Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2022/23


Ros

Recommended Posts

ćoksi taj budžet koji ima zvezda splituje po potrebi i na fmp(i obrnuto) ove sezone se za razliku od prethodnih “otvorio” nešto više za fmp od tuda nešto manje za zvezdu 

sad ni holand, bentli, martin, marković ne igraju za kikiriki, kao što ni ivanović i njegov budući štab neće tu biti iz humanitarnih razloga

biće opet neki rebalans gradakog budžeta pa će lova da legne

 


sky - razjašnjenje

  • +1 1
Link to comment
11 minutes ago, red star forever said:

Moja teorija je bila da je Čović, baš vidjevši šta se sklapa kod komšija, digao ruke od sezone i namjerno išao na "jeftiniju" varijantu.

Doduše, ne znam kakav nam je budžet ove sezone u odnosu na neke prošle, ovo je čisto neki utisak.

 

Budzet nam je veci ove sezone nego verovatno svih prethodnih. Timeline ovoga sto se desavalo kod nas je verovatno presudan, tako mi deluje iz ponasanja kluba letos. Pare su stigle kasno da bi se zadrzali Kalinic i Radonjic, onda se Covic zaigrao kosarkaskog menadzera i spickao lovu na razna budalesanja, pa kada je shvatio da se zajebao i da on ipak nema pojma o kosarci, kao sto i nema, sad je doveo Ivanovica da ga vadi iz govana. Nema tu nekog plana, ovo je samo jedna od brojnih Zvezdinih sezona Covicevih pravljenja gresaka u seriji.

  • +1 2
Link to comment
3 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

ćoksi taj budžet koji ima zvezda splituje po potrebi i na fmp(i obrnuto) ove sezone se za razliku od prethodnih “otvorio” nešto više za fmp od tuda nešto manje za zvezdu 

sad ni holand, bentli, martin, marković ne igraju za kikiriki, kao što ni ivanović i njegov budući štab neće tu biti iz humanitarnih razloga

biće opet neki rebalans gradakog budžeta pa će lova da legne

 


sky - razjašnjenje

 

Aha, dakle borili ste se za Belivuka. Ja rekoh neka random akcija protiv tehnologije kao takve.:happy:

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, harper said:

 

Zvezda ima para ali nema koliko ima Partizan i tako su i rosteri sklopljeni. Nemoj da me zajebavas sa idejom da je Petrusev neki dokaz da nismo pustili sezonu niz vodu i zalog vrhunskih rezultata. Vildoza, Nedovic... i tu se zavrsava spisak kompetentnih evroligaskih igraca u Zvezdi.

 

Nego, protiv kakve ste se ono francuske policijske SKY aplikacije bunili sinoc?

 

to što nema para koliko Partizan (ako je to tačno, ja stvarno ne znam) ne znači da treba da klekne. siguran sam da ima para da oformi dobar roster koji može da ima realne šanse u abi. a ne verujem ni da je Ivanović došao da radi za 1000 evra mesečno. nije ni bitno dal ima manje ili više para, ako je cifra kojom raspolaže dovolja na sastavi EL tim. inače bi titula mogla da se dodeljuje i pre lige, samo da se objavi koji ima koliki budžet i svi se smeste na odgovarajuće mesto.

 

ovo za aplikaciju nemam pojma. iskreno, prvi put čujem.

Edited by Ted
  • Hvala 1
Link to comment
8 minutes ago, harper said:

 

Aha, dakle borili ste se za Belivuka. Ja rekoh neka random akcija protiv tehnologije kao takve.:happy:

prelića

 

 

molio bih bez poistovećivanja

 

  • +1 4
Link to comment
50 minutes ago, harper said:

 Nemoj da me zajebavas sa idejom da je Petrusev neki dokaz da nismo pustili sezonu niz vodu i zalog vrhunskih rezultata. 

Jasno je od starta šta je Petrušev a to je kocka na to da će da se resetuje i dosegne bar deo potencijala o kome se pričalo. To je ozbiljna kocka i kao svaka verovatno nije jeftina ali je i potencijalan dobitak ogroman. Svakako da ga VJ ne bi resetovao, a da li će DI to ćemo još da vidimo. 

U svakom slučaju, on ima najviše da izgubi, jer ako ga Zvezda pusti niz vodu (a sa DI to je uvek opcija za svakog igrača) može lako da se desi da mu karijera jednog Boriše bude nedosanjani san.

  • +1 1
Link to comment
44 minutes ago, *edited by mod said:

Jasno je od starta šta je Petrušev a to je kocka na to da će da se resetuje i dosegne bar deo potencijala o kome se pričalo. To je ozbiljna kocka i kao svaka verovatno nije jeftina ali je i potencijalan dobitak ogroman. Svakako da ga VJ ne bi resetovao, a da li će DI to ćemo još da vidimo. 

U svakom slučaju, on ima najviše da izgubi, jer ako ga Zvezda pusti niz vodu (a sa DI to je uvek opcija za svakog igrača) može lako da se desi da mu karijera jednog Boriše bude nedosanjani san.

 

Sto ga cini nesto slabijim prospektom, u najboljem slucaju podjednakim, od Madara i Smailagica. Dakle, ne spada u red first tier evroligaskih igraca poput Vildoze i Nedovica ili Egzuma, Pantera, Papapetrua, Ledeja, Nanelija i Lesora i nije nikakav dokaz da imamo velike ambicije. Velike ambicije su kad imas sest legit evroligaskih igraca, dva potencijalno velika prospekta i tri pouzdana evrokup level igraca (u vasem slucaju Andjusic, Avramovic i ovaj novi sto je dosao). To je 11 veoma ozbiljnih igraca, nesto sa cim moze da se igra i uspesno takmici u Evroligi. Mi nemamo otprilike ni polovinu toga, niti mozemo da platimo, koliko god se Covic zajebavao s nekim sumanutim kupovinama.

 

Dakle, Zvezda za sada ima tim za finale ABA lige i jedno od tri poslednja mesta u Evroligi i to je to. Rezultati su takodje u skladu sa tim ambicijama.

Link to comment
6 hours ago, Heaviside said:

Neša je neuništiv. Svi selektori i svi treneri Zvezde već jedno 20 godina ga ostavljaju za tim menadžera. Izgleda da je čovek stvarno dobar u tom poslu. 


Nikad nije stigla pizza sa zagorelim koricama

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
10 hours ago, Drvo said:

Izvini, ali ovo sto si napisao nema bas nikavog smisla. Zasto bi sklonio igraca sa Branka Lazica kad ces tim popiti trojku? Mogao bi da ga sklonis da on npr igra ledjima, a ne zna, ali on ne radi sta ne zna, vec stoji na trojci i ceka loptu, ako se igrac skloni sa njega popice trojku u solidnim procentima. Nijedan trener nece to uraditi. Zasto? Zato sto je profesionalni kosarkaski trener, a ne forumas koji gleda samo utisak i ne analizira nista. Uostalom kosarka je takva igra da tebi ne treba 5 ofanzivno potentnih igraca u napadu da bi igrao vrhunski napad, naprotiv, to ce samo dovesti da se igraci posvadjaju oko lopte. 

 

Uostalom u najboljim nasim EL sezonama mi smo imali samo jednog ili dva igraca kojem je ofanziva bila izrazenija od defanzive, Radonja je unistavao najskuplje EL timove sa igracima kao sto su Branko Lazic, Chales Jenkins, Nemanja Dangubic, Marko Simonovic, Ognjen Kuzmic, Stefan Jovic, Luka Mitrovic... E sad jedino ako mislis da treba da idem na F4 sa budzetom nekoliko puta manjim od konkurenata, pa onda dovodimo samo two-way top igrace tipa Klajburn.

 

E sad, sta forumasima smeta jedan Branko Lazic,koji je po plati verovatno osmi ili deveti igrac tima, a po minutazi verovatno medju 5-6 i tako svake sezone, Neverovatno koliko se ovde potcenjuje defanziva u kosarci i koliko se omalovazavaju treneri koji su radili kod nas, sto meni samo govori o niskom kvalitetu diskusije. Sve je u fazonu "vidi onog Lazica ne zna da da kos"

 

 

 

 

B. Lazić ima svoju ulogu u Zvezdi koju ugrožava Lazarević i tu mi ne smeta osim kada pokuša da spusti loptu na parket...ali meni smeta zbog onog pisma podrške  kumu jer u krajnjem - kum nije dugme a pride je i sin predsednika KK CZv.

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Joe D said:

nije lazic kum, nedovic je kum. 

I Laza je u nekoj takvoj vezi sa porodicom Čović ili sam ja nešto utripovao...da li je on kumovao ili su njemu kumovali ali negde mi je urezano ostalo to sa kumovskom vezom...

Manje bitno, čuvaju se kao da su familija.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Ted said:

 

moguće, ali ne verujem da baš niko nije bio dostupan a ko bi predstavljao bolje rešenje od tada izabranog.

 

Zvezda očigledno nije bacila ovu sezonu niz vodu, na kraju krajeva i dolazak Vildoze o tome govori. a i dolazak Nedovića, Petruševa i još nekih igrača sa EL iskustvom, na kraju krajeva i dolazak Ivanovića sada. zapravo je ponašanje još čudinije ako se ima u vidu da je ovo prva sezona, u poslednjih gotovo 10 godina, kada Partizan ima mogućnost da formira EL tim i da bude ozbiljan/realan konkurent za abu.

Koliko znamo iz kuloarskih priča (a na to jedino možemo da se naslonimo jer druge opcije nemamo) nakon definitivnog odlaska Radonjića u Atinu prvo je kontaktiran Mitrović koji je ponudu odbio, zatim su se pojavile krajnje nerealne priče oko Sferopulosa i Lasa i konačno se stiglo do dileme Lukić iz Rusije ili VlaJo. Ivanović se nije pomenuo čak ni na opskurnim clickbait portalima i instagram nalozima. A šta god Čović znao ili ne o košarci verujem da bi mu Ivanović bio u mislima da je bio dostupan. 

Između Lukića i VlaJoa ni ja ne znam šta bih odabrao. E sad, da li ima još neko ime koje smo propustili? Naravno, ima nekih perspektivnih, inostranih trenera, ali u takvu egzibiciju se još niko nije upustio na ovim prostorima izuzev Cedevite sa Alonsom i Budućnosti sa Zurosom, a ni to se nije slavno završilo. Dakle...

Što se, pak, tiče rostera i ambicija, prošle godine je bila vrlo slična situacija. Partizan je po rejtingu klupe i terena bio favorit pre početka sezone, ali je računicu pokvario kvalitet i karakter 3 igrača, pre svega Kalinića pa onda Holinsa i Davidovca. Da sada u timu imamo njih trojicu umesto Pefija, Holanda i Raduljice potpisao bih top 8 i aba titulu. 

  • +1 4
Link to comment

I Nejt je faca, potcenjuje se covek a oba puta je odigrao super kod nas, Wolters >>>> Rochestie any day

Zuros je bio perspektivan pre 20 godina, Cho kako je lud dovesce Poceka ili tako nekog jednom kad konacno presahne srpskocrnogorski balon trenera koji ce biti potroseni jednom ili dvaput

A mozda i Bozu iscima, jesmo Obilic il' sta smo :fantom:

Edited by Plajvi
  • +1 4
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...