Jump to content
IGNORED

The Beatles - Get Back (i sve ostalo)


Singer

Recommended Posts

Jel sam ja jedini kom se ne svidjaju Dzajlsovi remiksi? Daleko bilo da je to nekvalitetan ili los rad, nego ne znam, mozda su i godine slusanja originala. Mnogo nekako zvuce "razmaknuto", ne svidja mi se kako neke stvari izbacuje u prvi plan, dok recimo neke druge gura u pozadinu. Opet kazem, mozda je navika u pitanju. 

  • +1 1
Link to comment

Moj stav prema njegovim miksovima je pola-pola. Uglavnom sam zadovoljan pozicioniranjem bubnjeva i basa na sredinu stereo slike, ali ni to nije baš svugde ispoštovao. Najveći problem je njegov pristup ekvalizaciji i dinamičkoj kompresiji, to je suviše "mladalački", ali on i ne krije da pokušava da približi muziku Bitlsa novijim generacijama. 

 

Evo da pročešljam:
1. Taxman - pomerio je bubnjeve malo ulevo, ne znam zašto...i koji đavo je skinuo onaj brum sa početka dok je odbrojavanje, to je davalo taj neki šarm prljavštine, sirovine
2. Eleanor Rigby - nemam nekih zamerki
3. I'm Only Sleeping - sviđa mi se
4. Love You To - nemam nekih zamerki
5. Here There and Everywhere - ok, ali mislim da su back vokali mogli za nijansu da se povuku nazad, ni u origalnom stereo i mono miksu mi se nije sviđalo što su tako izvučeni napred, preglasni su u odnosu na Pola
6. Yellow Submarine - nemam nekih zamerki
7. She Said She Said - potpuno ubijena energija...ADT vokal je trebalo da ostane na sredini kao u originalnom stereo miksu, a ne da se razvlači ulevo i udesno...mlitavo
8. Good Day Sunshine - ovo je dobar miks, klavir koji je originalno snimljen prilično mračno i ugušeno dobio je više svežine i ne tutnji...jedino onaj preglasni drop trake pred kraj pesme (greška pri editovanju originalnog snimka), stvarno zvuči odvratno tako izdignut
9. And Your Bird Can Sing - nemam nekih zamerki
10. For No One - sve ok do samog kraja gde je prerano krenuo fade out...amaterski
11. Dr Robert - nemam nekih zamerki
12. I Want To Tell You - sviđa mi se
13. Got To Get You Into My Life - ovo je mnogo gadna pesma za miks, pokušao je da razdvoji duvače na dva kanala, ali to sada zvuči nekako izveštačeno
14. Tomorrow Never Knows - ok je, nemam nekih zamerki

 

Što se tiče Paperback Writer i Rain, prvu je potpuno usrao na onom eho efektu (writer-er-er-er) potiskujući ga unazad, a druga ima loš EQ na bubnjevima (mnogo izdignuto u gornjim srednjim).

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, AcaRadio said:

Moj stav prema njegovim miksovima je pola-pola. Uglavnom sam zadovoljan pozicioniranjem bubnjeva i basa na sredinu stereo slike, ali ni to nije baš svugde ispoštovao. Najveći problem je njegov pristup ekvalizaciji i dinamičkoj kompresiji, to je suviše "mladalački", ali on i ne krije da pokušava da približi muziku Bitlsa novijim generacijama. 

 

Evo da pročešljam:
1. Taxman - pomerio je bubnjeve malo ulevo, ne znam zašto...i koji đavo je skinuo onaj brum sa početka dok je odbrojavanje, to je davalo taj neki šarm prljavštine, sirovine
2. Eleanor Rigby - nemam nekih zamerki
3. I'm Only Sleeping - sviđa mi se
4. Love You To - nemam nekih zamerki
5. Here There and Everywhere - ok, ali mislim da su back vokali mogli za nijansu da se povuku nazad, ni u origalnom stereo i mono miksu mi se nije sviđalo što su tako izvučeni napred, preglasni su u odnosu na Pola
6. Yellow Submarine - nemam nekih zamerki
7. She Said She Said - potpuno ubijena energija...ADT vokal je trebalo da ostane na sredini kao u originalnom stereo miksu, a ne da se razvlači ulevo i udesno...mlitavo
8. Good Day Sunshine - ovo je dobar miks, klavir koji je originalno snimljen prilično mračno i ugušeno dobio je više svežine i ne tutnji...jedino onaj preglasni drop trake pred kraj pesme (greška pri editovanju originalnog snimka), stvarno zvuči odvratno tako izdignut
9. And Your Bird Can Sing - nemam nekih zamerki
10. For No One - sve ok do samog kraja gde je prerano krenuo fade out...amaterski
11. Dr Robert - nemam nekih zamerki
12. I Want To Tell You - sviđa mi se
13. Got To Get You Into My Life - ovo je mnogo gadna pesma za miks, pokušao je da razdvoji duvače na dva kanala, ali to sada zvuči nekako izveštačeno
14. Tomorrow Never Knows - ok je, nemam nekih zamerki

 

Što se tiče Paperback Writer i Rain, prvu je potpuno usrao na onom eho efektu (writer-er-er-er) potiskujući ga unazad, a druga ima loš EQ na bubnjevima (mnogo izdignuto u gornjim srednjim).

 

Za She Said se potpuno slažem...on to ništa nije razumeo, unakazio je super moderan zvuk originala. Pravo pitanje je zašto je Tomorrow never knows tako dobar, a She said tako loš.

I'm only sleeping, jako dobro je otvorio trake puštene unazad, kao da je pustio proleće u zvuk. Rain sam namerno pustio na malim boksovima i mogu ti reći da mono original zvuči bolje, nije trebalo tu ništa dirati. For No One i Dr Robert sam suviše malo slušao, nemam nikakav osećaj.

 

Za Good Day Sunshine ima ta stvar da koliko su šezdesetih fantastično umeli da ozvuče pojačala, jednako toliko nisu imali uvek rešenje za akustični klavir; soul je dozvoljavao da u onim velikim studijima reše stvar, dok svedeni r'n'r zvuk već nije. Zato Je Džajls mogao da bira kako da oboji stvar.  

 

And Your Bird Can Sing mi smeta što zvuči kao Elvis Costello cover - sve je to super, ali valjda Beatles zaslužuju da se oseti njihov pečat, čemu onda remiksi ako ga nema.

 

E sad, sve što zameram na Bird Can Sing, na Got To Get You Into My Life mi se baš sviđa, treba da stisneš muda da pustiš da ti The Beatles zvuči kao Dexy's Midnight Runners. Ali meni se sviđa, naročito kad u refrenu ponovo postanu Bitlsi. Najbolji trenutak remiksa, uz I'm only sleeping.

 

Naravno, ja nisam inženjer zvuka, ali ovo je moj lični doživljaj i nisam mogao da ne sednem za vaš sto. Msm, pričamo o najboljoj RnR ploči svih vremena.

  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, April said:

Rain sam namerno pustio na malim boksovima i mogu ti reći da mono original zvuči bolje, nije trebalo tu ništa dirati

Da, to je jedna od onih pesama koja valja samo u originalnom mono miksu i to je to. 

 

9 minutes ago, April said:

na Got To Get You Into My Life mi se baš sviđa, treba da stisneš muda da pustiš da ti The Beatles zvuči kao Dexy's Midnight Runners

Onako kad to slušam iz daljine, naravno da je ok, lepo izbalansirano, vokal je dobio novu energiju, a i sviđa mi se što su tomovi na Ringovim bubnjevima konačno malo izvučeniji, pa su sad ti prelazi jasni...ali nešto mi ne ide kod te separacije duvača, pogotovo na slušalicama. Ali evo, tražio sam šta bi to moglo da kopa po ušima, i provalih - kada su razdvajali te duvače svojim novim "super tajnim" AI softverom, malo su otišli u kontrafazu, pa zato nije baš najprijatnije kad se sluša na slušalicama i iz neposredne blizine...kada se snimak spoji u mono, tačno se čuje da dolazi do faznog potiranja i da trube postaju tanke i sa sitnom modulacijom. Evo i šta kaže PAZ Analyzer - trube debelo van faze:

358346910_gottogetyou.jpg.ab72bbfa89f77522238fa090cd0e26f0.jpg

Jbg, da li je stvarno moguće da se ovakve stvari ne prekontrolišu pre nego što se puste u prodaju. 

Link to comment

juče sam posle ko zna koliko vremena slušao 202 radio, i ukačio rok pesmu sa indijskim motivima (sitar) i Lenonovim glasom. Jel može neki fan Bitlsa da mi preporuči njihove pesme iz tog perioda kad su ludovali sa Ravi Šankarom?

Link to comment
On 3.11.2022. at 10:50, Filozof manijak said:

juče sam posle ko zna koliko vremena slušao 202 radio, i ukačio rok pesmu sa indijskim motivima (sitar) i Lenonovim glasom. Jel može neki fan Bitlsa da mi preporuči njihove pesme iz tog perioda kad su ludovali sa Ravi Šankarom?

 

Sitar su prvi put koristili na Norwegian Wood, a ti si verovatno čuo ovu:

 

 

  • +1 2
Link to comment

E, tu sam pesmu čuo na radiju, hvala ti puno! :thumbsup:

 

 

 

 

esid: koliko se kvalitativno razlikuje od njihovih ranijih radova, sjajno.

 

Edited by Filozof manijak
Link to comment
3 hours ago, Filozof manijak said:

E, tu sam pesmu čuo na radiju, hvala ti puno! :thumbsup:

 

 

 

 

esid: koliko se kvalitativno razlikuje od njihovih ranijih radova, sjajno.

 

 

Ma bilo je uvek kvaliteta i sviračkog i kreativnog, ali su jednostavno sazrevali u vreme najproduktivnije dekate za popularnu muziku. A i droga je bila kvalitetnija.

 

Tomorrow Never Knows mi zvuči kao Chemical Brothers iz šesdesetih  :cool:

  • +1 3
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...