Jump to content
IGNORED

Zvezda u sezoni 2021/2022: treca sreca ponajveca


Dimitrije

Recommended Posts

#teamborjan

Vidim da je krenula klasična rafalna paljba govnara po Borjanu na tviteru, malo žena, malo ovo, malo ono, samo to bi mi bilo dovoljno da se opredijelim. Ne bih da otvaram neke teške rasprave, ali igrački veća je Zvezdina legenda Borjan od Stankovića, Stanković je imao veću karijeru, ali negdje drugdje, Borjan je od onih 7-8 sezona koje su bile na nivou CZ koji očekujemo od kluba od sankcija naovamo (a kojih je bilo 25+) bio bitan šraf u 5, a u nekim od najvećih uspjeha CZ od raspada SFRJ je bio najbitniji pojedinac. Plus, ovako na oko, Stankela djeluje kao neopjevano veća džiberčina, na stranu što sam od nekih ljudi koje znam a koji znaju Borjana lično čuo da je u pitanju baš ok lik. 

  • +1 8
Link to comment
8 minutes ago, Milosh76 said:

Da li je Katai veca Zvezdina legenda od Dejana Stankovica?

ako mene pitaš, tu su negdje, možda je na strani Kataia što je učestvovao u više bitnijih evroutakmica sa više efekta i što ima više titula sa CZ, mada nijedan ni blizu Borjana po tom pitanju.

Link to comment

Onda mozes da kazes da je vecina igraca iz ovog sastava vece legende od Dekija... i Gobeljic i Rodic koji su tu sve vreme, kao i Borjan. Rodic je takodje ucestvovao u svim uspesima poslednjih 5 godina i dao svoj doprinos. Ili recimo Ben ili Degenek.

 

Sto priznaces, nije ni bilizu istini.

Edited by Milosh76
Link to comment

Ne može zato što niti su igrački blizu niti su bitni u igri, tačnije isto ili bolje bi bilo da su tu neki prosječni JSL igrači, kakav crni Rodić i Gobeljić, Gobelji možeš računati one silne crvene gdje je direktno štetio ekipi kao minus, da ga nije bilo ova ekipa bi možda npr. prošla Milan. Borjan je direktno donio par plasmana dalje kroz kvalifikacije i kroz grupe. To je jednostavan eye-test. 

Degeneka takođe nije bilo sve vrijeme, Ben je ok ali nije u formi već godinama, jedina realna konstanta je Borjan i kvalitetom i prisutnošću. 

Mislim ne znam je li baš toliko troluješ ili ne kapiraš o čemu govorim. 

 

Da ne ulazim u to da je Borjan odigrao duplo više utakmica za CZ od Stankovića ukupno, a u Evropi šest puta više. 

Link to comment
32 minutes ago, James Marshall said:

Ben je ok ali nije u formi već godinama, jedina realna konstanta je Borjan i kvalitetom i prisutnošću. 

Mislim ne znam je li baš toliko troluješ ili ne kapiraš o čemu govorim. 

 

Da ne ulazim u to da je Borjan odigrao duplo više utakmica za CZ od Stankovića ukupno, a u Evropi šest puta više. 

Ben nije u formi poslednju polusezonu, al dobro.

 

Ne trolujem nego te pitam, samo sto ti izgleda nisi raspolozen za normalnu komunikaciju.

 

Naravno da ima duplo vise utakmica u Evropi kad se promenio sistem igranja u Evropi.

 

Ali dobro... izvinjavam se sto si se iznervirao, bila mi je namera da razjasnis svoju misao da je Borjan veca legenda od Dejana Stankovica, a ne da pocinjes raspravu i svadjanje.

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Ben nije u formi poslednju polusezonu, al dobro.

 

Ne trolujem nego te pitam, samo sto ti izgleda nisi raspolozen za normalnu komunikaciju.

 

Naravno da ima duplo vise utakmica u Evropi kad se promenio sistem igranja u Evropi.

 

Ali dobro... izvinjavam se sto si se iznervirao, bila mi je namera da razjasnis svoju misao da je Borjan veca legenda od Dejana Stankovica, a ne da pocinjes raspravu i svadjanje.

Ima 6x više evroutakmica, a realno tu se prave legende. Tu i u derbijima.  Nije Borjan kriv što je sistem promijenjen, ali mu jeste išlo na ruku, slažem se. Ali uzmi u obzir da je preko pola tih utakmica bilo u dvomečevima na ispadanje. 

 

Nisam se iznervirao, uopšte, nego počesmo od Borjana, pa dođosmo do Kataija, pa na kraju na Gobeljića i Rodića. Kako drugačije da to skontam nego ili da me navlačiš ili troluješ :D

 

Pazi, Stanković je najmlađi prvotimac, sve super, ali tu je problem to veličanje prošlosti kako je nekad sve bilo bolje itd, plus se naravno ne može izbaciti u glavi iz jednačine kasnija Stankovićeva karijera. Ali to nema veze sa CZ.

 

Evo kako je Borjan veća legenda, između ostalog. 

Bio 2x u Ligi Šampiona sa CZ. Njegov uticaj na to - nemjerljiv. Kapiten. 

Stanković ima par zaista fantastičnih evroutakmica za CZ, kao klinac, dodatni plus, Kajzer naravno. Ali to je ipak KPK. Naravno, ima do sankcija, ali Stanković svakako ne bi igrao u tim godinama, jedino je problem što je klub bio na gubitku zbog tih sankcija, pa je sve bilo teže. 

 

Borjan ima pobjedu nad šampionom Evrope u grupnoj fazi LŠ, par proljeća u Evropi, malo li je na ovu skupoću. A u tom petogodišnjem nizu koji je ubjedljivo najveći uspjeh CZ od Barija naovamo, bio kapiten i jedini koji je odigrao sve minute (ok, možda je negdje bio povrijeđen) i na prste jedne ruke mu možeš nabrojati promašaje u tih 60+ evroutakmica, a dobrih odbrana koliko hoćeš. A nije baš da je ispred njega igrao Vidić sa Najdoskim, često je bio na promaji gdje je vadio. Hoću da kažem, čovjek je izuzetan golman u najboljem periodu FK CZ od ratova naovamo. 

 

Za 10 ili 20 godina neće uopšte biti rasprave o ovome, kad se dobije jedna distanca i prema ovom vremenu kojem sad prisustvujemo, pogotovo ako ponovo potonemo kao što smo potonuli nakon Stankovićevih godina ili pogotovo nakon vremena Žigića, Pantelića i Muslina. 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Nisam se iznervirao, uopšte, nego počesmo od Borjana, pa dođosmo do Kataija, pa na kraju na Gobeljića i Rodića. Kako drugačije da to skontam nego ili da me navlačiš ili troluješ :D

 

 

 

Tako sto je Katai veznjak, kao i Deki, a Rodic i Gobeljic imaju isto ili vrlo slican broj utakmica kao i Borjan. Poredim uporedivo. Naravno da ne mislim da je najgori igrac u poslednjih 5 godina porediv sa Dekijem, ni blizu. Rodic mozda, samo po uspesima i redovnom igranju i to je sve.

 

Borjan je najbolji transfer koji je Terzic ikada izveo u Zvezdi i verovatno najbolji golman u poslednjih dosta decenija, ali poredjenje sa Dejanom Stankovicem, po mom skromnom misljenju, je nemoguce.

Ako samo poredis uspehe, Borjan je najbolji ikada, osim Bari generacije, ali to nije poenta.

 

Deki je Zvezdas u srcu, oseca Zvezdu, bio je i u omladincima Zvezde, ceo zivot je tu. Borjan je dosao u zrelim godinama, poklopile se kockice i postao je besmrtan u istoriji FKCZ. ALi daleko od toga, po meni, da je veca legenda od Dejana Stankovica.

 

Opet, misljenja su da se razmenjuju i suceljavanju, a optuzivanjem da sam trol i da trolujem, komunikacija se ubija i u najmanju ruku je nekorektno.

 

Nema ljutnje, sve ok sto se mene tice. :thumbsup:

Link to comment

A čuj, po toj logici ko se zaklinje u klub više svi oni gardisti su veće legende od Borjana, Vujadin Savić, sin legende, vođa navijanja na šipki, legenda instagram postova, mislim možemo mi to natezati koliko hoćeš, ko više ljubi dres i ko glasnije pjeva pjesma i ko se više zaklinje Severu. Poenta je da je Deki imao 3 i po sezone sa jednom evrosezonom za sjećanje, da je bio izuzetan talenat i radnik koji je to kasnije pretočio u odličnu karijeru. Ali ako već to zaklinjanje u klub gledamo i ako natežemo uglove gledanja, Deki je zapalio sa manje od 20 u Italiju dok je Borjan najbolje godine ostavio u CZ (pet) i hoće da završi karijeru u CZ, objektivne okolnosti na stranu (to što je Deki beogradsko dijete pa je mogao da trenira od malih nogu u CZ dok je Borjan dijaspora). Branislav Ivanović je legenda Čelzija, nema veze što je Mitrovčanin koji sigurno nije navijao za Čelzi kao mali. Ima do odnosa prema klubu (Borjan nije nikad bio govedo prema klubu), zaostavštine (rezultatske i svake druge), dužine vremena u klubu, bitnosti za taj isti klub. Mislim, nije ni Dejo ponikao u klubu već je došao pred prajm pa je veća legenda od Stankovića. Jednostavno, svaka čast tom odnosu i tome što je dijete kluba, ali Stankovićeva zaostavština u FK CZ je tanja od Borjanove u svakom pogledu, po volumenu, kvalitetu rezultata, istorijskim trenucima, kontekstu, kontinuitetu. Da se gleda samo ta ljubav prema klubu, obojica bi mogli da se poklone Mamadu Mbođu :lolol:

  • +1 3
Link to comment

Prva i poslednja recenica su visak, neko bi rekao trolovanje [emoji14] sa ostalim se uglavnom slazem.

Slab sam na Dekija, Vidica, Robija, Jugu... Meni je Robi 10 puta veca legenda i bolji igrac od Deje, ali to je moj problem
biggrin.png





  • +1 1
Link to comment
  • renne unpinned and locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...