Jump to content

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

Bolece nju ribica, dok se budi u A bloku ili BgH20, ide na makijato i limunanicu sa drugaricama i zaradjuje masno..Ovde je beda, muka i trovanje rezervisana samo za neku sirotinju i bedu koja svakako nista ne doprinosi i ne zaradjuje za vrh ove drzave..Sutra da nestane i teritorija i narod juzno od Kragujevca, niko od njih to ne bi ni primetio niti bi im bilo bitno

  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, SNARC said:

Bolece nju ribica, dok se budi u A bloku ili BgH20, ide na makijato i limunanicu sa drugaricama i zaradjuje masno..Ovde je beda, muka i trovanje rezervisana samo za neku sirotinju i bedu koja svakako nista ne doprinosi i ne zaradjuje za vrh ove drzave..Sutra da nestane i teritorija i narod juzno od Kragujevca, niko od njih to ne bi ni primetio niti bi im bilo bitno

bolece bolece. kad stigne vocka povrcka ili prsut iz kraja blizu " predivnog projekta". 

znam lika koji dosta snabdeva markete vockamanpovrckama po srbiji i bgdu, nisam siguran da bas vodi racuna odakle je sta i da li je organic. to su tone i tone.

1 primer, u 45-om postoji odeljenje za organic foodi moj ortak drzao prodavnicu organic food i odemo da kupimonnesro tamo aovaj prodavac imao nekakvu drzavnu  licencu da prodaje organsku hranu a mi ga gledali kako kupuje na tezgi 20 metara odatle i ovamo vrsio preprodaju.

tako je to. vrati se fukarluk u glavu ponekad. na zalost ne uvek.

 

 

  • +1 2
Link to comment

Plus je nizvodno Drina pa Sava. Premala je Srbija da ovakvo sranje ostane lokalizovano. Al sa druge strane, narod je glasao, po tim selima, po onim planinama sa mikrohidroelektranama, po onim mestima gde je sljam zasticen od drzave pobio gomilu nevine dece i omladine... Tako da dzaba kukate, nije problem vlast koja radi protiv naroda, problem je narod kome ovo ocigledno ne smeta toliko. 

 

giphy.webp

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, bradilko said:

bolece bolece. kad stigne vocka povrcka ili prsut iz kraja blizu " predivnog projekta". 

znam lika koji dosta snabdeva markete vockamanpovrckama po srbiji i bgdu, nisam siguran da bas vodi racuna odakle je sta i da li je organic. to su tone i tone.

1 primer, u 45-om postoji odeljenje za organic foodi moj ortak drzao prodavnicu organic food i odemo da kupimonnesro tamo aovaj prodavac imao nekakvu drzavnu  licencu da prodaje organsku hranu a mi ga gledali kako kupuje na tezgi 20 metara odatle i ovamo vrsio preprodaju.

tako je to. vrati se fukarluk u glavu ponekad. na zalost ne uvek.

 

 

 

pa nece jbg. ako tj. kad naprave humanitarnu katastrofu, zapalice iz srbije, kuci za mkd ili negde na zapad.

 

ona je klasican predstavnik big4 (i generalno konsalting) kadra koji je dospeo do neke direktorske pozicije. ogromnoj vecini tih ljudi je bitna samo lova, nista drugo ne postoji. ima izuzetaka, naravno, ali to je baaas retko.

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment

Deca i stariji u beogradskim prigradskim naseljima Vrbovsko, Besni Fok, Preliv i Široka greda otrovani arsenom koji se već mesec dana u količinama debelo preko granice (izmereno 19x) nalazi u vodovodnoj vodi zbog toga što su prekasno obavešteni o tome.

 

Quote

Meštani naselja Besni Fok, beogradske opštine Palilula, već nekoliko nedelja imaju problem sa vodom, zbog čega je nekoliko ljudi završilo u bolnici. Na osnovu informacija nadležnih, u vodi se pojavio teški metal arsen. 

 

 

Quote

„U dokumentu piše da je ispitivanje vode završeno 29. maja, a mi smo tek 7. juna dobili obaveštenje da voda u četiri naselja nije za konzumaciju i kuvanje. Od tada ne dobijamo informaciju šta se dešava, kada će problem biti rešen, a leto je i svi imamo decu“, rekao je za N1 [Marko] Davidović [iz naselja Besni fok]. (...)

On je dodao da su cisterne postavljene samo u Besnom foku i Vrbovskom, kao i da stanovnici naselja Preliv prelaze po četiri kilometra bi se snabdeli vodom za piće i kuvanje.

https://n1info.rs/vesti/cetiri-naselja-na-paliluli-mesec-dana-bez-vode-za-pice-nadlezni-ne-reaguju/

Edited by vememah
  • Tužno 3
Link to comment

Nadležni naravno ćute o krivcu i ne spominju nikakav rok u kojem bi stanje trebalo da se dovede u red.

  • +1 1
Link to comment

Slobodan N. Vukosavić, profesor ETF-a i član SANU:

Quote

Prema važećim tržišnim cenama, godišnji bruto prihod od prodaje planiranih 58.000 tona litijum-karbonata iznosio bi 754 miliona evra. Srbija bi dobila 1/4 navedene sume (188,5 miliona evra) na ime rudne rente i poreza, što odgovara proceni engleske konsultantske kuće Ergo stratedži (185 miliona), i što je neuporedivo manje od raskošnih obećanja kojima obiluju mediji. Autor ne raspolaže informacijama o uslovljavanju navedenih prihoda države profitom ili uspehom projekta Jadar.

Radi procene svih efekata projekta Jadar, treba sagledati i prekid poljoprivrednih aktivnosti i turizma na delu teritorije, raseljavanje stanovništva i ugrožavanje biljnog i životinjskog sveta.  Postojeći rudnici litijuma nalaze se u nenaseljenim oblastima i pustinjama, daleko od ljudi, njiva, šuma i vodosnabdevanja, i zato nema pouzdanih iskustava o sigurnoj udaljenosti. Jadar je okružen njivama, selima i šumama, zapadna Srbija je pogodna za razvoj poljoprivrede i turizma, dok su vodotokovi i podzemne vode Loznice, Bogatića, Šapca i cele Mačve od neprocenjivog značaja za vodosnabdevanje. Srbija nije bogata vodom, koja će biti dragocenija od nafte, dok eksploatacija litijuma i bora po pravilu troši ili zagađuje značajan deo rezervi vode.

 

Ceo članak:
https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:https://www.nin.rs/licni-stav/vesti/45880/pogled-iz-strucnog-ugla-mala-dobit-na-kratak-rok-u-zamenu-za-veliku-i-trajnu-stetu

Original (iza paywalla):
https://www.nin.rs/licni-stav/vesti/45880/pogled-iz-strucnog-ugla-mala-dobit-na-kratak-rok-u-zamenu-za-veliku-i-trajnu-stetu

Edited by vememah
  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment

Čuli smo profesore sa šumarskog, elektrotehničkog, mašinskog... samo još niko sa rudarsko-geološkog da se javi :D

 

Na osnovu informacija koje ja imam - moguće je imati rudnik kod Loznice sa minimalnim štetnim uticajem na okolinu, i ako isti bude vodio RT dok je SNS na vlasti, to će za nas 100% biti katastraofa i u ekološkom i u finansijskom aspektu. I 99,9% će tako i biti na kraju, bez brige

Edited by Engineer
  • +1 2
Link to comment

Znaci ako litijum bude vadio neko drugi, ne RT, i ako na vlasti bude opozicija, nece biti zagadjenja ?

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...