Jump to content
IGNORED

F1 2022-


Ivo Petović

Recommended Posts

Po meni losa i pogresna odluka, osim ako nije stvarno iskljucivo njegova licna. Pre svega jer se gubi dobar izenjer, a sto se tice vodjenja ekipe, uz sve greske ova sezona i nije projetovana kao sampionska tako da jbg treba nekad pustiti ljude da uce pa i na svojim greskama. 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Sludge Factory said:

Po meni losa i pogresna odluka, osim ako nije stvarno iskljucivo njegova licna. Pre svega jer se gubi dobar izenjer, a sto se tice vodjenja ekipe, uz sve greske ova sezona i nije projetovana kao sampionska tako da jbg treba nekad pustiti ljude da uce pa i na svojim greskama. 

 

 

 

Razumem, ali koliko sezona treba da uci? Nije ovo prva koju su pod njim usrali.

On je po mom misljenju upravo to: odlican inzenjer koji na zalost ne zna / nije uspeo da vodi ekipu. Tehnicki direktor i ceo su dva vrlo razlicita posla. 

  • +1 1
Link to comment

Pa treba uciti i da budes sampion. Nije isto kad donosis odluke u trci/sampionatu za sesto mesto i za prvo. Posle dve godine nekonkurentnosti, pa jos sa novim pravilima pride, to je izazov za sportsku stranu ekipe i jbg treba vremena. S obzirom na to da je Ferrari proizveo ovako dobar auto po novim pravilima (neki misle da je Ferrarijev koncept ove godine bio najbolji pravi ground effect koncept, koji je ubila promena pravila u sred sezone) tesko mi je da kazem da Binoto bas ne zna da organizuje posao. PU je takodje odlican uz boljku pouzdanosti, sto se resava vremenom. A ja bih cak bio dovoljno bezobrazan da kazem da ni ta sportska strana ove sezone nije bila toliko tragicna koliko ljudi vole da kukaju. Dakle, ovo je trebalo pustiti jos neko vreme da se "ostvari", kako bih rekao. Potencijal postoji, a neko ce to sad po ko zna koji put da resetuje. Pritom, pod Binotom Ferrari ide uzlaznom linijom, rekao bih cak vrlo sistematicno, sto ce reci da tu neki plan postoji, da taj plan ima dinamiku i cilj. I sad ce neko to da sasece. Ne dopada mi se takav nacin poslovanja. 

 

Ono gde je mozda problem jeste uticaj Sajncove struje u timu, ali zaista tu ne znam ko je, kako i koliko umesan, pa ne mogu da tvrdim kolika je Binotova odgovornost. 

Link to comment

I meni deluje da su trabali da probaju da izguraju sa Binotom bar još sezonu, napravili su značajan iskorak ove godine, imaju sjajnu osnovu da se bore za titulu sledeće, grešaka je ove sezone bilo na mnogo frontova - taktika često (postoje ljudi čiji opis radnog mesta je pravljenje strategije i prezentovanje opcija šefu uz argumente), nestajanje iza Leclerca (sumnjam da bi nešto promenilo i da su stali 100% iza njega, opet bi Max uzeo a napravila bi se toksična atmosfera izmedju vozača), ali su i vozači napravili brdo grešaka što ne ide na dušu šefu ekipe, uz to ih je dosta dobro kontrolisao da se ne pokrljaju na stazi u par navrata (npr. Horner to nije uspevao tokom karijere al je ostao nedodirljiv u svom timu). Izašao bi sigurno bolji iz ove sezone, na nekim greškama naučio i sledeće vrv bi bilo jesi ili nisi fazon. No nikad nećemo saznati kako bi to izgledalo sa Binotom.

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...