Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

23 minutes ago, Hroničar said:

Upravo tako, sinoc je cela hala bila "nabrijana" od pojavljivanja igraca Partizana. Vidis u ocima ljudi neku nevidjenu mrznju, ne sumnjam da ce isto tako biti i u Areni za 7, 8 dana. Takav stepen mrznje kod maltene svakog navijaca nicemu ne vodi. Sticem utisak da je svake godine sve gore i gore. Stvaraju se neke tenzije, maltene pitanje zivota ili smrti. 

 

Ja sam KK Partizan uvek, ono, poštovao kao rivala, i sećam se koliko godina, trenera i znoja je trebalo da prekinemo njihov niz i dobiti ih sportski, na terenu i konačno biti u EL... Ali ovo sa Željkom i kupljenom wc, je srušio dobar deo mog preostalog poštovanja. Kažem preostalog, jer je jedan deo nestao kada je Dulo čuvao vrata dok je Danilović vaspitavao sudiju....

Edited by assignment
  • +1 5
Link to comment
42 minutes ago, garmonbozia said:

bilo i "ubio si ženu, rumeni"

 

mentoli

 

Bude svasta po tribinama ali ono sto me fascinira kod te navijacke "Indija, Pakistan" bljuvotine je kolicina vulgarnosti u tekstu. U cetiri reda je mudri autor uspeo da ugura cak cetiri gadosti od kojih tri normalan covek jednom ili nijednom izgovori za ceo zivot. I onda vidis gomilu sredovecnih ljudi, mnogi sa decom, kako pevaju to govno. Nerealno. Ja nisam nikakav jezicki cistunac, umerene vulgarnosti ne izbegavam u govoru i shvatam ih kao verbalni folklor koji okine u pojedinim stresnim situacijama. Nista strasno. Ali me bas zanima koliki debil covek mora da bude pa da mu taj navijacki pesmuljak predje preko usana. Mislim, kako nekog nije sramota da tako nesto uopste izgovori?

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
1 minute ago, assignment said:

 

Ja sam KK Partizan uvek, ono, poštovao kao rivala, i sećam se koliko godina, trenera i znoja je trebalo da prekinemo njihov niz i dobiti ih sportski, na terenu i konačno biti u EL... Ali ovo sa Željkom i kupljenom wc, je srušio dobar deo mog preostalog poštovanja. Kažem preostalog, jer je jedan deo nestao kada je Duplo čuvao vrata dok je Danilović vaspitavao sudiju....

 

Ma, niko nikog ne tera da postuje nijednog protivnika, nemam nista ni navijanja protiv ako to nekog zabavlja i potrebno mu je da patkometrise s drugarom, kolegom, clanom porodice ili slicno. Ali ovo je nesto drugo. Ovo je nekotrolisana patoloska mrznja prema nekom ko tebi, meni ili bilo kojem drugom navijacu Zvezde nista lose privatno nije uradio. To jednostavno ne mogu da razumem. Mrznja je mocno osecanje koje se dugo i tesko aktivira, potrebna je bas dramaticna senzacija da bi je covek proizveo. Ljudi koji su sposobni da javno mrze toliko nekog sa kim nemaju nikakav direktan kontakt, osim sto na neki nacin simbolise nesto drugacije, su opasni i ozbiljno oboleli ljudi.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
11 hours ago, assignment said:

 

Ja sam KK Partizan uvek, ono, poštovao kao rivala, i sećam se koliko godina, trenera i znoja je trebalo da prekinemo njihov niz i dobiti ih sportski, na terenu i konačno biti u EL... Ali ovo sa Željkom i kupljenom wc, je srušio dobar deo mog preostalog poštovanja. Kažem preostalog, jer je jedan deo nestao kada je Dulo čuvao vrata dok je Danilović vaspitavao sudiju....

 

Ako bi mogao da pojasniš u čemu je problem sa kupljenom wc za EL?

Link to comment

Da se razumemo, uvek je bilo tih uvredljivih pesama kada igraju Zvezda i Partizan, ali mi se čini da je poslednji godina stepen mržnje i zla podignut na mnogo viši nivo nego ranije. I kad pitaš glavešine tih klubova, uvek će reći da tenziju diže onaj drugi. Nikad niko neće prvo od sebe da pođe. Igrom slučaja sam navijač Zvezde, volim kad dobiju, pogotovu Partizan, ali da pevam Mačvanu da vrati konju glavu i sl. ne pada mi na pamet. Isto je i sa druge strane, da psujem dete kopile Guroviću...Stvarno se nekad zapitaš kako to homo sapiens može preko usta da prevali.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Nisam sklon mračenju, ali zaista mislim da u pogledu te jedva kontrolisane agresije postaje sve gore i gore. Jeziva zatrovanost javnog prostora je učinila da kolektivno otupimo na verbalnu agresiju, pa i uvrede postaju dodatno ogavne da bi nekako doprle do mete i zadobile pažnju. Vežba se na netu gde te niko neće pogledati s "koji ti je kurac" izrazom lica, danima te huškaju i društvene mreže i SKANDALOZNO naslovi, odeš na utakmicu i dovoljan je jedan faul ili pištaljka kao signal da odvrneš ventil i izbaciš svu napetost koja ti se skupila. Kao Milgramov eksperiment, s tim da te, dok bljuješ sranja, po ramenu tapše skandiranje hale a ne čovek u belom mantilu.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, April said:

 

Ako bi mogao da pojasniš u čemu je problem sa kupljenom wc za EL?

 

Ovo je dosta dobro pitanje. Svojevremeno je Cibona odustala od EL pa je to mesto postalo zapravo WC koji je kasnije dobila Zvezda

Kasnije se saznalo da je i Cibona "nadoknadjena" za odustajanje.

 

Ali dobro, mislim da je zapravo u pitanju neprihvatanje da sada odjednom imas dostojnog protivnika sa dobrim trenerom i igracima, pa otuda i gubitak nekakvog laznog postovanja.

Edited by Orle Zmajević
  • +1 4
Link to comment

Ne, fora je da se opredelis da l ti je pogresno/ispravno i jedno i drugo.
Ono kao, kraducka komša, a sto ne bih i ja.
Meni je problem taj Zvezdin nastup, eto. Nije sportski, al naviknu se ljudi, odviknu bogomoj. Tako i ovi klinci zaludeli, navikli se da mrze. Zasto? Pa mrze i ovi njihovi mene. Cas posla opravdas glupost

  • +1 3
Link to comment
2 hours ago, April said:

 

Ako bi mogao da pojasniš u čemu je problem sa kupljenom wc za EL?

 

Ti ovo ozbiljno pitas? Ja nemam nikakav problem sa WC za Partizan, bolje vi nego neki Bamberg, Slonsk ili neka druga egzotika, ali ti mrtav hladan pitas coveka u cemu je problem u sportu s tim da se kupuje nesto sto se nije zasluzilo na terenu. Drzavnim parama. Od strane kluba koji toj istoj drzavi koja mu je kupila WC duguje visemilionski iznos za porez. Niste se vi organizovali i skupili pare da kupite WC, kupili smo je ti i ja podjednako. Zvezda i ako je kupila svojevremeno WC od Cibone, sto inace nikada nije dokazano niti je Evroliga to potvrdila, kupila ga je od kluba koji je to mesto zasluzio i to kao klub koji je po tadasnjim pravilima bio prvi u redu cekanja s obzirom da je bio prvi u ABA ligi tokom regularnog dela. Vi ste otisli na pijac i kupili je tudjim parama kao projekat stranke na vlasti.

 

Sad, da li se to kvalifikuje kao problem ili ne, nisam siguran. Sigurno nije nesto o cemu bi navijac Zvezde trebalo da brine jer ga se ne tice i ne bi trebalo da ga se tice, dobijamo i mi pare od drzave pa nikom nista. Ali da je u pitanju Vucicev stranacki cirkus smisljen da preko noci ozivi jedan raspali klub, to je sasvim izvesno.

  • +1 5
Link to comment
6 minutes ago, harper said:

Vi ste otisli na pijac i kupili je tudjim parama kao projekat stranke na vlasti.

A Zvezda je inače kupila mesto krvavo zarađenim parama.

 

Isto kao što je i "dokazano" da je Partizan kupio WC, a ne da mu je dala Evroliga.

 

Zvezda dva puta nije zaslužila na terenu da ide u evroligu. Prvi put je otišla umesto Igokee, iako je Igokea po pravilima prošla dalje, nego su se lobiranjem naprasno promenila pravila, a drugi put je "čašćena" Cibona da bi odustala. 

 

Znam da tuđe govno više smrdi, ali kada napišeš ovakvu stvar posle veštačkog disanja datim od strane Đilasa i posle SNS, preimenovanjem FMPa, raznim malverzacijama oko UPPRa, kao da si potpuno zaboravio šta se dešavalo pa sada morališeš.

 

Što se tiče morala, morala sam.

Edited by garmonbozia
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, harper said:

 

Zvezda i ako je kupila svojevremeno WC od Cibone, sto inace nikada nije dokazano niti je Evroliga to potvrdila, kupila ga je od kluba koji je to mesto zasluzio i to kao klub koji je po tadasnjim pravilima bio prvi u redu cekanja s obzirom da je bio prvi u ABA ligi tokom regularnog dela. Vi ste otisli na pijac i kupili je tudjim parama kao projekat stranke na vlasti.

 

Noup, Zvezda ne kupuje WC od CIbone.

Cibonino mesto nakon podmazanog odustajanja postaje WC, koji moze dobiti bilo ko a koji Zvezda kupuje/dobija od Evrolige.

Na pijaci, tudjim parama, kao projekat stranke na vlasti.

Link to comment
10 minutes ago, harper said:

Zvezda i ako je kupila svojevremeno WC od Cibone, sto inace nikada nije dokazano niti je Evroliga to potvrdila, kupila ga je od kluba koji je to mesto zasluzio i to kao klub koji je po tadasnjim pravilima bio prvi u redu cekanja s obzirom da je bio prvi u ABA ligi tokom regularnog dela. Vi ste otisli na pijac i kupili je tudjim parama kao projekat stranke na vlasti.

 

Eto upravo smo saznali da je Zvezda poštenije kupila wc sopstvenim sredstvima. A i plaća porez, pa šta tu ima da se doda. Vi ar d red star, hu d fak ar ju

 

Svakako poštenije od kluba kome je wc, možda, ponuđen i zato što je bio prvak Evrope, trostruki učesnik F4, vlasnik trogodišnje licence i sličnih koještarija, pa je trebao Vučić da nam sredi kombinu za EL.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...