Jump to content
IGNORED

Tramp posle poraza


vememah

Recommended Posts

49 minutes ago, vememah said:

 

 

Oho, projekat isušivanja močvare. Ovo su smislile ozbiljne čike.

  • Haha 1
Link to comment
On 25. 1. 2024. at 21:04, Lord Protector said:

 

projekat isušivanja močvare

Misliš projekat uvođenja diktature?

  • +1 1
Link to comment

Advokatkinja žene koja je dobila tu odštetu:

 

Quote

ANDERSON COOPER, CNN HOST: Can you take us inside the courtroom? Because during your closing statement, the former president [Donald Trump] got up and left. Did you see that? I mean, it's a small courtroom.
ROBERTA KAPLAN, ATTORNEY TO E. JEAN CARROLL: Well, so the crazy part about it is, I wasn't really focused on him. I was -- I was standing here, he was to my left, but I was facing the jury who was to my right. And the only way I actually knew it happened because I was really trying to zone him out is when the judge said that President Trump had just left the courtroom.
COOPER: The judge made a point of putting into the record that he left.
KAPLAN: Correct. But obviously, the jury saw it. And then my partner, Shawn Crowley, when she spoke after me said to the jury, you saw the kind of guy he is, pretty much what he just did in this courtroom today is everything that our case is about.
COOPER: Do you think that act, getting up and walking out hurt in terms of or made a difference with the jury?
KAPLAN: I think it hurt him terribly. I mean, our whole case was about the fact that Donald Trump is unable to follow the law, unable to follow the rules. He thinks they don't apply to him. And as bad is what he did to E. Jean Carroll was and the sexual assault was terrible, and as horrifying as the different defamation was back in 2019, the most amazing, shocking part of it all is that he kept on doing it, and he kept on doing it, even during the trial. I mean, what other person thinks they can just openly break the law over and over and over again? Donald Trump.
COOPER: The punitive damages were higher than, I don't know, if they were higher than you anticipated. Where they or --?
KAPLAN: We are very happy with the punitive damages award.
COOPER: Why do you think they were so high? Because of his behavior?
KAPLAN: Yes, because under the law of punitive damages, a jury is allowed to and actually should consider what it will take, what monetary amount it will take to get the person to stop.
COOPER: That's -- so the idea of the jury was, it's going to take a big number to get this guy to stop.
KAPLAN: Exactly. That all he really understands is money, and so you should award an amount of money that will make him stop. Whether that will succeed, I don't know. I sure hope it will.

https://transcripts.cnn.com/show/acd/date/2024-01-26/segment/01

 

Edited by vememah
Link to comment
3 minutes ago, vememah said:

Advokatkinja žene koja je dobila tu odštetu:

 

https://transcripts.cnn.com/show/acd/date/2024-01-26/segment/01

 

 

Ono shto meni nije jasno, za ovoga verov svuda pishe da je narcisist. Znachi sad to i ima ime, i opet ljudi ne nalaze da ima neki problem da se glasa za tako neke ekstremne primerke. Evo sad su biili ti neki prajmeriz, znachi imao si prilike da dash glas i nekom za koga mozda ne znash da je najgore shto moze da se ima od tih F shifri...

Link to comment
Tramp je do sada uspevao da izbegne plaćanje odšteta za finansijske prevare proglašavanjem bankrota (četiri puta), ali je ovaj put drugačije. Presuda ga je zatekla u sred kampanje u kojoj je njegova osnovna privlačnosti za one koji ga podržavaju njegova navodna uspešnost u vođenju (lažne) poslovne imperije. Bude li proglasio bankrot i ovaj put pokazaće da je u biznisu nesumnjivo luzer koji je upropastio veliko bogatstvo koje je njegov otac nagomilao kroz saradnju sa građevinskom mafijom po istom principu po kom je gubitak od 5 miliona dolara, po prvoj presudi u ovom slučaju, uspeo da pretvori u gubitak od 83,3 miliona dolara. Luzeri ne podržavaju luzera, njima treba neko ko je je jednako kao oni nemoralan i ne obazire se na zakon, ali koji je uspeo u onome o čemu oni mogu samo da maštaju - da bude bogat i moćan i ima milom ili silom svaku ženu koju poželi.
Najbolje bi mu bilo da plati i ispadne poluluzer, samo ne znam da li je uopšte u stanju, finansijski i psiićki. A čeka ga verovatno i isplata 300 miliona dolara državi kao kazna za lažno naduvavanje vrednosti svoje imovine kreditorima, što dalje povlači zabranu bavljenja biznisom u državi Nju Jork i njemu i njegovim sinovima i ćerkici.
  • +1 4
Link to comment

Normalno, on je čovek hodajuća simbolika. Simbolika u kojoj on uvek nekog ponižava. Onog našeg picoustog mučenika kad preslišava kao osnovca, pa ona silna rukovanja gde kao neće da pusti ruku jer je glavni orangutan itsl. Treba ga sad jebati s uživanjem dok mu ne otpadne ona potemkinova frizura.

  • +1 1
Link to comment

Šta je on rekao toj gospođi  koja ga tužila 

Nigde ne piše konkretno nego sve uvijeno 

 

83 meleona zato što samo na taj način može da se utiče na okrivljenog ,ako sam dobro razumeo 

Link to comment
40 minutes ago, aram said:
Tramp je do sada uspevao da izbegne plaćanje odšteta za finansijske prevare proglašavanjem bankrota (četiri puta), ali je ovaj put drugačije. Presuda ga je zatekla u sred kampanje u kojoj je njegova osnovna privlačnosti za one koji ga podržavaju njegova navodna uspešnost u vođenju (lažne) poslovne imperije. Bude li proglasio bankrot i ovaj put pokazaće da je u biznisu nesumnjivo luzer koji je upropastio veliko bogatstvo koje je njegov otac nagomilao kroz saradnju sa građevinskom mafijom po istom principu po kom je gubitak od 5 miliona dolara, po prvoj presudi u ovom slučaju, uspeo da pretvori u gubitak od 83,3 miliona dolara. Luzeri ne podržavaju luzera, njima treba neko ko je je jednako kao oni nemoralan i ne obazire se na zakon, ali koji je uspeo u onome o čemu oni mogu samo da maštaju - da bude bogat i moćan i ima milom ili silom svaku ženu koju poželi.
Najbolje bi mu bilo da plati i ispadne poluluzer, samo ne znam da li je uopšte u stanju, finansijski i psiićki. A čeka ga verovatno i isplata 300 miliona dolara državi kao kazna za lažno naduvavanje vrednosti svoje imovine kreditorima, što dalje povlači zabranu bavljenja biznisom u državi Nju Jork i njemu i njegovim sinovima i ćerkici.

 

Je l presuda pravosnazna?

To jest, izvrsava se bez obzira na zalbu?

Link to comment
13 minutes ago, Fakundo Sava said:

Šta je on rekao toj gospođi  koja ga tužila 

Nigde ne piše konkretno nego sve uvijeno

 

ne znam šta joj je rekao, ali je uvukao u kabinu za presvlačenje i tamo je "seksualno napastvovao"

 

5 minutes ago, Budja said:

 

Je l presuda pravosnazna?

To jest, izvrsava se bez obzira na zalbu?


Tramp ima pravo da se žali na presudu, to će verovatno i učiniti, ali da bi druga bila oborena morala bi da bude i prva, a tu su mu šanse jako slabe. Da li je izvršna bez obzira na žalbu ne znam, a mrzi me da tražim.

Uzgred,
Trampov pajtos i advokat Đulijani je od njega tražio pare na zajam da plati kaznu od 148 miliona dolara. Odgovor je bio naravno "Nemam! A i da imam, odakle mi?"

Link to comment

Ima pravo na žalbu, ali mislim da mora da ostavi deo love. Najjače je što je ona tražila recimo 20 miliona, a porota odlučila da da mu uzme 4x više. LOL.

 

Top dog

 

107365367-17063167932024-01-26t221651z_5

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, aram said:

ne znam šta joj je rekao, ali je uvukao u kabinu za presvlačenje i tamo je "seksualno napastvovao"

kako sam razumeo ,mada nisam gledao detaljno,ona ga je optužila za napastvovanje ali to nije došlo do suda ,

nego je on imao dok je bio prezident nekakve sexističke izjave koje su njoj napravile pakao od života ,pa je  na osnovu toga  dobila odštetu 

Link to comment

To je došlo do suda, sud je presudio da nema dokaza za silovanje, ali ima za sexually assault i kasnije defamation i dosudio joj tih 5 miliona dolara. Pošto je on u međuvremenu nastavio sa klevetama i uvredama, ponovo ga je tužila i tražila prvobitno 10 miliona, ovo je presuda po toj tužbi.

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...