Jump to content
IGNORED

Premier League 2022-23


ArleKino

Recommended Posts

2 minutes ago, Mindaugas Žukauskas said:

:blink:

 

Objasni nam kako se dolazi do procene šta je faul u duelu dva igrača? Postoji neka matematička formula ili sudija na osnovu subjektivnog osećaja donosi odluku uzevši sve faktore u obzir? Meni je stvarno nerealno da se o ovome diskutuje.

 

Ja sam napisao pa ti čitaj ako hoćeš.... I za guranje laktom i za slučaj kada se igrač zagradi.  Ali ajde da ponovim pošto čitaš izgleda selektivno. Svako guranje rukama bez namere da se ide na loptu mora da bude faul. Osim u slučaju kada se igrač zagradi i sprečava protivnika da dođe do lopte gde je dozvoljen "remplovanje" tj odgurivanje rame uz rame. 

 

Ja ne verujem da je tebi OK da sudije proizvoljno odlučuju šta je kontakt za faul a šta ne i da se to menja od utakmice do utakmice.

 

I hajde nemoj da vrdaš i izbegavaš teška pitanja. :) 

Objasni ti nama sada šta je u Američkom Fudbalu sudiji ostavljeno da procenjuje? Ili u košarci?

I da li je veći penal ono juče nad Sesenjonom ili nad De Brujneom dan ranije?

  • +1 1
Link to comment

 

@Mercuzzio

Možda me ne razumeš dobro, niko ne spominje proizvoljno i da se menja od utakmice do utakmice. Priča se o subjektivnom, odluka o faulu nije ofsajd koji se može izmeriti (mada i tu smo videli uplive subjektivnog skorije), faul je subjektivna odluka sudije na osnovu njegovog sudijskog kriterijuma koji gradi i usavršava od momenta kad se prijavio za sudijski zanat. Potrebno je mnogo iskustva i poznavanja igre da se dobro prepozna faul u velikim procentima. Deluje mi kao da ti smatraš da ovo može da se odradi vrlo jednostavno, nekakvom automatizacijom, sviranjem po defaultu, ali verujem da je to nemoguće u igri kao što je fudbal. Takođe ne delim tvoj stav da svako guranje bez lopte treba da je faul, i drago mi je da se sudi na ovaj način kako se sudi.

 

Što se tiče pitanja o ostalim sportovima, NFL zaista ne pratim i ne poznajem temeljno pravila. U košarci imaš gomilu stvari kao i u fudbalu gde sudija subjektivno donosi odluku o faulu. Kada igrač zida leđima ka košu i njegov čuvar padne, nekad se sudi a) faul u napadu b) floping c) ne sudi se ništa, sve u zavisnosti od subjektivne procene sudije o jačini kontakta. Jedan banalan primer, a ima ih koliko hoćeš.

 

Za kdb penal sam pisao da je soft, ali mi je više penal jer postoji udaranje nogom, koje statistički donosi mnogo više penala nego odgurivanje, remplovanje i sl.

Edited by Mindaugas Žukauskas
  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, omiljeni said:

čudno je ovo jer reptili nikad ne prodaju eto tako bezveze. garant je osetio da će grafikon zaravnjati i oće cash out

nema super lige, propast je neizbežna

 

Od 360m funti pri kupovini do 2,5 mlrd funti ni deset godina kasnije - jebi ga. to je biznis. Treba izgleda velike investicije praviti u igrackom kadru, sigurno i Anfield treba konstantno doterivati, posto je novi stadion no-no za lokalce, sve ce to kostati boga oca, a kriza ce u UK trajati barem 18 meseci.

 

Prodati sada kada je i funta dole je dobar poslovni rezon. Nema tu mesta emocijama.

Link to comment

18 meseci krize je samo bump on the road. bila je i ona kriza 2008 pa se nije prodavalo. samo HODL. jedino kad se desi house of reptiles varijanta, paters familias zakovrne a line of sucession nije baš najjasniji i popičkaju se međusobno, pa prodaju i izdele keš. i te nemile scene ako paters familias nešto zajebe pa ga nateraju da prodava. Jerry Richardson, Snyder, Silver ili Abramovich. kad nema vanrednih situacija onda ne prodaju. moguće da čekaju da cifre ne dođu u neke ludačke visine tipa 20-30-50-100 milijardi.

ja se ne sećam kad je poslednji put bilo ovo da prodaju eto tako, smorili se pa da stave u oglase i čekaju da se javi ozbiljan kupac. provejava pesimizam 100%

Link to comment
2 hours ago, dragance said:

sigurno i Anfield treba konstantno doterivati

 

Već su uložili poprilične pare u rekonstrukciju, radovi su uveliko u toku, to teško da može da bude motivacija za prodaju. 

 

Ako su nešto procenili da je dotrajalo, onda je to ovaj vremešni šampionski tim. Pre nego što Klopu istekne ugovor (2026), morala bi da padne jedna ozbiljna rekonstrukcija sa ozbiljnim ulaganjima; dok se to ne obavi, rezultati će biti sve gori i gori, dakle vrednost kluba će samo da ide nadole. Možda ne naglo, ali trending downward svakako. 

 

Realno nije loš trenutak da se napravi izlazna strategija, samo su verovatno želeli da to urade diskretnije nego što je ispalo.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, ArleKino said:

 

 

a dobro, svi smo u CM-u i FM-u nekad dali svom timu neograničene resurse, moralo je kad tad da se preslika i u stvarni život

 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...