Jump to content
IGNORED

Idealni tim YU fudbala


Svarog

Recommended Posts

4 hours ago, Milošica said:

Ne.

 

Predlog je da se bira od onih koji su igrali od 80ih, jer je samo njih većina nas gledala u to vreme.

 

od 1980 do danas. minus 2018.

taj neki 1 vremenski okvir i epoha.

 

nije da sam morao specijalno to da naglasim jer je prilično očigledno, ali neka imamo napismeno čisto forme radi.

  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, Meazza said:

 

Ko je u Zvezdi igrao defanzivnog veznog?

dmc ne mora nužno da postoji u formaciji srednjeg reda. postao je “popularan” sa modom dijamant formacije, posle su oni defanzivniji treneri počeli da forsiraju postavku sa dva defanzivna, a i igrači su počeli da evoluiraju

 

desetka je nestala, pojavili su se dmc-ovi, a sve kao tranzicija handskog totalnog fudbala

Link to comment
7 minutes ago, Meazza said:

 

Ko je u Zvezdi igrao defanzivnog veznog?

Mislim da nisu imali nekog klasicnog defanzivnog veznog, Belodedic je igrao i libera a mislim da su i Jugovic i ostali iz veznog reda pomagali i u defanzivnim ulogama. Mada ja sam odavno prestao da pratim Zvezdu, ima i onih koji bolje pamte.

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

dmc ne mora nužno da postoji u formaciji srednjeg reda. postao je “popularan” sa modom dijamant formacije, posle su oni defanzivniji treneri počeli da forsiraju postavku sa dva defanzivna, a i igrači su počeli da evoluiraju

 

desetka je nestala, pojavili su se dmc-ovi, a sve kao tranzicija handskog totalnog fudbala

 

OK, tacno je da tim ne mora da ima DMC striktno govoreci, ali dijamant formacija postoji od 1966. Englezi su osvojili svetsko 66 sa tom formacijom (Wingless Wonders), zadnjeg veznog je igrao Nobby Stiles. A zadnji vezni kao pozicija postoji ko zna od kada. 

 

Screenshot-1.png

 

 

Crveno su Englezi 66:

 

image.png.cc1ba29fd05cd060de3b77ad944a36

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...