Jump to content
IGNORED

F1 2022-


Ivo Petović

Recommended Posts

Ferrari top, RB isto dobar, ali očigledno sa tehničkim problemima. Samo je jedan auto sa RB/Honda motorom završio trku.

Mercedes je sada u nekom limbu, slabiji od gore dvojke, ali realno iznad ostatka.

Best of the rest skroz promešan - Haas i Alfa Romeo neverovatan skok. Mek katastrofa, baš mi žao. AT solidan, Alpina, Aston Martin i Vilijams mi deluju da su manje-više tamo gde su i bili prošle godine.

Videćemo da li Mečka ima kapaciteta da u nekom trenutku poboljša auto i približi se prvoj dvojci, ovako su realno podium scavengeri, kao danas recimo.

Link to comment

Bolji start sezone nismo mogli dobiti. Dve ekipe izjednacene u kvalifikacionom i trkackom rezimu, dva vrhunska vozaca u borbi za titulu, nagledacemo se duela Leca i Maxa ove sezone. Nista u predsezoni nije ukazivalo na probleme sa RB agregatom, videcemo da li je neki dublji problem ili mozda neka softverska greska..

  • +1 1
Link to comment

Inace, lepo je videti Binotta na pobednickom postolju. Ferrari je atipicno za njih pokazao da ima strpljenja i pored katastrofalne 2020. sezone kada su mnogi trazili Matijinu smenu, i odlucio da mu da puno poverenje. Plasman na 6. mesto im je zapravo pomoglo u pripremi za ovu sezonu jer su imali vise vremena u vazdusnom tunelu i CFD simulacijama od Mercedesa i Red Bulla i to su maksimalno iskoristili..

  • +1 1
Link to comment



McLaren je posle kvalifikacija promenio pumpe na oba bolida, izgleda da je problem do 3. strane a RBR je izvukao duplu kratku slamku danas. Ako se ovo nastavi biće nastavak sezone rulet potencijalno…
Link to comment

Bas sam se pitao kakvu ce behind the scenes dramu Netflix da priredi za pocetak nove sezone i evo odgovora - pumpe koje sinhrono riknjavaju kod iste ekipe. Jedva cekam Drive to survive 5..

  • +1 1
Link to comment

Inace, ozbiljno blamiranje Libertyja sa fejk zvucima publike sa tribina. Samo je upropastilo sjajno trkanje Leca i Maxa.

 

 

Valjda ce odustati posle negativnih komentara na drustvenim mrezama..

  • +1 1
Link to comment



Moram da priznam da me je Mick od dolaska u F1 prijatno iznenadio svojim ponašanjem na stazi i van nje. Corina i Mihael su odradili dobar posao u vaspitavanju ovog dečka. Samo za ovu situaciju mogu da čujem većinu, ako ne i sve ostale vozače kako kreću u kuknjavu i traže kaznu za Ocona.

Odličan 360 oporavak takodje.
  • +1 4
Link to comment

Dobra je trka bila, uključujući i ovaj deo koji ima veze sa karmom. Lekler je momak za kojeg vredi navijati.

 

Dva smora su što je Alpina ostala gde je bila i prošle godine i što su promene na gridu ipak dosta manje nego što sam očekivao. Mada, po oba pitanja bi navijači Meklarena imali šta da kažu :D

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...