Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Politička pripadnost 54 members have voted

  1. 1. Kako bi okarakterisali svoju političku pripadnost?

    • Socijaldemokrata
      50%
      27
    • Socijalista / Demokratski socijalista
      22%
      12
    • Komunista
      9%
      5
    • Anarhista / socijalista libertarijanac
      3%
      2
    • Klasični liberal
      12%
      7
    • Neoliberal
      0%
      0
    • Konzervativac / tradicionalista
      1%
      1
    • Desni libertarijanac / anarho-kapitalista
      0%
      0
    • Monarhista
      0%
      0
    • Neokonzervativac
      0%
      0
    • Fašista / alt right
      0%
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

Featured Replies

Ali ako se desi visa sila kao u Teksasu (sem obodnih delova) prekid u napajunju elektricnom energijom ugrozava i indivudu i kolektiv, svakako, pa i materijalno. A investiranje u infrastrukturu nema visok povracaj kapitala, tako da nekog ko ocekuje da brzo obrne pare ne zanima.

 

Mislim da se kod tih stvari ne uzima u obzir "priroda" proizvodnje i isporuke nekih dobara bez kojih savremni zivot ne moze (ne mislim na "igracke"), sto meni deluje pogresno.

  • Replies 102
  • Views 6.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • ultra plasticni
    ultra plasticni

    Ovi algoritamski testovi su samo bleda kopija studije koju je 1950. publikovao Tedi Adorno u svom poznatom delu The authoritarian personality, odeljak F scale u kojoj je pokusao da osmisli instrument

  • Liberalni internacionalac veoma progresivni socijalista Bačić Alimpić   Treći deo testa samo za nas leve: Da li ste za restituciju? Da li biste priznali Kosovo? Da li biste vr

  • q: kada dete u kolicima ide preko pesackog prelaza,da li ga treba gurnuti pod  autobus? manijak: strongly agree

Posted Images

1 minute ago, BWA said:

Komunista/Staljinista.

 

Jesvido, druže, kako je ovaj liberal sve vas komunjare svrstao u isti koš? :cry: 

 

Kao da tu nema milion podela, od Trockista do Tenkista do meni najsmešnijih levo-orijentisanih komunista :D 

 

 

Screenshot_2022-04-06-18-52-35-969_com.android.chrome.thumb.jpg.f30050f2294853fbc48b53bd5596f410.jpg

 

pitanja su prilagodjena americi i drustvu koje nije nafilovano rizikom kao nase, doduse

15 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Šta će vam doomer Weenie na ovom forumu koji ideološki varira od socijalnog liberalizma do liberalnog socijalizma, a listom glasa za Đilasa?

 



Oh No GIF by The Maury Show
 

Znam ja da si ti prvo doomer pa sve ostalo. Ili je možda lepše reći antropološki pesimista :D

preuzimanje.png.50bcc409f505b7916b010c32d0ab6da4.png

I sarme i tacos!

petovic.png

Edited by Plajvi

2 minutes ago, Mos said:


Oh No GIF by The Maury Show
 

Znam ja da si ti prvo doomer pa sve ostalo. Ili je možda lepše reći antropološki pesimista :D

 

Prvo doomer pa ništa ostalo.

 

(Prvo đecu pa sve redom, prvo đecu pa sve redom...)

 

336020925002211.png

8 minutes ago, Moonwalker said:

Ali ako se desi visa sila kao u Teksasu (sem obodnih delova) prekid u napajunju elektricnom energijom ugrozava i indivudu i kolektiv, svakako, pa i materijalno. A investiranje u infrastrukturu nema visok povracaj kapitala, tako da nekog ko ocekuje da brzo obrne pare ne zanima.

 

Mislim da se kod tih stvari ne uzima u obzir "priroda" proizvodnje i isporuke nekih dobara bez kojih savremni zivot ne moze (ne mislim na "igracke"), sto meni deluje pogresno.

 

Da, šta s tim?

 

Hoćeš da kažeš da bi Teksas lakše podneo oluju da im je elektroprivreda bila u privatnim rukama?

 

7 minutes ago, Weenie Pooh said:

Da, šta s tim?

 

Hoćeš da kažeš da bi Teksas lakše podneo oluju da im je elektroprivreda bila u privatnim rukama?

 

Ne, nego da je bila u interkonekciji, a upravljanje istim, ukljucujuci i investiranje je regulisano, izvukli bi se bez raspada sistema. Obodni delovi koji su vezani za susedne interkonkekcije su izbegli blackout i po svemu sudeci vise investirali.

Edited by Moonwalker

Ja se izvinjavam, ali koji WASP bs teorijska podela... :D 

 

Odgovorite li na sva pitanja "strongly agree" - Centrist

Odgovorite li na sva pitanja "strongly disagree" - Centrist

Odgovorite li na sva pitanja "neutral/unsure" - Centrist 

 

 

41 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

 

Za mene je bolja definicija levo = kolektivizam a desno = individualizam. Levičarske ideje zahtevaju kolektivna rešenja i istoriju tumače primarno kao materijalni splet okolnosti. Desničarske ideje se baziraju na direktnom delovanju, individualnu slobodu stavljaju ispred opšteg dobra a istoriju tumače kroz Great Man Theory.

 

Kako bi se istocnjaci, a pogotovo Japan, uklopio u ovo?

Promenili su mi se stavovi s godinama, ranije sam bio mnogo bliže libertarijanizmu.

 

image.png.34d2216ea2a45e37a77eed9714531cf9.png

Edited by Sammael

Pratim politiku praktično ceo život, sa 17 sam hteo da bežim od kuće (krenuo da se oblačim :cool:) jer mi je keva sakrila otpor merchandise ali su za mene uvek te podele i grupisanje u bilo koji od tih tabora uvek bile nešto imaginarno, nepotrebno i nešto što nisam nikad uspeo baš u tančine da pohvatam, doduše, nisam se ni trudio. Levo, desno, komunista, socijalista, možda zato što od kada znam za sebe imali smo zlo koje postoji i koje moramo oterati ako želimo normalno da živimo, pa nisam nikad tim "finesama" davao važnost, meni je to uvek nekako bilo borba dobrog vs zla, isto je i dan danas.

Ja ispadoh fasista.

faza 2 istrazivanja, koliko se rezultati faze 1 poklapaju sa forumskim stavovima

ko napravi nek okaci na github

 

 

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.