo stream preko mreže/usb-a i film sa blu ray diska su osetno različiti u kvalitetu. Drugim rečima, ne može ništad a se meri sa diskom, a o strimingu da ne pričam. Ima dobrih strim kvaliteta, poslednja sezona Stranger Things npr, ali bitrate-ovi su uglavnom korektni ali ništa specijalno ili barem ni blizu BR diskovima, ni običnim a kamoli 4K. HBOgo je užasan što se tiče kvaliteta mada popravlja se, netflix onako, za DIsney kažu da je ponajbolji, ali to još nisam probao, na amazonu sam gledao par dobrih ali je izbor serija i filmova komičan.

 

Takođe, loseless audio formate (dolby atmos, DTS-HD Master Audio i sl) je teško prebaciti na tv kroz mrežu pa svi filmovi rade u standardnom dolby digital 5.1 čak i ako imaju kvalitetnije kanale u fajlu. 

Link to comment

Zar ne bi trebalo REMUX torenti da budu identicne kopije BR izdanja? Mislim to je isti nekompresovani film, samo spakovan u drugaciji kontejner i bez menija i onih gluposti?

Link to comment
7 minutes ago, goofs said:

Zar ne bi trebalo REMUX torenti da budu identicne kopije BR izdanja? Mislim to je isti nekompresovani film, samo spakovan u drugaciji kontejner i bez menija i onih gluposti?

 

Tako je. Ali veruj mi, razlika u oštrini slike je i više nego očigledna na stranu diska. I to sa mojim starim BR plejerom koji je star cca 11 godina što je dosta iako je u pitanju legendaran plejer koji je i tada podržavao youtube, dlna, networking i wifi, a  skoro sam kupio novi. Gledao sam filmove i serije u spavaćoj preko wifi-a sa PC-a harda koji je u drugoj sobi, bez ikakvog kabla, to je baš čudan  ali i moćan osećaj. :)

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Mil@n said:

Kod Nemaca me smara šro imaju svoja izdanja kao, što neko reče, a Nemački ne mogu da smislim :) Ali da, bus varijanta šljaka, znam ljude koji to redovno koriste...

Ovaj drug iz Kanade je pristao da mi pazari, ali i tamo su popusti duplo manji nego u USA pa sam odustao.

Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk
 

 

DVD izdanja uvek imaju originalni audio zapis i titl, pa verujem da je tako i sa BR diskovima. Nema brige.

Ako hoćeš da ti saljem odavde - javi - a jedan-dva komada mogu da donesem na jesen.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...