Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

Ne znam ko je Majić, ali sve je u pravu 1000%, dobro se sećam kroz celu drugu polovinu 90-ih uglja koji su moji nabavljali preko firme/sindikata i koji kad naložiš jedva gori, koji se kruni, s komadima gline uvaljane u ugljenu prašinu i koji ostavlja nenormalno mnogo pepela jer ni ne može da sagori kako treba.

Link to comment
46 minutes ago, Time Crisis said:

Ne znam ko je Majić, ali sve je u pravu 1000%, dobro se sećam kroz celu drugu polovinu 90-ih uglja koji su moji nabavljali preko firme/sindikata i koji kad naložiš jedva gori, koji se kruni, s komadima gline uvaljane u ugljenu prašinu i koji ostavlja nenormalno mnogo pepela jer ni ne može da sagori kako treba.

Sirova Kolubara

Link to comment

Bakarec gangsta u autorskom tekstu u informeru zavrsava sa:

 

Quote

A konačno rešenje litijumskog gordijevog čvora biće postignuto, verovatno posle sredine 2022. godine, pre svega u dogovoru sa narodom lozničkog kraja, uz poštovanje najviših ekoloških standarda. Rešenje će biti postignuto, onako kako je građanima Nedeljica najavio predsednik Vučić. Ništa preko kolena, i ništa na štetu naroda i životne sredine.

 

Link to comment
On 23.11.2021. at 12:07, namenski said:

Trujemo sami sebe.

I - sto je najgore - moramo, resenja za sada nema niti ce ga u dogledno vreme biti.

Razloge, pretpostavljam, ne moram da nabrajam...

Zašto moramo?

Link to comment
1 hour ago, eumeswil said:

Zašto moramo?

Jebiga, mislio sam da mogu da pokusam da odgovorim, tacnije nacnem odgovor na ovo pitanje, ali u danasnjoj Srbiji nema svrhe.

A s obzirom da je u energetici jedinica mere decenija - sta da ti kazem...

Sta da bilo ko kaze.

Ispropustani su vozovi, i tehnoloski i politicki, pa i psiholoski: u zemlji koja je do juce sama pregradjivala Dunav, Kinezi prave mostove...

Doduse, nisam bio dovoljno precizan: da moramo spora nema, da mozemo da poradimo na tome da sto manje zagadjujemo - mozemo, ali bez (nekog stepena) zagadjenja moci necemo, kolikog ne zavisi od struketm nego od politike...

Raznim nacinima: od kakve-takve modernizacije postojecih energetskih postrojenja pogonjenih ugljem, pa sve do stimulacije pa i edukacije stanovnistva na merama poput stimulacije izolacionisticke :D gradnje, subvencija za prelazak na gas, stednje, itd, itd...

Ali se bojim da je rupa, jaz u koji smo upali poslednjih 30-ak godina jednostavno predubok za bilo kakve radikalne zahvate, jos manje za pomodarsko uletanje u takozvane alternative koje bi u slucaju Srbije bile sminkanje mrtvaca.

Jednostavno, Srbije se na pragu trece decenije 21. veka nasla spustenih gaca, sa tehnologijom iz 70-ih godina 20. veka, dakle sa nekih 50-ak godina zaostatka.

Pola veka, jebote.

I to u turbulentnom, kao nikada posle WW2 svetu, u kome osvrnuti se na potrebu da se bude koliko-toliko energetski nezavisan itekako pocinje da ima smisla.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...