Jump to content
IGNORED

Borac, Cacak, pranje ruku u Moravi


pbg12345

Recommended Posts

1 hour ago, Nikodije said:

I naravno opet ništa od rekonstrukcije dvorane koju najavljuju 5 godina unazad.

eh da je 5

2019 je delovalo da su se pomerili sa (predizbornih) obecanja

preneto je vlasnistvo, uradjen projekat

pominjala se cifra od 4 miliona evra, "dizanje na sprat", izbacivanje one unutrasnje konstrukcije, povecanje tribine do morave (pisalo se o dodatnih 500mesta)

daleko od idealnog, ali ajde, kad se ni u najavi nema za izgradnju nove i takvo resenje bi bilo prihvatljivo

 

sa druge strane, posto sredstva ocigledno nisu obezbedjena, bolje sto nisu ni poceli sa tim

dovoljno je videti sta su uradili sa stadionom u cacku

a radikali su to, ne bi cudilo da skinu krov sa hale i onda ostave tako nekoliko godina

 

stadion, hala, zatvoreni bazen, decenijama se u cacku ceka na to, bas tuzno

 

Link to comment
On 4.9.2021. at 23:18, goofs said:

Kad pomenu Radosevica i sezonu u Borcu, imao sam desetak godina tada, gledao u Šumicama Radnički-Borac. Ćale je oduvek navijao za Radnički pa sam tu malo povukao na njega.

 

Gledamo utakmicu, muče se i jedni i drugi, Sladjan Stojkovic i Predrag Parezanin drze nase u igri, prvi 20-22p, drugi 19p na kraju, svaki kos kad daju kao gol da je pao. I dobije Radnicki na guzove. Pratio sam dosta ligu tada i znao sam da je Mire prvi strelac, ali mi na toj utakmici nije delovao nista posebno, po koja trojka, neki ulazi, jedan zajeban na drugi obruc itd. Sutra u novinama citam - dao 36p :lolol:

Bio je neki super duel Berića i Radoševića, to je bila poslednja Berićeva sezona u Partizanu, pre nego što će ga zameniti Radošević. Otprilike obojica po 30 poena na utakmici, ne sećam se najbolje. 

Link to comment
On 4.9.2021. at 22:09, pbg12345 said:

lopez, djokovic , curcic st     bumbic?

hejl, sanadze, curcic ml

carapic, novakovic, andric

tomasevic, todorovic, nikolic

pecarski, marinkovic, jankovic, maricic

 

 

 

 

Jesu ovi Curcici nesto Rasi Curcicu? I on je poceo cacanin i poceo je u Borcu. Koliko sam patio sto nikad nije dosao u KKP.

Link to comment

Curcic je iz zeleznicara otisao u olimpiju. Nije on igrao za borac

 

Nisu u bliskim rodjackim vezama, za dalje ne znam, ali dosta je rasireno to prezime u cacku i okolini

  • +1 1
Link to comment
49 minutes ago, pbg12345 said:

Curcic je iz zeleznicara otisao u olimpiju. Nije on igrao za borac

 

Nisu u bliskim rodjackim vezama, za dalje ne znam, ali dosta je rasireno to prezime u cacku i okolini

 

Moguce da sam pomesao. Znam da je iz Cacka iz neke druge price, a secam ga se iz Olimpije, naravno.

 

edit: Sad gledam, spanska wiki kaze Borac, srpska kaze Zeljeznicar. Kako se cudno kaze zeljeznicar na spanskom! :D  Ocigledno da nisam jedini koji je pobrkao cacanske timove. ;)

Edited by chandra
Link to comment

definitivno iz zela u olimpiju

ovde pise da je cak bio prvi poenter i skakac u b ligi u toj sezoni pred odlazak u ljubljanu

https://kosmagazin.com/souly-konan-iz-cacka/

 

na ovom protalu ima odlicnih tekstova, ali pravo blago su stari brojevi kosa :smiley_hail:

u broju 2 npr ima tekst o sumraku cacanske kosarke, jer su sezonu pre borac i zele ispali iz prve a, odnosno b lige i lose usli u novu sezonu :D 

jbt, koliku mi je radost taj casopis donosio dok je izlazio

i opet sam sam zaboravio kako se zvao drugi kosarkaski casopis tih godina (kasne 80te) a pisali smo ovde nekoliko puta o tome

 

9 hours ago, chandra said:

 

Moguce da sam pomesao. Znam da je iz Cacka iz neke druge price, a secam ga se iz Olimpije, naravno.

 

edit: Sad gledam, spanska wiki kaze Borac, srpska kaze Zeljeznicar. Kako se cudno kaze zeljeznicar na spanskom! :D  Ocigledno da nisam jedini koji je pobrkao cacanske timove. ;)

mozda ne bi bilo lose da se omoguci otvaracu teme pregledavanje tudjih postova pre objavljivanja :fantom:

u suprotnom, ovakve kobne greske su put u propast

 

 

Link to comment
51 minutes ago, pbg12345 said:

definitivno iz zela u olimpiju

ovde pise da je cak bio prvi poenter i skakac u b ligi u toj sezoni pred odlazak u ljubljanu

https://kosmagazin.com/souly-konan-iz-cacka/

 

na ovom protalu ima odlicnih tekstova, ali pravo blago su stari brojevi kosa :smiley_hail:

u broju 2 npr ima tekst o sumraku cacanske kosarke, jer su sezonu pre borac i zele ispali iz prve a, odnosno b lige i lose usli u novu sezonu :D 

jbt, koliku mi je radost taj casopis donosio dok je izlazio

i opet sam sam zaboravio kako se zvao drugi kosarkaski casopis tih godina (kasne 80te) a pisali smo ovde nekoliko puta o tome

 

mozda ne bi bilo lose da se omoguci otvaracu teme pregledavanje tudjih postova pre objavljivanja :fantom:

u suprotnom, ovakve kobne greske su put u propast

 

 

 

Idi bre, ovo treba na linkove za gubljenje vremena. sat vremena vec prelistavam, a imam jos posla za danas. Kako se to citalo i iscitavalo od stranice do stranice.

 

Jel taj drugi izlazio u formi novina ili kao magazin? Nesto se ko kroz maglu secam nekih "kosarkaskih" novina.

Link to comment

forma novine da

po tome sam najvise i siguran da je bio jos jedan kosarkaski "casopis", da nisam pomesao nesto

i bio velik format, jos veci nego zurnal npr

 

blago jebeno :D

sve ove statistike, tekstovi o igracima, talentima, klubovima iz tadasnje perspektive

naleteh npr na tekst o dve decenije od uvodjenja trojke u nba :) 

Edited by pbg12345
Link to comment

bio je nedeljnik Košarka. Ćuruvijin Dnevni Telegraf je to radio. Prvi broj izašao tu negde krajem 1996-počekom 1997. godine. objavljeno 30-40 brojeva i prestalo da izlazi posle Eurobasketa.

imam sve brojeve, ali mi je to već baš dugo kod nekog momka koji je tražio da mu dam da malo prelista i povadi statse. baš ću da ga cimnem ovih dana da vidim u kakvom je to stanju.

 

a "Koš" je izlazio ranije (početak 90ih) i bio je štampan na neuporedivo kvalitetnijem papiru, fotke bile u boji ali sam i ja tad bio previše zelen i nisam kontao da to treba pažljivo da čuvam, pa sam Koš kolekciju uglavnom raskupusao osim možda par brojeva koje još uvek imam negde kod matoraca.

sećam se kad me ćale u januaru 1994 poslao da kupim novi broj Koša i dao mi jednu novčanicu, onu što je u ginisovoj knjigi rekorda po broju nula. na kraju smo čova koji je držao trafiku, još par ljudi koji su se tu zatekli i ja, smo bukvalno pola sata brojali nule na novčanici poredili sa brojem nula na časopisu da vidimo da li imam dovoljno para ili on ustvari treba da mi da i kusur. :lolol:

 

  • +1 2
Link to comment

ovo o cemu mi pisemo ili makar ja :D je period sa kraja 80tih

secam se npr da je na poslednjim stranicama bila nba statistika i definitivno je izgledala drugacije nego ova forma u "kosu"

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...