Jump to content
IGNORED

Mala galerija jezika


bus

Recommended Posts

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • bus

    39

  • расејан

    18

  • FranziskaKafka

    7

  • Ulven

    6

Busonjo, ono je bio Schwyzert?tsch. http://www.nthuleen.com/papers/130paper2.htmlEvo irskog. Znam da ima "frikova". :wub:

F?ilte U? Cheallaigh romhat chuig su?omh idirl?n Ghael-Taca, B?ile ?tha Cliath. Sna leathanaigh at? le teacht gheobhfaidh t? roinnt eolais f?inne agus faoin dhearcadh at? againn maidir leis an Ghaeilge. T? s?il againn go mbeidh s? ina habhar machnaimh duit - an l?itheoir. Ar aghaidh linn, mar sin.
Edited by FranziskaKafka
Link to comment

ovo je jedan meni razumljiv jezik koji me oduševljava... УчителИма ли барем нешто на земјата штопоседува некаква смисла и што,дури, би можело да го измениредоследот на настаните не самона земјата туку и во другитесветови - го запрашав својотучител.- Има - ми одговори учителот.- Што е тоа? - запрашав.- Тоа е... - започна мојот учител иодеднаш замолча.Стоев и напрегнато го очекувававнеговиот одговор. Но тој молчеше.И јас стоев и молчев.И тој молчеше.И јас стоев и молчев.И тој молчеше.Обајцата стоиме и молчиме.О-ла-ла!Обајцата стоиме и молчимеО-ло-ло!

Link to comment

it just rocks my world... japanese----yuku haru-ya tori naki uo-no me-ni namida(proleće prolazi -ptice plaču, suze u ribljim ocimaBasho)----neko-no meshi shoubansuru-ya suzume-no-ko (isprobava mačju hranu -beba vrabacIssa)----ware-to kite asobe-ya oya-no nai suzume(dodji i igraj se sa mnom -ti, siroto vrapčeIssa)

Link to comment

Malo multimedijalnog sadržaja. Estonski. EDIT:1) Tema je malo ... poznata. Oh well. Fokusirajte se na zvuk jezika. 2) Čućete povremeno kako kao da zastanu na pojedinim konsonantima. To je zato što estonski ima tri dužine za vokale i konsonante: kratki, dugi i predugi - baš tako.

Edited by crveni autobus
Link to comment

Banacanski. :lolol:

Doleko mu lepa ku?aNedelja pose podne. Deda Živa i komšija Steva seli po obi?aju na sokak, pa se razgovaradu: - Dal me seva kuk, post mu poljubim, mora da ?e das promeni vreme – vajka se komšija. - Kolko pantim, ni jedared nisi omano – kaže deda Živa. - To mi sva koris od tog di sam bio u rat. - Pa, dali ti invalidu. - Dao bi ja njima dve, sam da me nije strefilo. A jos bolje da rat nisam ni vido. Ni ja njeg, ni on mene. Doleko mu lepa ku?a! Di je to za paora? Paor treba zemlju da radi, dima svet da je leba. - Dabom kad bi kogod nas pito. Naredidu pa onak mora. Da je navolju, niko ne bi teo, okrom ?ovek da bide uljav il das zdravo najedi za tako štogod. - Di je tuna pravda? – pita komšija Steva. – Carevi zaratidu, a narod pose das bije? To bi ja drukše. Jal imadu ti carevi nesto izme? nji, došlo im, ne branim, ima sveta svakakog. O?edu jedan na drugog, može, al ne narod da gine. Dizi?edu lepo nji dvojica na utrinu, das porvedu i oma s vidi kom supa, kom rezanci. Ta ko bi zdrage volje išo dostavi kosti na talijanski front, u Galiciju il digod bilo?- A ti nisi? - Moro, ko i svaki, al oma tre?i dan prebego, da bar znam zašta ginem. Pose prošo ko bos po trnju. - Ta ni drugi nisu bolje fasovali – teši ga deda Živa. – Vlada Divnin pogino na Pjavu. Gaja Kikoš predo s Rusima, a onak u logor uvati jeftiku. Laza Suvaja?ki me?o krompir u?izmu dopravi žulj, a opravio belaj pa mu u be?kere?ki špitalj odseku dva prsta nanogu. Kosta Stamatov i neki Jova iz Ferdina pili lijander das razbolu tek tolko da i pošlju ku?i, al preteradu sotim i onak više nikake medecine nisu pomogle. Otad Kosta furt poboleva, eno ga spao na pedes kila. - ?ovek ima glavu da misi, pa mož kako o?e. Mene žao marve. Šta s konji kome krivi? Pri?o mi ?ura za njegovi dva belca. Oba i uzeli, pa ?idu nikad više, a Be?ara kažedu vido Velja ?ak na granicu. Prepozno ga po belegi. Tolko siroma propo da jedva stojo nanoge. Ko o konjima da vodi ra?una kad ni o ljudima ne brinedu?(Slobodan Vukadinović - Priče iz starog Banata)

Edited by FranziskaKafka
Link to comment
Banacanski. :lolol:
Nevjerovatno su dobri ti prečanski govori. Kade? Ta sade. Oma. U jednoj srpskoj komediji direktora igrao Milan Gutović, neki zaplet sa skladištem kada za kupanje. Lik veli da će donijeti jelo i piće za neku bahanaliju. Gutović pita, a kade? A ovaj, kako kade, pa sade. :lol:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...