Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2021/22


Ros

Recommended Posts

Napisah na drugoj temi, ono je morao biti kos, dok lopta udara u obruc Lesor je jos uvek iza linije za penale (btw. odlicno je izveo celu akciju, posto najcesce ovakvi pokusaji budu poprilicno trapavi). Previd sudija. Sto se ovi nisu bunili - ne znam, verovatno iz one pozicije nije lako videti da li je bio prestup pa su svi kontali da je gazio liniju. 

  • +1 1
Link to comment
Колико ја читам, табла се не рачуна. Дакле ако удари о таблу па му се врати, до је недозвољено. Мора да погоди обруч и да му се лопта врати.
Citam negde da u fiba pravilima nema toga da mora obruc. Nba svakako mora. Ne znam za aba/euroleague.
Al opet, imam utisak da je Lesoru osnovna zamerka bilo uverenje da je bilo previse intencije i namernog bacanja lopte. Cudno je i to sto su sa klupe Partizana lako prihvatili i nisu trazili makar proveru. Za slucaj da su mislili da je sviran prestup.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment

Malo postoji stvari ljudi i pojava na ovom svetu koje prezirem više od kategorije ljudi "huligani". Najveća govna koja su ikad postojala, najveći ljudski ološ, najniži oblik postojanja, prezirem ih koliko je to moguće. 

To što ih niko ne izbacuje godinama i što imaju status kakav imaju u oba kluba samo govori koliko je ova zemlja raskurcana do temelja. 

 

 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, goofs said:

Napisah na drugoj temi, ono je morao biti kos, dok lopta udara u obruc Lesor je jos uvek iza linije za penale (btw. odlicno je izveo celu akciju, posto najcesce ovakvi pokusaji budu poprilicno trapavi). Previd sudija. Sto se ovi nisu bunili - ne znam, verovatno iz one pozicije nije lako videti da li je bio prestup pa su svi kontali da je gazio liniju. 

 

Zaboravio si na jedan sitan detalj, koliko je meni poznato lopta mora da predje visinu obruca pri sutu.

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

Zaboravio si na jedan sitan detalj, koliko je meni poznato lopta mora da predje visinu obruca pri sutu.

 

Nek neko okači citat iz kss pravilnika koji navodi ovo. Po ovim pravilima koja su kačena, Lesorov potez je regularan. Mogao bi i @Djolle da se oglasi

Edited by Mindaugas Žukauskas
Link to comment

Mislim da to nema veze. Lopta u kosarci “ne prelazi visinu obruca” samo ako ga ne dodirne i ne preleti, to se najcesce gleda kada neko sutira na kos pa definise da li suter sme da uhvati loptu ili ne. Ili recimo kad sa penala neko promasi celu konstrukciju, nema skoka nego se izvodi lopta sa strane.

 

Primer: igrac moze da ide na ulaz polaganjem lopte odozdo i da lopta klepi u donji deo obruca, dakle ni u jednom trenutku da ne predje visinu istog. Igrac u takvoj situaciji ima prava da uhvati tu loptu kao skok u napadu i da tera dalje.

Link to comment

+ čini mi se da sam dosta puta viđao da igrači namerno promašuju tako što bacaju iste ovakve granate, samo gađaju obruč sa strane da se lopta odbije ka bočnoj liniji.

 

Ne želim da kvarim ciganima slavlje, nego baš interesantna situacija i baš sam iznenađen Žocovim komentarom na ovo. 

Link to comment

Na b92 kažu da je Lesor nagazio liniju, ako se to desilo onda jeste prestup. Na onom YT snimku se to ne vidi lepo jer stoji grafika rezultata. Možda je to u pitanju.

Link to comment
+ čini mi se da sam dosta puta viđao da igrači namerno promašuju tako što bacaju iste ovakve granate, samo gađaju obruč sa strane da se lopta odbije ka bočnoj liniji.
 
Ne želim da kvarim ciganima slavlje, nego baš interesantna situacija i baš sam iznenađen Žocovim komentarom na ovo. 
Pa bas nema previse 'granata'. Ima Shaq na all staru nekom bese :).
Daj neki primer ovako hitrog i ociglednog frljanja.
Jbg, nije bas da ce se Lesor prvi setiti da pobedi sistem.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
7 minutes ago, MeanM@ said:

Pa bas nema previse 'granata'. Ima Shaq na all staru nekom bese :).
Daj neki primer ovako hitrog i ociglednog frljanja.
Jbg, nije bas da ce se Lesor prvi setiti da pobedi sistem.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

 

 

Ima toga još, samo me mrzi da tražim. Ti si se previše uhvatio za estetski dojam. Igrač ima pravo da promaši slobodno bacanje, uopšte nije dužan da taj promašaj izgleda uverljivo. Dakle može da baci loptu normalnim izbačajem. A može i da granatira koš. Nijedan odeljak iz košarkaških pravila mu to ne zabranjuje, niti bi trebalo da mu se oduzima lopta zbog toga.

  • +1 1
Link to comment

ima pravo da uhvati svoj promašaj, jedino je bitno da lopta dodirne obruč i da niko ne uđe u reket pre toga. ovde su svi ušli u reket ranije, osim izgleda Lesora, ne znam kome su sudili raniji ulazak
 
ako je i Lesor prestupio to je milimetarski, tj u desetinkama šta je bilo pre, lopta u obruč ili on u reket. ali u svakom slučaju su svirali pre nego što je zakucao, da su pregledali mogli su jedino da ponove bacanje ako je neko od Zvezdinih prvi ušao, ali mislim da se to i ne spominje da može da se pregleda

Link to comment
 
 
Ima toga još, samo me mrzi da tražim. Ti si se previše uhvatio za estetski dojam. Igrač ima pravo da promaši slobodno bacanje, uopšte nije dužan da taj promašaj izgleda uverljivo. Dakle može da baci loptu normalnim izbačajem. A može i da granatira koš. Nijedan odeljak iz košarkaških pravila mu to ne zabranjuje, niti bi trebalo da mu se oduzima lopta zbog toga.
Jebga, ovo je srednja skola, i kolko god se ja hvatao za dojam, nije isto ovo i ono Lesorovo. Malo je bilo komicno ono bacanje i trk napred da dam kos. Obradovic i jos bar dvojica na klupi se vataju za glavu.
Svejedno, bilo bi lepo saznati komentar sudija, sta su stvarno svirali.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...