Jump to content
IGNORED

Amazon.com


Mil@n

Recommended Posts

Kad ima ebay temu može i amazon.

 

Naime, kupio sam 4K UHD BR player i naravno, kod nas nije bog zna kakva ponuda. I pošto emitujem nenormalnu energiju mislima ka svemiru tražeći povoljne dealove :D amazon mi je uslišio molitve i napravio instant 1, 2 dana akciju gde su jako povoljno na prodaju neki box setovi i sl (lotr, kum što bih uzeo ne bi trepno).

 

Međutim poštarine su nenormalne kod nas. Sad ne znam šta da radim. Mislim da ranije nisu bile tolike? Jel ima onih servisa kojima platiš pa oni to dovlače iz usa i sl?

 

Jel imamo nekog sa foruma u USA? :D

 

Baš bih ovo da iskoristim...

Link to comment

Već neko vreme su prejake cene dostave. Znam da je knjiga od 30$ imala dostavu 40$ ali ako ti je uteha to je neki deluxe USP pa je tipa iz Amerike stiglo za Beograd za 2-3 dana.

Link to comment
19 minutes ago, Mil@n said:

Kad ima ebay temu može i amazon.

 

Naime, kupio sam 4K UHD BR player i naravno, kod nas nije bog zna kakva ponuda. I pošto emitujem nenormalnu energiju mislima ka svemiru tražeći povoljne dealove :D amazon mi je uslišio molitve i napravio instant 1, 2 dana akciju gde su jako povoljno na prodaju neki box setovi i sl (lotr, kum što bih uzeo ne bi trepno).

 

Međutim poštarine su nenormalne kod nas. Sad ne znam šta da radim. Mislim da ranije nisu bile tolike? Jel ima onih servisa kojima platiš pa oni to dovlače iz usa i sl?

 

Jel imamo nekog sa foruma u USA? :D

 

Baš bih ovo da iskoristim...

Jedino da nadješ nekoga od naših ko živi u Amerikama, pa da ti naruči i donese ako dolazi preko leta.

 

Možeš i nekog našeg Kanadjanina da navataš. Šiping USA-CA nije skup.

  • Hvala 1
Link to comment

Od pandemije cene postarina su otisle do djavola. Amazon vise nije isplativ, ja sam poceo da gledam stvari po Amazon UK i Amazon DE sajtovima, samo vrlo obazrivo jer su na DE izdanja na nemackom. Zaavi je isto dobar izbor bluray diskova.

 

Imas middle-man servisa, tipa mailboxde, kao neko postansko sanduce sa nemackom adresom, oni prihvate paket i posalju ti ga na tvoju adresu ovde. Cena varira u zavisnosti od velicine paketa i tipa ispuke, ali ume da izadje 10-15e. Za neke sajtove je isplativije koristiti takav servis, nego direktno porucivati u Srbiju, posto nas kao zemlju van EU smatraju da smo u istom postanskom rangu kao Uganda. Verovatno su i dobrim delom u pravu.

Za neke druge sajtove koji uopste ne dostavljaju do nas je dusu dalo. 

  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, goofs said:

 Zaavi je isto dobar izbor bluray diskova.

 

Znam, čekam 3for30, msm da je to ubedljivo najbolji način doći do 4K UHD BR diskova... Ovde barem u Evropi. 

Link to comment
43 minutes ago, Ptica trkacica said:

Jedino da nadješ nekoga od naših ko živi u Amerikama, pa da ti naruči i donese ako dolazi preko leta.

 

Možeš i nekog našeg Kanadjanina da navataš. Šiping USA-CA nije skup.

 

Imam jednog u CA i jednog USA, tek se skoro odselio tamo, a nisam preterano dobar n isa jednim da ih cimam za takvo nešto... Ovom u CA dolazi ženina keva u septembru, rekao je da bi mogla da ponese par kad se bude vraćala... Ovog iz USA sam sad pitao, više zbog možda neke mreže ljudi koju je upoznao pa zna nekoga ko ide nazad skoro, počastio bih anravno adekvatno...

 

Link to comment
9 minutes ago, Mil@n said:

 

Imam jednog u CA i jednog USA, tek se skoro odselio tamo, a nisam preterano dobar n isa jednim da ih cimam za takvo nešto... Ovom u CA dolazi ženina keva u septembru, rekao je da bi mogla da ponese par kad se bude vraćala... Ovog iz USA sam sad pitao, više zbog možda neke mreže ljudi koju je upoznao pa zna nekoga ko ide nazad skoro, počastio bih anravno adekvatno...

 

Ja sam tako radila i pre nego što su šipinzi ovako ludački poskupeli za Srbiju.

 

Samo je tu zeznuto što ti se ne poklopi uvek da kad tebi nešto hitno treba da neko i dolazi.

 

U principu hoće ljudi da ponesu ako nije nešto kabasto, iako nisi preterano blizak.

 

Neka ti on naruči sada dok je akcija, njemu stigne na gajbu, pa neka ona donese u septembru, ako ti nije hitno.

 

 

Link to comment

Ma tako sam mu i rekao, ali iskreno osećam nelagodu kroz ceo razgovor.. On kaže vidi na amazon.ca, tamo skuplje, sad ga ja smara,, pa jel ne možeš da uzmeš sa .com blabla...

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

a o kom se iznosu radi?

 

Pa spucao bih sigurno 120-150$ na filmove. 3, 4 box seta I 3, 4 single komada. To me sa porezima nekim I poštarinom izađe tipa 300$...  🙄

 

54 minutes ago, goofs said:

Sto ti odavde ne kupis to i stavis njegovu adresu za shipping? 

 

Može to? Ja platim i samo dam USA adresu?.. 

Edited by Mil@n
Link to comment
7 minutes ago, Mil@n said:

 

Pa spucao bih sigurno 120-150$ na filmove. 3, 4 box seta I 3, 4 single komada. To me sa porezima nekim I poštarinom izađe tipa 300$...  🙄

pored svih živih striminga, torenta

 

ti si bre lud

:gospode:

Link to comment
pored svih živih striminga, torenta
 
ti si bre lud
:gospode:
Dođi care da vidiš 4K sa diska, na 65 OLEDu I solidnom 5.1 ozvučenju, i sve će ti se kasti. [emoji4]






Sent from my Pixel 6 Pro using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...