Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

34 minutes ago, Moonwalker said:

I sto nije napao upravu i te kojima je slao mejlove nego se nakacio na Gligorijevcevu?

 

Ako je slao mejlove ima ih valjda sacuvane u nekom folderu, videce se kome je slao. I on i supruga mu.

Bolesnik, pere se jer ga strah.

Sada ti matori koji su dugo u upravi pustaju price i teorija zavere kako je ovo napad da se unisti Petnica kako bi vlast prigrabila

  • +1 1
Link to comment

Jel negde konkretno objavljena "vlasnička struktura" Petnice?
Sa konkretnim imenima i udelom?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jel negde konkretno objavljena "vlasnička struktura" Petnice?
Sa konkretnim imenima i udelom?







... Shiit has hit the fan
 

 

 

fondacija petnica

 

Screenshot_2021-06-29-14-22-08-029_com.android.chrome.thumb.jpg.a29d4959f1dbab428cdaf6be8895514e.jpgScreenshot_2021-06-29-14-22-02-129_com.android.chrome.thumb.jpg.23de37fa60003bc0ac95e69022b3246e.jpg

  • +1 1
Link to comment

Izgleda da nisu svi seminari otkazani, seminar biologije će se održati sad početkom jula. Bez veze što se nisu svi pobunili i tražili smenu Uprave.

Link to comment
3 minutes ago, -izm said:

Izgleda da nisu svi seminari otkazani, seminar biologije će se održati sad početkom jula. Bez veze što se nisu svi pobunili i tražili smenu Uprave.

Ko vodi seminar Biologije?

 

 

@morgana

A sta je ovo? 

Фондација 17525433 FOND "PETNICA" ZA RAZVOJ NAUČNOG OBRAZOVANJA
Link to comment

glupi su i on i majic. a toliko su vjerovali da su nedodirljivi.

 

@Rowanoke, ne znam. Mislim da je relativno cest slucaj da poszoji i udruzenje i fondacija.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, morgana said:

glupi su i on i majic. a toliko su vjerovali da su nedodirljivi.

 

@Rowanoke, ne znam. Mislim da je relativno cest slucaj da poszoji i udruzenje i fondacija.

Da li je onda Verbic dodeljivao sredstva udruzenju ili fondaciji?

 

 

Zar nije to konflikt interesa?

Link to comment
17 minutes ago, radisa said:

I našli mu slike na gajbi u Valjevu... Pa jbt, on je i glup...

 

Quote

KRIMINALISITIČKI inspektori bili su u najmanju ruku zaprepašćeni onim što su, tokom pretresa, pronašli u stanu u kom živi Branislav Savić (65), nekadašnji zaposleni u Istraživačkoj stanici Petnica.

Za njega se vezuje nezapamćeni skandal - dugogodišnje seksualno zlostavljanje polaznica u ovoj, nadomak Valjeva, jedinstvenoj naučnoj ustanovi u jugoistočnoj Evropi!

Islednici su, saznajemo nezvanično, u stanu pronašli gomile, bezmalo stotinu izrađenih fotografija golih devojaka, često eksplicitnog sadržaja, među kojima je i mnogo maloletnica!

Predstoji, saznajemo, veštačenje fotografija i utvrđivanje ko je na njima, da bi se istraga dalje nastavila, odnosno da bi bio formiran predmet u nadležnom tužilaštvu. Fotografije polaznica koje je načinio u svojoj kancelariji u Petnici potom je, navodno, Savić izrađivao u jednom valjevskoj fotografskoj radnji. U potrazi za materijalnim dokazima, policija će i dalje nastaviti temeljan pretres stana u širem centru Valjeva, u kom je Savić živeo kao podstanar.


novosti.rs/hronika/hapsenja-i-istraga/1011794/stotine-fotografija-golih-ucenica-sokantno-otkrice-prilikom-pretresa-stana-osumnjicenog-seksualno-nasilje-petnici

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, Rowanoke said:

Ko vodi seminar Biologije?

 

 

@morgana

A sta je ovo? 

Фондација 17525433 FOND "PETNICA" ZA RAZVOJ NAUČNOG OBRAZOVANJA

Ne znam ko vodi, to je prilično štur info sa zvanične stranice. Nije ni bitno, nego šteta što nisu svi složni.

Link to comment
31 minutes ago, vememah said:

 

Fotografije polaznica koje je načinio u svojoj kancelariji u Petnici potom je, navodno, Savić izrađivao u jednom valjevskoj fotografskoj radnji.

 

Ok, sad polako klizim ka struji mišljenja da treba zapaliti svaki kvadratni metar ove zemlje, ne samo Petnicu. 

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:



Ne umem najbolje da pretocim misli i konfuziju u glavi poslednjih dana od kako je ovo sve osvanulo, no sticem utisak da je ta popularnost Savana kao lika linearno rasla, mozda je zato moguce da se npr. ta drugarica malo starija od mene i koja je bila na seminaru astronomije tri-cetiri godine pre mene uopste ne seca Savana kao nekog bitnog (+ posle srednje skole vise nije dolazila). Prijatelj koji je paralelno sa mnom isao na programiranje se kroz malgu seca njegove prilike, dok neki ljudi koji su poceli par godina posle mene su odmah imali veci kontakt sa njim.

 

Ti si, pretpostavljam, dolazio jos dugo godina kao strucni saradnik pa si imao veci uzorak da tako nesto pomislis, ali meni ovo boldovano deluje malo kao blesava teorija, da su ljudi isli u Petnicu zbog ~price o tom nekom kultnom liku Savanu? :D Ne znam kakvu je sliku i priliku Petnica slala posle mog polaznickog vremena, ja sam se preporucila nekim klincima koje sam znala (tipa deci kolega i prijatelja mojih roditelja) na osnovu moje predstave o njoj. Nego nisam razumela najbolje, tvoj je utisak bio da je on sarm stanice?

 

Za Vjerana sam morala da spomenem i drugu stranu medalje, bas kao i za Petnicu, iako ce verovatno misljenja koja ovde dominiraju formirati stavove ljudi nevezano za to sta ja ili jos neko ko ima neku lepu rec o Petnici kazu.

 

Nisi pazljivo procitala moj post. Nisam napisao "zbog price o ... Savanu" vec:

 

Quote

zbog onoga sto je Savan javno predstavljao

 

Dakle, zbog tog "sarma" nekonvencionalnih naucnika, razbarusenih ako treba, koji ne spavaju nocima trazeci resenje za jednacine kosmosa ili da bi snimili retku kometu, nalivaju se kafama, pa sto da ne i vinom, gledaju intelektualne filmove opskurnih ruski reditelja za koje niko iz njihovog drustva nije cuo i tako dalje. Savan je tu bio neko otelotvorenje upravo takve slike. Malo ko rock zvezda za strebere. Nije bio jedina rock zvezda tamo. Kad se prisecam sad vidjenijih petnicara (moj uzorak je limitiran na par seminara), pa svi su oni bili vise savani nego bozici. Bilo je naravno i full-proof strebera koji su tu dosli da uce i samo da uce, ko sto na svakoj ekskurziji ima dece koja se bas zanimaju za manastire ili nesto drugo.

 

Ne znam koliko je Savanova slava  rasla. Ekipa s pocetka 90-tih koja se skupljala oko meteora, vec ga je pominjala s divljenjem. Savan ovo, Savan ono. Mozda je bio manje prisutan po raznim drugim seminarima u to vreme. Moji kontakti sa stanicom su svi prekinuti krajem 2005.

 

 

Vjeran ti je upravo antipod ovih Savana-predatora. On je toliko zigosan kao cudoviste i moralna nakaza, otvoreno je pricao o svom bavljenju prostitucijom i kojecemu drugom, a bio je zapravo dobar covek. Ako je Savan moralna nakaza u skoli, Vjeran je bio moralno nevinasce u bordelu.

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...