Jump to content
IGNORED

Kolaps elektroenergetskog sistema?


James Marshall

Recommended Posts

2 minutes ago, Redoran said:

Nuklearka se gradi minimum 6-7 godina, i to da nije prevelika i da ne krenu (doslovce) decenijska kašnjenja.

 

Mučenje će da potraje.

ma idi. a JP Nuklearne elektrane Srbija? Pa fancy logo, kancelelarije, službene Škode, UO, NO, 2500 zaposlenih, slike u predizbornom spotu.. kad su prodavali karte za metro, što ne bi zavaljali i ova Potemkinova sela?

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Redoran said:

 

Nuklearka se gradi minimum 6-7 godina, i to da nije prevelika i da ne krenu (doslovce) decenijska kašnjenja.

 

Mučenje će da potraje.

Nemoj da mi rušiš sneška. :mad:
Valjda mogu te modularne malo da ubrzaju stvar.

Link to comment

To su možda videli one modularne reaktore koje Rusi imaju na Arktiku a koji niti mogu da se tek tako ubace u našu (ili bilo koju) mrežu, niti bi ih Rusi slali sve i da mogu. Moraće nešto drugo da smisle, možda hladnu fuziju.

Link to comment
8 minutes ago, Redoran said:

To su možda videli one modularne reaktore koje Rusi imaju na Arktiku a koji niti mogu da se tek tako ubace u našu (ili bilo koju) mrežu, niti bi ih Rusi slali sve i da mogu. Moraće nešto drugo da smisle, možda hladnu fuziju.

Sinoć je jedan kod Bore na spacu predlagao Torijumsjke reaktore...

 

Što da ne, budućnost u sadašnjosti... :fantom:

Link to comment

što da ne he who dares :happy: kada su mogle da se naprave rnk vakcine i puste u upotrebu za manje od godinu dana možemo i mi da na brzinu sklepamao experimentalni reaktor...

- a celo leto i jesen su remontovali termoelektrane kako bi spremni ušli u zimu i onda se desi ovo sa ugljom jbt

Link to comment
4 hours ago, mlatko said:

meni sve ovo počinje da liči na kontraofanzivnu diverziju povodom protesta RioTinto, hteli ste čist vazduh/vodu/zemlju? onda ajde, sunce vam kalaisano, da gradimo nuklearnu elektranu? Rio Tinto će da promeni ime i dotad ostvari plan

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Možda je i obratno.

Znao je šta će se desiti po elektranama i kakav nas kuršlus čeka kad malo zahladni ,pa olabavio,udelio narodu milostinju sa ona dva zahteva.

Jer mu ne bi bilo milo da se te stvari poklope ,gde bi otišao taj narod kada kući nema struje,pa na ulice 

Link to comment
Možda je i obratno.
Znao je šta će se desiti po elektranama i kakav nas kuršlus čeka kad malo zahladni ,pa olabavio,udelio narodu milostinju sa ona dva zahteva.
Jer mu ne bi bilo milo da se te stvari poklope ,gde bi otišao taj narod kada kući nema struje,pa na ulice 
Koja dva zahteva? Nisam (dovoljno dobro) ispratio.

Sad me kopka šta je uslov one niske cene gasa koju je izboksovao kod Putina... Bojim se da će nas proleće iznenaditi svojom turbolentnošću

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, Filozof manijak said:

Nije mi jasno, zar nije bilo lakše da se uveze ugalj i tako izbegne ovaj haos?

 

Pa sta ti mislis da je neko smeo da kaze da nema uglja?

 

Mi smo u trenutku gde vrhovnom vodji ne sme da se kaze realno stanje... A osnova upravljanja jeste da se zna realno stanje...

 

Postavio je lopove, koji su i miševi, i glupi..

 

Ne umeju da stanu da kradu, boje se svega, a i ne umeju da kradu, a da se u nekom trenutku ne provali... I onda dobiješ ovo... Pucanja po savovima...

 

  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...