Jump to content
IGNORED

KKPFC u epizodi 22/23 "It's coming home"


theanswer

Recommended Posts

11 minutes ago, Ted said:

ma meni smeta taj koncept konfekcijskog tima. ne vidim Partizan tako.

 

mislim, nije to ništa specijalno, najveći broj EL timova je konfekcija, gomila nekih igrača koji šetaju levo-desno po klubovima koji ih gađaju lovom. ima nekih izuzetaka, Alba, možda Asvel, nekih klubova koji furaju neki sistem, svakako nisu gornji dom, al su za respekt.  a kod konfekcije je, kolko para tolko muzike osnovni i jedini pricip. tako da je potpuno jasno da mi sa tim modelom ne možemo ništa da napravimo. do da budemo još jedan odevni predmet u izlogu. jedan od jeftinijih.

 

Čović je pokušao da napravi nešto što nije konfekcija, domaći igrači, baza, kontinuitet, levo-desno, ali mu ne uspeva zbog subjektivnih organičenja i pošto je podlac i očigledno sujetan, pa čak i ako ima valjanu ideju on lično će da je upropasti ili će da relativizuje sve luđenjem od koga ne može da se suzdrži. tako da je na kraju dobio mutanta, koji nije ni tamo ni vamo.

 

ja uopšte ne mogu da vidim šta je ideja iza ove naše priče, niti vidim na koji način bi to moglo da (po)traje. osim ako Ostoja nije pronašao ćup sa zlatom pa će svake godine da unovčava i sipa. ako je ideja samo da se svrgne Zvezda na sezonu, dve, sa vrha, to je rđava ideja.

 

hoću reći, pored toga što to nije dobar put za Partizan, uveren sam da nije ni održivo. sve je bačeno na autoritet i stručnost jednog čoveka, šlepamo se na njegov (više nego zasluženi) ugled i dobru volju. a jedan čovek će da se umori i ode u nekom trenutnu, što je logično. i šta posle? 

 

Ne postoji odrzivi sistem, u smislu radi tako i tako i garantovano ces imati uspeha. Cilj nam je bio da se takmicimo u EL, koja ima donju granicu koliko mora da iznosi budzet. Budzet punis od drzavnih i privatnih sponzora, plus karte i cuveni marketing. I jos neka sica sto kapne od EL (mozda se to promeni na bolje ubuduce, ali nesto ne verujem). Ako ne mozes da obezbedis 7-8 miliona, onda jednostavno ne igras. Ako mozes, onda te pare trosis kako mislis da treba. Ja sigurno necu uciti Zeljka i Savica kako se sklapa tim, koji profil igraca na kojim pozicijama i sl. Ideja je da imamo tim koji je konkurentan, moze kod kuce uz navijace da dobije prakticno svakog, na strani malo teze, ali ako i gubi cilj je da se ne brukamo sa stoka porazima svaki drugi, treci mec. Za neki veci uspeh tipa F4 potrebno je da se dosta kockica slozi, izmedju ostalog da te povrede ne sakate u vecoj meri.

 

Sta ce biti sledece godine? Pa nista, ako budemo igrali EL, sa budzetom slicnim sadasnjem, pravimo slican tim. Nije poenta da budemo neka Mega u EL. Prvo sto je i nemoguce da igramo sa budzetom manjim od dozvoljenog, pa je samim tim nemoguce da skupis gomilu klinaca uz neka 2-3 iskusna igraca. Nego obratno. Pa kad vec treba da potrosis milione, onda ces da ih trosis da adekvatne igrace. Neko ce se pokazati i kao promasaj, boze moj, ali nemoj da se zavaravamo da bi imali ikakve sanse u EL da nemamo igrace kalibra Puntera, Ledaya, Nunnallyja, Exuma ili Lessorta..

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

Nista, hajde da sacekamo naredne 2-3 nedelje pa da vidimo. U EL imamo VAL, ZVE, @ASV, EFES i tu moramo da jurimo 3-1, dok u aba ligi dolaze djetici i idemo u goste Cedeviti gde sad vec tradicionalno gubimo. Pa nam potom dolazi FMP koji igra odlicno.

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, lord_s said:

Nista, hajde da sacekamo naredne 2-3 nedelje pa da vidimo. U EL imamo VAL, ZVE, @ASV, EFES i tu moramo da jurimo 3-1, dok u aba ligi dolaze djetici i idemo u goste Cedeviti gde sad vec tradicionalno gubimo. Pa nam potom dolazi FMP koji igra odlicno.

 

Sve tačno. Sledi taj neuporedivo važniji derbi u EL tih 3-1 bi bilo jako lepo ostvariti ali ni malo lako. U ABA ocekujem da neće biti toliko teško.

Link to comment
7 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ne postoji odrzivi sistem, u smislu radi tako i tako i garantovano ces imati uspeha. Cilj nam je bio da se takmicimo u EL, koja ima donju granicu koliko mora da iznosi budzet. Budzet punis od drzavnih i privatnih sponzora, plus karte i cuveni marketing. I jos neka sica sto kapne od EL (mozda se to promeni na bolje ubuduce, ali nesto ne verujem). Ako ne mozes da obezbedis 7-8 miliona, onda jednostavno ne igras. Ako mozes, onda te pare trosis kako mislis da treba. Ja sigurno necu uciti Zeljka i Savica kako se sklapa tim, koji profil igraca na kojim pozicijama i sl. Ideja je da imamo tim koji je konkurentan, moze kod kuce uz navijace da dobije prakticno svakog, na strani malo teze, ali ako i gubi cilj je da se ne brukamo sa stoka porazima svaki drugi, treci mec. Za neki veci uspeh tipa F4 potrebno je da se dosta kockica slozi, izmedju ostalog da te povrede ne sakate u vecoj meri.

 

Sta ce biti sledece godine? Pa nista, ako budemo igrali EL, sa budzetom slicnim sadasnjem, pravimo slican tim. Nije poenta da budemo neka Mega u EL. Prvo sto je i nemoguce da igramo sa budzetom manjim od dozvoljenog, pa je samim tim nemoguce da skupis gomilu klinaca uz neka 2-3 iskusna igraca. Nego obratno. Pa kad vec treba da potrosis milione, onda ces da ih trosis da adekvatne igrace. Neko ce se pokazati i kao promasaj, boze moj, ali nemoj da se zavaravamo da bi imali ikakve sanse u EL da nemamo igrace kalibra Puntera, Ledaya, Nunnallyja, Exuma ili Lessorta..

 

daleko od toga da sam ja pretenciozan, u smislu da bih da učim bilo čemu Želja i Savića. osim ako ih ne intersuje radno ili krivično pravo :) . zaista nisam. ali, zar ti se ne čini da nešto tu ne funkcioniše kako treba, od samog početka? ne toliko u smislu izbora igrača, konkurentan tim imamo, već u smislu igre.

 

prva sezona mi nije bila reper, krenulo se bukvalno od nule. lično, očekivao sam da u drugoj (ovoj) sezoni, to izgleda bolje. ne izgleda. u tome je problem. tim je jači, dovedena su extra pojačanja, ali sve to skupa izgleda kao nastavak prve sezone. kao da nismo makli od početka mnogo. za plasman u EL možemo da zahvalimo Putinu, više nego bilo kome drugom, pa nakon toga Željku i njegovom autoritetu koji nas je odveo/ugurao u EL. da je do igre i rezultata, igrali bi EK i ove sezone.

 

ponavljam opet, neki reper može da bude period pod Trinkijerijem, pošto se takođe radi o ozbiljnom EL treneru. iako je ovaj tim znatno jači od tadašnjeg, tada je igra bila značajno bolja, uspeo je da napravi impakt gotovo momentalno, osvoji kup, "potuče" se u derbiju, a u narednoj sezoni da podigne na još viši nivo. onda je došla viša sila u vidu korone, pa ništa od toga nije dobilo logičan ishod. objektivno i na osnovu onoga što smo mogli da gledamo na terenu, ispada da je Trinkijeri radio bolji posao od Željka. iz čega ja ne izvlačim zaključajk da je Trinki bolji od Željka ili da je Željko mator i izlapeo, nego zaključujem da postoji nekakav sistemski problem, neka konstrukciona greška usled koje ne možemo da se maknemo mnogo dalje od početka. taj problem treba otkoniti. inače ćemo da gledamo prvu sezonu i ove i treće i četvrte itd.

Edited by Ted
Link to comment

Kakvo ludilo na topiku simpatizera Ćokijevog kluba :isuse:

 

Leday prvo nabo laktom Ivanovića, pa ga onda finishirao kolenom (verovatno gađajući svaki put različito rebro) 

 

The Undertaker Sport GIF by WWE

 

Sad će Željko za naredne derbije morati dobro da razmisli da li želi da pRoVOciRa publiku i ubacuje Leday-a :cry:

 

Spoiler

Brz oporavak Džoniju, baš jeben pad 

 

  • +1 1
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, Ted said:

 

daleko od toga da sam ja pretenciozan, u smislu da bih da učim bilo čemu Želja i Savića. osim ako ih ne intersuje radno ili krivično pravo :) . zaista nisam. ali, zar ti se ne čini da nešto tu ne funkcioniše kako treba, od samog početka? ne toliko u smislu izbora igrača, konkurentan tim imamo, već u smislu igre.

 

prva sezona mi nije bila reper, krenulo se bukvalno od nule. lično, očekivao sam da u drugoj (ovoj) sezoni, to izgleda bolje. ne izgleda. u tome je problem. tim je jači, dovedena su extra pojačanja, ali sve to skupa izgleda kao nastavak prve sezone. kao da nismo makli od početka mnogo. za plasman u EL možemo da zahvalimo Putinu, više nego bilo kome drugom, pa nakon toga Željku i njegovom autoritetu koji nas je odveo/ugurao u EL. da je do igre i rezultata, igrali bi EK i ove sezone.

 

ponavljam opet, neki reper može da bude period pod Trinkijerijem, pošto se takođe radi o ozbiljnom EL treneru. iako je ovaj tim znatno jači od tadašnjeg, tada je igra bila značajno bolja, uspeo je da napravi impakt gotovo momentalno, osvoji kup, "potuče" se u derbiju, a u narednoj sezoni da podigne na još viši nivo. onda je došla viša sila u vidu korone, pa ništa od toga nije dobilo logičan ishod. objektivno i na osnovu onoga što smo mogli da gledamo na terenu, ispada da je Trinkijeri radio bolji posao od Željka. iz čega ja ne izvlačim zaključajk da je Trinki bolji od Željka ili da je Željko mator i izlapeo, nego zaključujem da postoji nekakav sistemski problem, neka konstrukciona greška usled koje ne možemo da se maknemo mnogo dalje od početka. taj problem treba otkoniti. inače ćemo da gledamo prvu sezonu i ove i treće i četvrte itd.

 

Obradović je u padu, Trinkijeri u usponu.

 

U ovom trenutku Žabar je daleko bolji trener i najveći Partizanov fail je što nije uspeo na ovaj ili onaj način da ga zadrži.

  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

Kakvo ludilo na topiku simpatizera Ćokijevog kluba :isuse:

 

Leday prvo nabo laktom Ivanovića, pa ga onda finishirao kolenom (verovatno gađajući svaki put različito rebro) 

 

The Undertaker Sport GIF by WWE

 

Sad će Željko za naredne derbije morati dobro da razmisli da li želi da pRoVOciRa publiku i ubacuje Leday-a :cry:

 

  Hide contents

Brz oporavak Džoniju, baš jeben pad 

 

ihaaaaa

 

ovo je lagana prehlada kako se relativizovalo kopanje očiju milutinova ili brutalne odbrane kapitena zvezde beograd mts


 

biće haos ako džavor bude sudio i u el

:lolol:

Link to comment
24 minutes ago, Dankan Ajdaho said:

 

Obradović je u padu, Trinkijeri u usponu.

 

U ovom trenutku Žabar je daleko bolji trener i najveći Partizanov fail je što nije uspeo na ovaj ili onaj način da ga zadrži.

 

kao što neroh, ne delim ovo mišljenje.

 

nije mi bila namera da poredim njih dvojicu u smislu dal je ovaj ili onaj bolji u nečemu. poenta je bila u tome da je Trinkijeri uspeo, u datim okolnostima da brže isporuči nešto vidljivo na terenu. pošto je sezona prekinuta nikada nećemo znati šta bi bilo. možda bi osvojio sve, možda ništa. od Željka se isto očekivalo da se to "nešto" vidi na terenu, ali za sada nije puno viđeno. naravno, tu se moraju imati u vidu i ove sumanute situacije sa ispadanjem bitnih igrača pre početka sezone, sve to ima uticaj.

Link to comment

Kvalitet trenera se ne meri po onom što je osvojio pre X godina, za to se dobija nagrada za životno delo, već po onom što je u stanju da isporuči sa konkretnim timom u konkretnom momentu prosorno vremenskog kontinuuma.

 

Ja razumem veličanje Žoca od strane mnogih no realno posmatrajuću GODINU I PO njegovog rada, to što daje je daleko od vrhunskog.

 

Dakle BIVŠI VRHUNSKI trener proizvodi krajnje prosečan rezultat na koji god način posmatrali tim koji vodi sada već dovoljno dugo da se da ocena njegovog rada.

 

Trinkijeri je sa kud i kamo skromnijim timom na prvom mestu imao TIM, igru pa bogami i rezultat.

Link to comment
2 hours ago, Profesionalac said:

Kakvo ludilo na topiku simpatizera Ćokijevog kluba :isuse:

 

Leday prvo nabo laktom Ivanovića, pa ga onda finishirao kolenom (verovatno gađajući svaki put različito rebro) 

  Hide contents

 

 

 

da, namerno je pustio 100kg da mu padne na kolena i time rizikovao karijeru. a pre toga mu je namerno laktom izlomio rebra, tiho, kurvinski, tako da niko ne primeti.

omg taj ko to tvrdi je mnooogo boles'an.   

  • +1 3
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...