Jump to content
IGNORED

Mala galerija jezika


bus

Recommended Posts

За ово друго сам имао догађај... рече ми жена да купим расад афричке љубичице, и пред полазак кући свратим лепо до цвећаре, и док сам дошао на ред, преслишам се како се оно зову љубичице (јер у сваком језику имам проблема да попамтим те спискове - дрвеће, рибе, птице, цвеће, комаде одеће, врсте обуће, намештаја, алата - па и у свом :mellow: ), и таман цвећарка да ми се обрати, кад је зовне колегиница - "Ибоја, ...". Ту се ја начисто збуним, сад треба од Ибоје да тражим афричке Ибоје... срећом оде она, врати се за минут, а дотле сам се већ одбунио :).
Devojka je, dakle, vec imenom bila predodredjena za profesiju kojom ce se baviti :D
Link to comment
  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    39

  • расејан

    18

  • FranziskaKafka

    7

  • Ulven

    6

Najlepši germanski jezik? Jes, vala. Du gamla, Du fria, Du fj?llh?ga nordDu tysta, Du gl?djerika sk?na!Jag h?lsar Dig, v?naste land upp? jord,Din sol, Din himmel, Dina ?ngder gr?na.Du tronar p? minnen fr?n fornstora dar,d? ?rat Ditt namn fl?g ?ver jorden.Jag vet att Du ?r och Du bliver vad du var.Ja, jag vill leva jag vill d? i Norden.

Link to comment
Kristal - Seragam hitam.mp3Nemam pojma koji je ovo jezik, a ni čovek koji mi je ovo doturio nema pojma otkud mu... pa ako neko zna, bilo bi mi milo.Pesma je duga skoro pet minuta, a fajl ima 6,5 megabajta. Sajt mi nije nešto preterano brz, čuči na nekom Dotizijevom serveru u Kanadi. Edited by расејан
Link to comment
Je l' ovo? (Nisam poslušao ovaj tvoj link). Googleovao. Ovo je malajski, I think.
Лако је тако, могао сам и ја да гуглам :). Мислио сам да ће неко од присутних експерата да ослушне и викне "јао знааам ово!".
Link to comment
Лако је тако, могао сам и ја да гуглам :). Мислио сам да ће неко од присутних експерата да ослушне и викне "јао знааам ово!".
Recimo da sam nagađao da je neki austronezijski jezik i da sam tipovao na malajski ili indonežanski (zbog naslova pesme).
Link to comment
Recimo da sam nagađao da je neki austronezijski jezik i da sam tipovao na malajski ili indonežanski (zbog naslova pesme).
Е, то се већ броји у, како би се превело, образовано нагађање :).
Link to comment
  • 1 month later...

Ala zabusavljete. :DEvo jos... a moz i sas gugletanje:Pain Roashnpr?nn...hon i tsboi Reashlain v?nn.A pluebas ?nt oins baiss bie Schneab,die vinnet mon lai in G?ttscheab,Pain Roashnpr?nn

Link to comment
  • 8 months later...

PER TU PLORO(Marina Rossell, reči: Joan Margall, muzika: Pep Ventura)Ad?u, rosa d'abril!Ad?u, rosa encarnada!Dem?, lluny del teu roser,d'enyorament em morir?.Quan et diran la meva fi,plora per mi, que per tu ploro;plora per mi, m?s dol?ament,que amargament, no ?s el teu plor.Eixuga el plor, no ploris gaire,que et marciria el pas de l'aire.No ploris gens; no ploris, no.Per tu i per mi, jo, que ja en s?,b? puc plorar millor.

Link to comment
Mirand?s :wub:Cardai cardicas cardaila lhana pa los cobertores,que las pulgas (e)stan prenhadas,van a parir cardadores.Tirioni tioni tionitirioni tioni tionoLa moda d?l Tirioniquin l?havi(e) d(e)aumentare?Un burro d(e)un cardadoreque la truxo pal?lhugare!L?lhugar de Du(e)s Eigreijaste(n) una pidra bermelhadonde se sentam los mo?usa peinar a la guedeilha.L?lhugar de Du(e)s Eigreijaste(n) una pidra redondadonde se sentam los mo?usquando benam de la ronda.
Link to comment

Evo jednog lika zbog kojega sam poceo da obracam paznju na David Bowie-a...Lik se zoveSeu Jorge, on je brazilski glumac (jedan odlican film u kome glumi je Grad Boga, ili City de Deus, obavezno pogledati) i muzicar, i svasta nesto...Peva pesme Davidove, ali na portugalskom, i meni to zvuci fenomenalno, vrlo cesto i bolje nego kod samog Davida...evo npr jednog linka sa youtube-a

Uzivajte cool.gif
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...