Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Politička pripadnost 54 members have voted

  1. 1. Kako bi okarakterisali svoju političku pripadnost?

    • Socijaldemokrata
      50%
      27
    • Socijalista / Demokratski socijalista
      22%
      12
    • Komunista
      9%
      5
    • Anarhista / socijalista libertarijanac
      3%
      2
    • Klasični liberal
      12%
      7
    • Neoliberal
      0%
      0
    • Konzervativac / tradicionalista
      1%
      1
    • Desni libertarijanac / anarho-kapitalista
      0%
      0
    • Monarhista
      0%
      0
    • Neokonzervativac
      0%
      0
    • Fašista / alt right
      0%
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

Featured Replies

Just now, Lancia said:

Prvi je aktivni, drugi pasivni.

E jebiga .

Meni treba da se crta :cry:

  • Replies 102
  • Views 6.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • ultra plasticni
    ultra plasticni

    Ovi algoritamski testovi su samo bleda kopija studije koju je 1950. publikovao Tedi Adorno u svom poznatom delu The authoritarian personality, odeljak F scale u kojoj je pokusao da osmisli instrument

  • Liberalni internacionalac veoma progresivni socijalista Bačić Alimpić   Treći deo testa samo za nas leve: Da li ste za restituciju? Da li biste priznali Kosovo? Da li biste vr

  • q: kada dete u kolicima ide preko pesackog prelaza,da li ga treba gurnuti pod  autobus? manijak: strongly agree

Posted Images

Kao da pitaš koja je razlika između topdžije i furundžije  :fantom:

3 minutes ago, Lancia said:

Prvi je aktivni, drugi pasivni.

 

Nasmejao si me, ali sam odustala od smeska jer ga koriste i kao podsmevanje. Meni je iskljucivo smeh.

Ja nisam iz područja društvenih nauka, jbg inženjer.

A vi se slobodno  sprdajte :cry:

1 minute ago, dùda said:

Ja nisam iz područja društvenih nauka, jbg inženjer.

 

+1 :)

 

Socijaldemokrata je valjda malo desnije.

Edited by Moonwalker

2 minutes ago, Moonwalker said:

 

+1 :)

 

Socijaldemokrata je valjda malo desnije.

Hvala.

U međuvremenu konsultovala wikipediju, razlika nije mala.

17 minutes ago, Ivo Petović said:

 

Kako si uspeo da ti nation bude 9%?:smiley_hail:

 

Ja mislio da je ovo moje neki minimum.

Bem ga, melanz: komunisticko dete, unapredjivanje samog sebe i protiv tradicije, „ljubav“ prema religiji i narocito crkvi, ceka svetsku vladu… i 9% je mnogo.

2 minutes ago, Moonwalker said:

 

+1 :)

 

Socijaldemokrata je valjda malo desnije.

Da, desno ako gledas iz Rusije ka Skandinaviji.

2 minutes ago, dùda said:

Ja nisam iz područja društvenih nauka, jbg inženjer.

A vi se slobodno  sprdajte :cry:

 

Ma nije sprdnja, pitanje je legitimno a razlike su objektivno sitničave i glupave.

 

Socijaldemokratija generalno je ne-revolucionarna verzija socijalizma. Ono kao, ne moraju proleteri na ustanak, pobrinuće se liberalna država za njih. Kapitalizam sa ljudskim licem i tako to.

 

Kasnije su se oni SD likovi koji su hteli da deluju malo više edgy nazivali "demokratskim socijalistima", a ko nije hteo da ide toliko daleko je preferirao da ih zovu "socijalnim demokratama".

 

Eto, malo uprošćeno ali otprilike je to.

Socijaldemokrata.

 

Odakle ste povukli one sličice ?

@Weenie PoohSta ti je to edgy ekonomski vise u desno?

 

@dùda gledaj kratak link pred kraj prvog posta, ima ispod test koji ti da slicicu na kraju.

 

 

Edited by Moonwalker

Just now, dùda said:

Socijaldemokrata.

 

Odakle ste povukli one sličice ?

 

Sa sajta, desni klik pa "copy image".

 

Posle ovde u postu samo pejstuješ.

 

Just now, Moonwalker said:

Sta ti je to edgy ekonomski vise u desno?

 

Edgy u smislu da smeš da se zoveš socijalistom. Dodaješ "demokratski" da bi istakao da nisi simpatizer SSSR.

 

A ko bira da se nazove socijal-demokratom, taj krije "socijalizam" kao riba noge.

 

U suštini ni jedni ni drugi nemaju revolucionarnu komponentu, tako da su detalji nebitni.

  • Author

Socijaldemokratija je Skandinavija, pa i Nemačka i Francuska - kapitalizam sa jakim sindikatima, socijalnom državom, redistribucijom.

 

Demokratski socijalizam znači da su radnici vlasnici sredstava za proizvodnju tj preduzeća i da donose odluke. U praksi to bi možda bila Pariska komuna ili Kardeljeva SFRJ uz neke višestranačke izbore ili tako nešto :) 

1 minute ago, Ivo Petović said:

Demokratski socijalizam znači da su radnici vlasnici sredstava za proizvodnju tj preduzeća i da donose odluke. U praksi to bi možda bila Pariska komuna ili Kardeljeva SFRJ uz neke višestranačke izbore ili tako nešto :) 

 

Pariska komuna teško da je bila demsucc, revolucionarna komponenta nije mogla da bude mnogo više izražena.

 

Zato su i prošli kako su prošli :sad:

 

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.