Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2022/2023: Martovske ide Crvene zvezde


Dimitrije

Recommended Posts

10 hours ago, Bright Billy said:

kako oni zamisljaju da igraju ls iduce sezone sa ovakvom defanzivom meni nije jasno...

 

Nije to previše bitno, to direktno učešće u LŠ je jednogodišnji bonus. Posle toga se sve vraća na staro tj. na kvalifikacije i strategija će opet biti APP. Treba naravno držati klupski koeficijent da bi položaj u kvalifikacijama bio bolji ali čak i da svake godine igraš samo jedan dvomeč i da si povlašćen u žrebu, za klub iz Srbije tu neće biti laganih protivnika i svako ko dogura do tog poslednjeg kruga biće potencijalna mina. Osim ako neko najzad ne odluči da počne da radi sa nekoliko grama struke i sistemskog pristupa tipa Dinamo. Pošto od takvog pristupa nema ništa, vraćamo se dobrom starom APP koji će i da prođe jednom u pet godina, a ovo drugo će biti bolne ali lagane eliminacije od timova koje volimo da nazivamo boranijom i drugom klasom.

 

  • +1 2
Link to comment

Nisam gledao tekmu, samo hajlajtse 

Milun kod prvog gola kaska kao poni, ali dobro 'ajde, Borjan je ispao jos veci magarac tu. Ovaj levi bek kod oba gola imao 10 sekundi i jutar zemlje slobodnog prostora da centrira

Kod drugog i cetvrtog gola Milun kao drogiran

Rodic legenda :ziga:

Uvek su mi bili glupi penali kao ovaj nas juce, Ivanic sutnuo loptu u reklame, sve i da je prosao igraca sigurno bi mu pobegla lopta, ali oduvek ih sviraju tako da ono

Kangi ceo svet zna u koju stranu penal ide i niko da skine :cool: Sumnjiv je onaj ofsajd Pesica, bukvalno su brucke u pitanju, ili sam video low quality snimak 

Treba da kupimo jedno 17 novih igraca 



 

  • +1 1
Link to comment

Bez ikakvog stresa sam odgledao ovu utakmicu, kao lekciju kako izgleda koncepcijski fudbalski tim i s druge strane improvizacija, kod svakog igrača Monaka se jasno vide osnovni elementi prijem lopte 99% uspješno, spuštanje lopte i for za dva_tri koraka naprijed tačno koliko je kad potrebno ni više ni manje 100%, predaja tačnog pasa slobodnom igraču 100%, centaršut 90% tačnosti, sve ostalo je nadogradnja igre i sitni individualni apgrejd, pa mi se činilo da ovi mogu dati gol kad god žele ili kad hoće! Da je mali Miloje uletio u nekošenu livadu jasno se vidjelo od prvog gola, jer koncept svi u napad dao rezultat kao bumerang umjesto davanja golova kroz posjed mi smo ih primali kao od šale!

 

Sad šta je tu je, mi onaj fudbal jednostavno ne možemo iskopirati, u stvari pokušao je Deki Stanković, ali kao što je već primjetio Harper nešto je krenulo naopako, mislim da su se kola slomila oko tog zadnjeg defanzivnog što smo čekali Adoa, a onda izvisili i dobili nužno zlo Srnu koji je sa svoja dva glupava penala u ključnim utakmicama, naročito ono protiv Makabija, ruku na srce nismo direktno iz penala primili glup gol već iz posledične gluposti, ali nam je to poremetilo sve planove i ambicije.

 

Nama ni okviri domaće lige apsolutno ne dozvoljavaju pravilno razvijanje sistemske igre prijem-predaja-pas zato što svakog tog tehničara čeka kalsični goikočeovski krampon u predjelu potkoljenice ili ligamente, a tek rvački zahvat s obje ruke da ne nabrajamo, ko će u tom hrkljušu sastaviti tim umjetnika s loptom, sve i da se ostavi par mjesta za superiornije kostolomce u svom timu opet ništa ne pridonosi da taj fudbal liči na to.

 

Zbog svih tih okolnosti, one godine kad smo na neko Milojevo ludilo prolazili čak i dva puta do grupne faze LŠ poješće skakavci, već su pola pojeli i sad ćemo se samo onako vrtiti da li je trener netrener ili igrač neigrač, tome nema kraja. Jedino čega se iskreno bojim da će taj neki kvalitetniji podmladak iz mlađih selekcija, ova ovakva mafijaška uprava brzo ili rasprodati da i ne obuku dres prvog tima, kao sa Ilićima što je bilo ili će ih uništiti držeći po klupama za rezerve ili na tribinama.

  • +1 4
Link to comment

nisam gledao tekmu, ali neki generalni utisak cele grupe jeste da je bila prilično izjedačena i da je svako mogao da završi na bilo kom mestu, a da se to ne kvalifikuje kao iznenađenje. osim možda da je Monako završio kao poslednji. takva vam je bila grupa i prošle godine, tad ste bili prvi, sad poslednji. da nije bilo onako traumatičnog ispadanja iz kvalifikacija za LŠ i promene trenera, mislim da bi ovu grupu prošli, pa makar i kao treći nastavili u Lepoj Breni

Link to comment

Zasluzeno smo izduvali 2 u gostima, u Budimpesti je bila tekma za X, kao i ovde protiv Monaka

Smatram da ni Ferenc ni Trabzon nisu jaci od nas, ali eto takva je sezona jbg 

Wtf je bila pobeda Ferenca u Monaku, to je skrojilo tabelu, Monako pocetkom takmicenja nije bio u formi, i meni bilo cudno kako smo s njima odigrali egal kad sam video na papiru ko sve igra tamo

 

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Plajvi said:

Treba da kupimo jedno 17 novih igraca 
 

 

Treba da kupimo tri igraca ekstra klase i to je sve sto treba da kupimo od igrackog kadra. Centarfora, zadnjeg veznog i desnog beka. Ono sto jos moramo da kupimo a nema direktne veze sa terenom su dva strucna staba, jedan da vodi prvi tim a drugi da vodi omladinsku skolu. Svima nama je prodata cigla da je problem u rosteru, u ovom ili onom igracu, problem je mnogo dublji i tice se 1. poslovanja kluba i 2. strucnog rada. Boljih igraca u nasoj ligi od ovog sto imamo nema, tako da sve i da kupimo 17 igraca a otpustimo sve koje imamo, od tih 17 ce samo cetvorica moci na teren u nasoj ligi. Teoretski mozemo da rotiramo nekih 7-8 igraca na te cetiri "pozicije stranca" kako bi svi oni uspeli da se odrze u takmicarskom ritmu za evropske utakmice ali i to je veliko pitanje.

 

Zvezdi jednostavno treba reset a taj reset je tesko izvesti jer on podrazumeva da se krene od igraca koji su dobrano zaduzili klub, od kojih je maltene sve zavisilo u nasoj igri i koji imaju veliku reputaciju kod navijaca. Ben, Katai, Pesic, Rodic, Sanogo, Gobeljic, Srnic. Krsticic, Kulibali ne bi smeli vise da se pojave na terenu kao igraci oko kojih se vrti igra a Ivanicu, Kangi i Milunovicu bi trebalo da se iskristalisu uloge i smanji uloga, u zavisnosti od protivnika i nivoa takmicenja. Od starijih igraca bih zadrzao Borjana (jer on ionako nema gde a dovoljno je dobar golman za nas), Dragovica po svaku cenu, Ivanica i Kangu u malo drugacijoj ulozi (ulozi Pirla, na primer) i sa drugacijim igracima oko njega.

 

Razlog zbog kojeg nam trebaju tri igraca i pored ovolikog rostera je to sto nismo dovrsili selekciju igraca koji se mogli odmah da zamene ove nase istrosene vedete i u cijoj senci je trebalo ove godine da iskorace Mitrovic, Azarovi, Lekovic, Motika, Stankovic, Mijatovic, Prutsev i ostali klinci koji objektivno jos uvek nisu spremni da budu standardni u prvom timu. Doveli smo Bukarija i Kangvu i tu smo stali, ocekujuci da selekciju zavrsimo kad prodjemo Makabi. Umesto toga nismo prosli Makabi i citav posao oko tranzicije koji je Stankovic inicirao nestao je zajedno sa Stankovicem. Ovo sto sada gledamo je krpljenje tima izmedju matoraca koji zele a ne mogu vise i klinaca koji zele a ne mogu jos uvek. Naravno, kad god se desi tako nesto onda se rupe krpe poluigracima koji i zele i mogu ali ne znaju, pa sada obigravamo okolo da vidimo moze li Mijailovic, moze li Srnic, moze li Gobeljic, moze li Krsticic, moze li Pankov. Ne mogu, jebi ga, nesto mogu ali to nije to.

 

Posao koji je pokrenut letos jos uvek moze da se zavrsi u decembru. Nije toliko idealno kao sto bi bilo da je zavrsen letos ali nije ni preterano strasno, sest meseci je dovoljno da se prekombinuje tim. Problem je sto svi znamo da nece biti zavrsen ni u decembru, umesto toga ce ponovo da se angazuju sportski novinari da na osnovu besmislenih utakmica u nasoj ligi prave igracine od poluigraca sa kojima se ne moze igrati protiv ekipa poput Monaka.

  • +1 2
Link to comment

U vezi Borjana, mislim da bi jedan od rezervnih golmana trebalo da dobija vecu minutazu.  Borjanova forma jos od prosle sezone je u blagom padu.  Vise nema spektakularnih odbrana koje su nam omogucavale da ne izgubimo neke znacajne utakmice u Evropi.  Ove sezone u Evropi je primio dva puta gol iz suta sa preko 30 m (Makabi i Trabzon) i juce je napravio kardinalnu gresku kod prvog gola.  Koliko vidim, nije pozvan u kanadsku reprezentaciju za zavrsnicu SP u Kataru jer je verovatno i njihov selektor uocio da Borjani nije u reprezentativnoj formi.  Nas drugi golman, Popovic, je slabiji i samo godinu dana mladji od Borjana tako da ne moze da bude golman na duzi rok.  Kao rezerva je ok.  Nas treci golman, Vasiljevic je 9 godina mladji od Borjana ali on nije branio u Zvezdi ni na jednoj takmicarskoj utakmici pa je tesko dati neku ocenu.  Imamo mladog golmana na pozajmici (Gordic cini mi se) u Larnaki koji tamo izglkeda i ne brani tako da je tesko proceniti njegov kvalitet.  Ono malo sto je igrao u Zvezdi u takmicarskim utakmicama nije ostavilo neki upecatljivo dobar ili los utisak.

 

Pomeno bih da imamo nekolicinu mladih igraca na pozajmici.  Gordica sam vec pomenuo.  Djuric je stoper koji igra u Domzalama i izgleda da je standardan.  Imamo trojcu u Super ligi: Radulovic (Mladost NS), Stanic (Spartak) i Lucic (Cukaricki).  Od ove trojce, izgleda da je Radulovic najuspesniji ali igra u prilicno losem timu tako da njegova uspesnost moze da bude po defoltu.  On je krilni igrac gde trenutno imamo dosta mladih igraca (Mitrovic, Motika, Bukari pa i Stankovic).  Stanic u Spartaku vise ulazi sa klupe nego sto je starter, ali nemam utisak da se svojom dobrom igrom istice; za sada bez postignutog gola.  Kao i Radulovic, igra u prilicno losem timu pa bi se ocekivalo da bude medju boljima.  On je talentovan, fizicki jak, dobra tehnika, odlican sut, igra na poziciji na kojoj igra Kanga i takav igrac nam treba.  Mogao bi da bude koristan ali pitanje je da li je krenuo putem Velje Nikolica.  Lucic je krilni igrac, odlican tehnicar i igra u dobrom klubu gde je uglavnom rezerva.  Stankovic je izabrao da zadrzi Mustafu a pusti Lucica da ode na pozajmicu sto je po mom misljenu bila greska.  Cukaricki ima pravo otkupa pa verujem da je Luciceva karijera u Zvezdi zavrsena.   Postoji jos nekolicina igraca u Prvoj ligi Srbije, ponajvise u Graficaru (npr. braca Mituljikic), koji imaju potencijal za seniorski tim Zvezde.  Posto pomenuh Mustafu, zelim da sto pre ode iz kluba.  Jeste mlad, snazan, brz i motivisan, ali njegov fudbalski IQ je prilicno nizak.

Link to comment

Ajde da i ja kažem nešto za Dnevnik. Ukratko rečeno, kao što je Harper spomenuo iznad, nama treba podmlađivanje tima, koje se na žalost neće desiti, pre svega zbog mogućnosti direktnog ulaska u LŠ sledeće sezone. Samim time, drugo najbolje rešenje je krpljenje rupa tokom zimske pauze sa ciljem da se izvuče pristojna naredna sezona u Evropi. Posle toga će se, po svemu sudeći, srpski klubovi vratiti nazad u kvalifikacije za klupska takmičenja, tako da to postepeno podmlađivanje možemo da probamo da odložimo za tu sezonu 24/25.

Sent from my Pixel 7 using Tapatalk

Link to comment

@harper 

 

NK Bravo?!? Da li me zajebavaš? 
 

Ja sam po dolasku Kangve mislio da je on novi Kanga, tj. da Deki planira da ga šutne zbog lude glave i da mu je našao pravu zamenu. Ubrzo smo se svi razočarali posle vidjenog na terenu. 
Kangva je svakako upotrebljiv u rotaciji ali je nije kvalitet za prvi tim u Evropi. 

  • +1 1
Link to comment
52 minutes ago, John Coltrane said:

@harper 

 

NK Bravo?!? Da li me zajebavaš? 
 

Ja sam po dolasku Kangve mislio da je on novi Kanga, tj. da Deki planira da ga šutne zbog lude glave i da mu je našao pravu zamenu. Ubrzo smo se svi razočarali posle vidjenog na terenu. 
Kangva je svakako upotrebljiv u rotaciji ali je nije kvalitet za prvi tim u Evropi. 

 

Nebitno, uzeo sam random snimak iz tog ranog perioda. Mogao sam da stavim i par utakmica iz domace lige sa golovima iz kolena, asistencijama dijagonalom od preko 40 metara i slicno. Ucinak zavisi od jacine protivnika, igracke karakteristike se vide i na treningu.

 

I ne, nismo se svi razocarali. Ja, na primer, nisam. Jedino cime sam razocaran je sto je skrajnut da bi tetovirani splavar kojem je jedina prednost to sto je Terzicev pulen igrao umesto njega. Mi smo s njim i Kangom davali mnogo golova a primali veoma malo, steta je sto je dvomec protv Makabija uplasio Stankovica da tako ne moze da se igra pa je odustao i vratio se proverenim vrednostima u liku i delu Srnic Slavoljuba. Kangva ima svoje mane ali ljudi zaboravljaju da je on jos uvek veoma mlad igrac i da mu je najbolji klub pre nas bila kanta za napucavanje u ruskoj ligi. Voleo bih i ja Kantea umesto njega ali bismo morali da budemo realni kad je u pitanju sposobnost naseg kluba i nase lige da privuce ozbiljnije igrace.

 

Uzgred, on i jeste dosao da igra umesto Kange, samo sto je Stankovic bio zamislio da igra u paru sa Adoom. Ali avaj, da je Ado dosao sta bismo radili sa Nikolicem, Srnicem i Krsticicem? Mi smo ipak humanitarna ustanova, ne mozemo tek tako da se odricemo hendikepiranih igraca koji nigde ne bi mogli da igraju osim kod nas.

Link to comment
3 hours ago, *edited by mod said:

Pozvan je i bice prvi golman. Ovo sad je neki trening kamp u sred sezone gde idu uglavnom MLS igrači.

 


Naravno. Borjan je bio kapiten u kvalifikacijama i ima velike zasluge što su prošli na SP.

Link to comment
5 hours ago, dragance said:


Naravno. Borjan je bio kapiten u kvalifikacijama i ima velike zasluge što su prošli na SP.

 

Jebi ga, selektor Kanade ne cita forum.:D

Link to comment
On 31.10.2022. at 16:10, Milošica said:

Zdjelar je skolovaniji i namazaniji igrac od Vujacica pa je to kod njega na prvi pogled cesto izgledalo suptilno i tek povremeno upadalo u oci(ali zato kad upadne :D), ali kada se pazljivo prati vidi se da je harper u pravu za ovo.

 

Inace, svakako meni jedan od najdrazih igraca Partizana u ovih 15ak godina koliko pratim.

Meni su u poslednjih 5-6 godina svi igraci komsija podjednako dragi

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...