Jump to content
IGNORED

F1 2022-


Ivo Petović

Recommended Posts

   I pre ove trke postojale su povremene  indicije da Max naginje potezima autentične nabeđene šupčine, pa ovakav razvoj događaja na završetku Velike nagrade Brazila uopšte nije previše senzacionalan. Od samog poteza  možda je još gore njegovo ponašanje prilikom radio-komunikacije. Takva doza kurcobolje, arogancije  i iskonskog bezobrazluka pre ga kvalifikuje za predsedavajućeg srpske skupštine nego za poštovanog vozača F1.

 

  Jer, šta je Max poručio- prvo ćutanjem, a zatim  objašnjanjem na nivou petogodišnjeg deteta o "sopstvenim razlozima"? Bio je potreban ovaj izliv bahatosti da bismo saznali da je on (Max) od krucijalnog značaja za Red Bul? Ne bih rekao, znali smo to i pre ovog kretenskog ispada i to niko ne osporava, kao ni njegov vanserijski talenat. Mislim da ovo što je uradio Perezu neće biti tako lako zaboravljeno, uprkos tome što će se Red Bul potruditi da se na ceo slučaj što pre stavi tačka.  Verujem da je ovo jedan od onih poteza koji ostavljaju trajne mrlje na velikim karijerama (kakvu će Max nedvojbeno imati, ima je zapravo i sad), potez koji bi pokojni Mladen Delić okarakterisao čuvenom rečenicom "to se ne radi".

 

  S te strane, mene ovo fenomenološki podseća na ono čuveno Markezovo otvoreno mešanja u borbu između Rosija i Lorenca (i zauzimanje strane potonjeg)- mnogo je godina prošlo od tada a nad Markezom je i dalje senka tog poteza.

 

   To se ne radi.  

 

  • +1 3
Link to comment

Veliki autogol za njega, sve i da je razlog nekakva osveta za GP Monaka. Osvojio je sve i postavio rekorde, ali džabe kad sujeta ne da mira i finalni prc Pereza je bio nešto što mu je falilo da upotpuni sezonu, velika osveta velikog maga volana. Zapravo je trebao ispasti šmeker, progutati to što je imao čak i da je sa pravom bio ljuti jer je odavno nebitno, ovako je ispao šupak pred celim svetom. I omalovažio je svoj tim iznad svega, ne Checa jer je on na kraju balade epizodna uloga to smo se svi složili. Ne pamtim da sam čuo da neko moli vozača da nešto uradi i bude odjeban kroz silent tretman. Ako mu je stav o ovoj situaciji toliko jak trebao je bar odma da kaže neću ga pustiti, tačka. Ćutanje je poseban level dna.  

Link to comment

Pa rekao im je da ga nece pustiti, rekao im je i zasto, pa su mu opet trazili da ga pusti. Pa im je ljutito porucio da prestanu da to traze od njega. Sta su mislili, da se u medjuvremenu predomislio? E pa eto nije.

 

Max je juce ispao... Max. Isto kad se naljuti na Sky zbog komentatora, pa odbija da im daje izjave. Mislim, gledati sa strane deluje besmisleno izigravati uvredjenu mladu zbog navodno loseg medijskog tretmana a osvojio si 2 titule, ali to je Max. Isteruje neku svoju pravdu.

 

I naravno da ce se ovo zaboraviti. Water under the bridge. Ko se seca svih Vettelovih brljotina i ispada u karijeri? Ne samo cuveni "multi 21" (sto je negde najslicnije situaciji od juce), nego svih situacija kada je pravio sranja na stazi, javno napusava druge i sl.. NIko. Danas je on Zen-Seb, koji ce u stilu tibetanskog monaha odgovoriti "ok" na nakon sto ga Stroll bukvalno istera sa staze.

 

Doci ce i Max u tu fazu. Tamo jedno za 10-ak godina kada bude razmisljao da se penzionise sa ko-zna-koliko titula u dzepu..

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 cuveni "multi 21" (sto je negde najslicnije situaciji od juce)

 

Razlika je u tome sto je "multi 21" bio za pobedu - nesto sto nije neuobicajeno u F1, imali smo puno takvih situacija kroz istoriju, jedna od najpoznatijih je ona sa Imole 1982. koja se tragicno zavrsila na sledecoj trci u Zolderu.

Ovo juce je bilo za jbno 6. mesto. Maksu koji je obezbedio titulu ne donosi apsolutno nista (+2 boda u konacnim statistikama, mo's misliti, vec sad ima bezmalo 2000 bodova i skupice bar jos pola toga do kraja karijere minimum) dok Perezu i pre svega timu znaci puno u borbi za istorijski 1-2. Stvarno moras biti komadina debila da to ne ispostujes i jos onako javno iznapusavas ekipu preko radija.

  • +1 2
Link to comment

Ja sam i napisao da je slicno, a ne da je identicno. Ali je mindset Vettela i Max skoro pa isti. Rekao je ekipi da nece da uradi to i da ne traze od njega. Potpuno je nebitno kako nama sa strane izgleda, "sta mu znaci jebeno 6. mesto". Oni su od malih nogu nauceni da svoje potrebe stavljaju uvek na prvo mesto. Max je jos u Torro Rossu davao izjave da se nikome nece sklanjati. I posto je svojim talentom i radom stigao do vrhunskog nivoa, onda naravno da nastavlja da se ponasa sujetno i egoisticno. RB mu sigurno nece skresati krila, jer sa njim kao liderom mogu da se bore za titule.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Ja sam i napisao da je slicno, a ne da je identicno. 

 

Pa nije ni slicno jbg. Jedno je bilo za pobedu, sto ostaje zauvek zapisano u statistikama, plus jos titula nije odlucena (bese li druga trka sezone sta li?), Fetel i Veber kao neki rivali nonstop u konfliktima...

Ovo juce je bilo za sesto mesto, +2 boda u odnosu na sedmo, u situaciji kad imas titulu u dzepu a timu i kolegi koji te je do sada uvek podrzavao to znaci za istorijski 1-2 u sampionatu. Samo par krugova pre toga Ceko ga je propustio po naredjenju tima uz razumevanje da ce mu pozicija biti vracena ako Maks ne uspe da pretekne Alonsa i Leklera, i onda ovo. Mozda Maks zaista i veruje da deluje u svom najboljem interesu ali to onda samo dodatno dokazuje koliki je debil jer iako mu RBR tim nece skresati krila dovoljno je da Ceko prestane da saradjuje i da zbog toga pocnu obojica da zavrsavaju slupani kraj staze kao onomad s Rikardom sto je bilo pa ce ga to kostati mnogostruko vise od 2 boda i jbnog 6. mesta u statistikama.

Edited by Radoye
  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, Radoye said:

 

Pa nije ni slicno jbg. Jedno je bilo za pobedu, sto ostaje zauvek zapisano u statistikama, plus jos titula nije odlucena (bese li druga trka sezone sta li?), Fetel i Veber kao neki rivali nonstop u konfliktima...

Ovo juce je bilo za sesto mesto, +2 boda u odnosu na sedmo, u situaciji kad imas titulu u dzepu a timu i kolegi koji te je do sada uvek podrzavao to znaci za istorijski 1-2 u sampionatu. Samo par krugova pre toga Ceko ga je propustio po naredjenju tima uz razumevanje da ce mu pozicija biti vracena ako Maks ne uspe da pretekne Alonsa i Leklera, i onda ovo. Mozda Maks zaista i veruje da deluje u svom najboljem interesu ali to onda samo dodatno dokazuje koliki je debil jer iako mu RBR tim nece skresati krila dovoljno je da Ceko prestane da saradjuje i da zbog toga pocnu obojica da zavrsavaju slupani kraj staze kao onomad s Rikardom sto je bilo pa ce ga to kostati mnogostruko vise od 2 boda i jbnog 6. mesta u statistikama.

 

Nije bitno koje je mesto, on nece da se sklanja. I to je rekao timu, prema tome greska je tima sto su uopste rekli Checu da ce ga Max propustiti, kada je ovaj prethodno rekao da nema nameru da uzvrati. Rekao im je i razlog. Nebitno je da li je nama razlog validan ili ne, on se time rukovodi jer je tako u mogucnosti. Kada neciji ego hranis od malena, pa nece volsebno da postane drugaciji.

 

Ferrari s druge strane je izbegao da se bruka (za divno cudo) i nije hteo uopste ni da pita Sainza da propusti Leca, znali su da ce odbiti. I da predupredim odgovor "to je drugo, Carlos se borio za podijum", nije previse bitno koja je pozicija u pitanju, generalno traziti od vozaca da namerno uspori i propusti kolegu nije dobra praksa. Checo nije usporio da bi propustio Maxa, jednostavno je bio sporiji od svih oko sebe zbog zutih guma, prosao bi ga Max i bez poruke da ga propusti. Oconu su morali da naglase da ne pravi problem Alonsu znajuci kako se uvek brani, a evidentno je Nando bio brzi i samo bi ga zadrzavao i jos bi rizikovali novi incident..

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

...prosao bi ga Max i bez poruke da ga propusti. 

 

Verovatno, da. No sledeci put kada Ceko bude na pogresnim gumama mozda posalje Maksa da pase travu kao Strol (jos jedna komadina debila btw) Fetela u subotu.

Sta god Maks (u)mislio i koliko god mu hranili ego ono sto je juce napravio za cela +2 boda u situaciji kad mu nista ne znaci za titulu ce ga kostati mnogo vise u buducnosti. Mark my words.

  • +1 3
Link to comment

Pa nek ga kosta, who cares? Lec, Lewis, pa i George se raduju tome..

 

Mislim, nece se Max i Checo sudarati na stazi. Ne moze Checo da mu parira, sem da ponekad bude ispred, ali verovatno prvi pokusaj da namerno nasteti Maxu bi automatski znacio i raskid ugovora. Ako vec i ja treba da prognoziram, gundjace Checo kada mu se ne svidja poruka ili taktika, ali ce se povinovati. Jer zna sta mu je uloga u ekipi..

  • +1 1
Link to comment

Ma daj, čak je Šumaher davao pobede Barikelu, Hamilton Botasu 2017... Niko nije bio ovoliko sitna duša prema svom saborniku u timu. Ovim potezom je Max skočio na prvo mesto jadnika u F1 ikada. Imaće još mnogo titula i to neće promeniti ovo...

Edited by garmonbozia
Link to comment
2 hours ago, Jimmy Kowalski said:

kada je ovaj prethodno rekao da nema nameru da uzvrati

nije rekao pre toga već je ćutao na prvu poruku na radiju. Rekao je tek na kraju kada su mu rekli da ga propusti. 

Link to comment

/advokat on/

Pretpostavljam da Jimmy misli na neke stvari koje je Max diskutovao sa timom onomad, s obzirom da je preko radija tokom trke rekao da je vec pricao o toj temi ("I told you already last time guys") i razlozima i da ih se i dalje drzi, te da ga ne pitaju vise ("don't ask that again to me").

/advokat off/

Edited by Have_Fun
Link to comment

Nama ne pustaju sve razgovore izmedju vozaca i ekipe. A verovatno su i pre trke nesto dogovarali, kao sto se to uvek radi na brifingu. Ako kaze da im je rekao razloge zasto nece, onda su znali za njegov stav.

 

 

Link to comment

ja sam frapiran kolika je jajarica ispao verstapen

znao sam da je retard, ali bas ovoliki...

 

znam da sad renne likuje, ali bolje da se ne javlja jos uvek, posto je njegova miljenica jos veca jajara od ovog debila. 

 

 

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...