Jump to content
IGNORED

fk prtzn 2022/23


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

može on da grize koliko hoće, al badava.

 

oni znaju bolje od nas šta se dešava, pa onda ne bi trebalo da se prave glupi. osim ako zaista nisu. ili da prave budale od navijača. i da svode ovo na pitanje nemanja sportske sreće i krize rezultata. kriza rezultata traje, još malo da će decenija.

 

a sigurno su primetili da imaju već trećeg trenera od početka sezone. pri čemu je svaki sledeći, po reputaciji, gori od prethodnog. a svi skupa nisu ni do kolena onome ko ih je trenirao prošle godine. verovatno će četvrti trener da bude Siniša Saničanin ili Samed Baždar. ali i to će da prođe neopaženo, samo da se grize, malo sportske sreće i igraćemo ligu šampiona. verovatno si primetili i da više niko neće da ih gleda, ne dolazi ni rodbina više na utakmice. ali mora da i to nema nikakve veze sa klubom i stanjem. to su glupi i nezahvalni navijači. verovatno su primetili da ih svi ostali zaobilaze kao smrdljivi sir i jasno šalju poruku da sa ovima neće ništa da imaju. ali ne, svi oni nemoju pojma, to je samo malo sportske sreće i kriza rezultata. kao u onom vicu, kad lik vozi autoputem u katra smeru i na radiju obajvljuju da se obrati pažnja jer jedan ludak vozi u konta smeru. a on komentariše, nije jedan ima ih hiljadu.

 

a ti što kao lade jaja, verovatno su najviše zaslužni što je u klub uletelo nešto para iz Evrope, od čega i "naši" primaju platu. ako je uopšte i primaju. ili im plata nije pitanje jer im je objašnjeno da su oni tu zarad viših ciljeva, nematerijalnih, pa će se naplatiti jednog dana kad odu i malo očiste pozicije u finansijama kluba odgicanjem od dugova.

 

ako je ikada postojala situacija koja odslikava da kuća gori a baba se češlja, to ja upravo to što radi Urošević i njemu slični. nemam je ništa protiv dečka, i on je sigurno u neprijatnoj situaciji i verovatno ne može ili nema snage da kaže šta misli, ali ne mora ni da lupeta ovoliko. i ćutanje bi bilo određena poruka.

Edited by Ted
  • +1 4
Link to comment

Јбг ако мислиш да играчи треба да склањају управу док су навијачи ти који су дигли руке од клуба онда не знам шта да ти кажем. Њихово је да се саберу и да нас догегају до тог другог места како знају и умеју јер је то интерес Партизана који ће постојати и после ВВ багре колико год неки можда сумњали у то.

 

@mozzer

 

Доказао се он вала довољно пута што на терену што ван њега као рецимо онда кад је отерао у курац оне сподобе са Југа

  • +1 1
Link to comment

Ne sporim ali ovo je njegov posao kao Kapitena za koji prima finu lovu u FKP... ne mislus valjda da ce Dijabate da se cima u Blato Ligi....

Link to comment

Не капирам.. посао левог бека је да нас гура кроз домаћу блато лигу (каква је да је, једина је коју играмо) а на папиру знатно плаћенији странац треба да нас части присуством и цима се само тамо где је у излогу за свој даљи каријерни напредак.

Link to comment
1 minute ago, johan nagel said:

Не капирам.. посао левог бека је да нас гура кроз домаћу блато лигу (каква је да је, једина је коју играмо) а на папиру знатно плаћенији странац треба да нас части присуством и цима се само тамо где је у излогу за свој даљи каријерни напредак.

Na papiru.

Link to comment
49 minutes ago, johan nagel said:

Не капирам.. посао левог бека је да нас гура кроз домаћу блато лигу (каква је да је, једина је коју играмо) а на папиру знатно плаћенији странац треба да нас части присуством и цима се само тамо где је у излогу за свој даљи каријерни напредак.

Pa on je doveden za Evropu. Dao je 2 gola u Ceskoj, onda onaj potez sezone gol Nici u Bgd i prvi gol protiv Kelna u Bgd - isplatio je i svoju i plate pola tima...

Urosevic je Kapiten i on je odgovoran i zaduzen da drzi tim na okupu u svim situacijama a ne da po njegovim kapitenstvom belezimo istorijske poraze od GAT-a i Surdulice u Bgd (bez obzira sta se desava da mi ne znamo). E za TO je on zaduzen. I PLACEN.

 

Ali slazem se hvala mu na prethodne 2-3 sezone izgarao je... ove je uzasan i mIslim da Nema sta vise da ponudi Partizanu posle ove sramne polzsezone... neka izgine u JSL i donese nam 2.nesto i - ajde, ok...

Link to comment
2 hours ago, johan nagel said:

Јбг ако мислиш да играчи треба да склањају управу док су навијачи ти који су дигли руке од клуба онда не знам шта да ти кажем. Њихово је да се саберу и да нас догегају до тог другог места како знају и умеју јер је то интерес Партизана који ће постојати и после ВВ багре колико год неки можда сумњали у то.

 

pa o tome ti i pričam, nije njihovo da se saberu, pošto se nisu ni oduzeli. to su isti igrači koji su više nego pristojno igrali Evropu i prošli grupu koja je bila sve, samo ne lagana.

 

a ako su se i oduzeli u nekom smislu, to nije stoga se njima nešto naročito desilo, već se oko njih nešto desilo i dešava se. a to što se dešava očigledno utiče i na njih i njihove igre. i to nešto što se dešava nema nikakave veze sa Fusnijem i njegovim odsustvom.

 

a čak i ako neće da pričaju o tome, što mogu i da razumem, sigurno je da su toga svesni, pošto nisu telad. a svesni su da su njihovi napori uzaludni, jer problem i nije u njima.

 

navijači nisu digli ruke od kluba, ali takođe većinom nisu telad. te priče u stilu da "mi dugujemo državi(klubu) sve, a država (klub) nama ništa", to je poziv da glumiš budalu i dobrovljno saučestvuješ u prikrivanju pravog stanja i produžavanju agonije u lošu beskonačnost. ljudima je toga pun kurac i neće to da rade. tako da su i svi "vapaji" na tu temu promašena priča. treba da shvate da se niko više ne peca na tu udicu. ako je nakad prolazilo, i bilo nekog rezona da prođe, više ne prolazi i nema nikakvog rezona.

  • +1 4
Link to comment

Расуло у клубу је од самог почетка сезоне (и много раније али их је Станоје “покривао” резултатима) и ако су исти играчи у таквим околностима ишли од очаја до сјаја и назад биће да је и до њих бар мало.

 

Око навијача вртимо стоти пут исту причу, навијачи су дигли руке од борбе за клуб из разноразних разлога и ако је већ тако онда је сумануто очекивати да се играчи буне око било чега и отказују послушност управи.

 

Ја искрено често врло сличне овакве дискусије водим с овим мојим другарима гробарима и преко главе ми их је вала. А и свега што има везе с Фк-ом већ неко време.

Link to comment
On 8. 4. 2023. at 0:08, johan nagel said:

Око навијача вртимо стоти пут исту причу, навијачи су дигли руке од борбе за клуб из разноразних разлога и ако је већ тако онда је сумануто очекивати да се играчи буне око било чега и отказују послушност управи.

 

Ја искрено често врло сличне овакве дискусије водим с овим мојим другарима гробарима и преко главе ми их је вала. А и свега што има везе с Фк-ом већ неко време.

 

nisu. ja nisam digao ruke od bilo čega. za druge ne mogu da kažem, ali sam prilično siguran da nisu.

 

pored supruge i ćerke, ostale porodice i prijatelja, ne postoji ništa prema čemu osećam jaču emociju nego prema fkp. to je ljubav druže, to je zauvek, to ne može da se promeni. najviše puta u životu se odreknem na rečima onoga čega ne mogu da se odreknem nikako. to su prazne priče, ja to znam, a zanju i drugi kojima se obraćam.

 

pošto volim da brbljam i pišem i razmatram, to se vidi i po broju postova koje ostavljam na fkp topiku. a pošto je ljubav, može lepo da se vidi iz mojih piskaranja kako to ide od euforije do depresije i nazad. kada bi neko sa strane to analizirao verovatno bi izvukao zaključak da sam neuravnotežena osoba kojoj treba pomoć, ako ne medicinska, onda da se barem svevišnji smiluje i skine mi muku sa vrata.

 

na utakmice sam išao sa drugarima, vodio sam ćaleta, tetku i teču, išo sam i sam, išao i na gostovanja. vodio sam i devojku jednom. sirotica nije imala blage veze sa fudbalom (do nivoa da je bila potreba napomena da su naši beli), a čim je počela tekma ukapirao sam da to možda nije najbolja ideja koju sam imao u životu, pošto ću se ponašati nenormalno i psovati kočijaški, verovatno se grliti i ljubiti sa nepoznatim ljudima i sve to pred devojkom sa kojom sam bio u vezi tek nepunih mesec dana. još gore, kad smo izjednačili grlio sam se sa nekom devojkom koja je stajala levo od nas (dres, šal, kočijaški rečnik, ona prava, sa njom sam i pričao/psovao/komentarisao veći deo tekme) i nekim čičom koji je pola utakmice jebao kevu Lomiću valjda, ako se dobro sećam. eto tako, milion nekih lepih ili zanimljivih uspomena.

 

ali evo, ja mogu da prihvatim tvoj izazov i da testiramo teoriju. hajde da pokupujemo sezonske za sledeću sezonu i da idemo što češće. može istok, može zapad, baš me briga koliko košta, na jug ne idem. baš me briga i kako će tim da izgleda i dal će na klupi da sedi nekakav klovn. evo neka kažu grobari sa topika ko je zainteresovan, pa da idemo.

 

pozvaćemo i damu @Midgeta da se pridruži i druge naše dame naravno. ali, pošto se dame generalno ne zovu da idu u shithole i da još plate za to, moraćemo da im obezbedimo godišnje

Edited by Ted
  • +1 2
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...