Jump to content
IGNORED

Osiguranje stana


Ros

Recommended Posts

10 hours ago, Frank Pembleton said:

Ne baratam terminima, ali otprilike je bilo hoćete vi to da sredite, neću ja svaki 2-3 meseca da dolazim ovde...

Upozorio ih je da postoji mogucnost da os.kuca moze da im trazi regres za iznos naknade koju je isplatila svom osiguraniku, tzv. subrogacija u pravo osiguranika.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Vidim da je par ljudi pominjalo ovde Dunav osiguranje stana - koja je procedura za naplatu štete? Matorcima izgleda pukla neka cev, natopilo i probilo plafona, još tražimo nekog ko će da dođe i da nam verovatno obije pola zida da bi sanirali to. U kom trenutku uključujemo i osiguranje u priču?

Link to comment
7 hours ago, goofs said:

Vidim da je par ljudi pominjalo ovde Dunav osiguranje stana - koja je procedura za naplatu štete? Matorcima izgleda pukla neka cev, natopilo i probilo plafona, još tražimo nekog ko će da dođe i da nam verovatno obije pola zida da bi sanirali to. U kom trenutku uključujemo i osiguranje u priču?

Odmah. Treba da izađe procenitelj štete na teren pre radova.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
16 hours ago, goofs said:

Vidim da je par ljudi pominjalo ovde Dunav osiguranje stana - koja je procedura za naplatu štete? Matorcima izgleda pukla neka cev, natopilo i probilo plafona, još tražimo nekog ko će da dođe i da nam verovatno obije pola zida da bi sanirali to. U kom trenutku uključujemo i osiguranje u priču?

Slikati stanje, iz sto vise uglova na mestu nastanka stete i posledice stete, pozvati Os. drustvo, prijaviti stetu (ima i onlajn), dostaviti trazenu dokumentaciju i to je to. Za manje stete i ne izlaze na teren osim ako je neka sumnja u fraud ili ne moze da se zakljuci sta se tacno dogodilo.

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, kozha_klima said:

 

~4k din godišnje, Generali

Sta je tu ukljuceno - stan i stvari u njemu? koji sve rizici osim osnovnih?

niska je nesto premija za toliki stan...

 

edit - da nije to preko Infostana?

Edited by vookela
Link to comment
55 minutes ago, vookela said:

Slikati stanje, iz sto vise uglova na mestu nastanka stete i posledice stete, pozvati Os. drustvo, prijaviti stetu (ima i onlajn), dostaviti trazenu dokumentaciju i to je to. Za manje stete i ne izlaze na teren osim ako je neka sumnja u fraud ili ne moze da se zakljuci sta se tacno dogodilo.

Ja sam baš htela da te pitam pošto vidim da si skroz u materiji - slikala sam štetu iz dosta uglova i sad ostavila da se dobro osuši dok ne krenem sa radovima. Mogu li samo na osnovu slika da tražim odštetu i da li je diskvalifikacija to što je meni pukao ventil a nije potop od komšija?

Link to comment
53 minutes ago, vookela said:

Sta je tu ukljuceno - stan i stvari u njemu? koji sve rizici osim osnovnih?

niska je nesto premija za toliki stan...

 

edit - da nije to preko Infostana?

 

Ne znam, morao bih da iskopam ugovor. Ugovoreno pre 10ak godina, stize mi sms-om podsetnik da platim 1x godisnje.

 

Trebalo bi da odgovara A paketu koji je ovde ispod 5k (najjeftiniji):

 

https://www.generali.rs/web_osiguranje/osiguranje_domacinstva.980.html?step=1&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAibeuBhAAEiwAiXBoJOifK7qMfuc6hj21NnPdTNaXfeuK8rhJRoL1PjIyy02VVGlap8wO3xoC8a8QAvD_BwE

Link to comment
1 hour ago, Valkyrie said:

Ja sam baš htela da te pitam pošto vidim da si skroz u materiji - slikala sam štetu iz dosta uglova i sad ostavila da se dobro osuši dok ne krenem sa radovima. Mogu li samo na osnovu slika da tražim odštetu i da li je diskvalifikacija to što je meni pukao ventil a nije potop od komšija?

Ako imas osiguran rizik izliv vode iz instalacija, to je pokriveno. Bitno je da prijavis stetu sto pre, a zakonski "3 dana od dana saznanja da se osigurani slucaj desio". Kad slikas i prijavis proveri da li ce procenitelji izlaziti na teren kako bi mogla da krenes sa sanacijom.

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, kozha_klima said:

 

Ne znam, morao bih da iskopam ugovor. Ugovoreno pre 10ak godina, stize mi sms-om podsetnik da platim 1x godisnje.

 

Trebalo bi da odgovara A paketu koji je ovde ispod 5k (najjeftiniji):

 

https://www.generali.rs/web_osiguranje/osiguranje_domacinstva.980.html?step=1&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAibeuBhAAEiwAiXBoJOifK7qMfuc6hj21NnPdTNaXfeuK8rhJRoL1PjIyy02VVGlap8wO3xoC8a8QAvD_BwE

Ovde se radi o klasicnom slucaju podosiguranja objekta, jer gradj.vrednost objekta/suma osiguranja (SO) nije realno iskazana tj. potcenjena je. Pomnozi broj kvadrata stana sa min. 700 eur/kvm i sa 117,5 pa ces dobiti osnovicu tj. SO koja se mnozi sa premijskom stopom za takve objekte i na osnovu cega se izracunava premija. Posle toga se obracunavaju doplatci (dopunski rizici) pa popusti (na placanje u celosti, visegodisnje ugovaranje i sl.) U praksi, stan sa stvarima tvoje kvadrature ne bi smeo da kosta ispod cca 1,1-1,2 eur/kvm na godisnjem nivou. Ovo je pausalna kalkulacija, kako pisem ovo.

 

U praksi, ukoliko se desi osigurani slucaj obracun naknade stete ce se vrsiti metodom proporcije na bazi te podosigurane SO pa ces dobiti i manju naknadu nego sto ti realno pripada.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, vookela said:

Ako imas osiguran rizik izliv vode iz instalacija, to je pokriveno. 

Nemam pojma, osiguranje je ono od Infostana. Reče mi upravnica zgrade da mogu da tražim.

 

Hvala ti

Link to comment

Mom burazeru se skoro izlila kanalizacija, poplavila kupatilo, voda prošla kroz zid u podigla jedno 2-3 kvadrata parketa. Vodu očistili ali su odmah pozvali Dunav osiguranje koji su poslali lika koji radi procene. Mislim da je dobio oko 40 000 dinara, onako odokativno za sređivanje zida i parketa. Ne znam koliko vi trebalo da se igrate sa slikanjem. Bolje da se pokupi voda/šta već pa da se šteta pokaže onakva kakva jeste, nego preko slika. Nisam baš siguran koliko to osiguravajuće kuće vole. U najgorem slučaju sledeće osiguranje mogu da povećaju.

 

4K godisnje za 80 kvadrata? Dobro, nije previše. Buraz u dunavu mislim da za istu kvadraturu plaća nešto malo manje, ja za 50 kvadrata oko 2500 ali je osigurano i za stan i za druga lica.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...