Jump to content
IGNORED

Lana Del Rey


eumeswil

Recommended Posts

Kod nje je veoma upadljivo to što je nakon neverovatno komercijalnog albuma izbacivala sve manje i manje komercijalna izdanja. Born to Die (uključujući i Paradise) su krcati hitovima na prvu loptu, a svi kasniji imaju sve manje i manje takvih pesama.

 

Imam Born to Die - The Paradise Edition na originalu. :D

 

Inače, mislim da je prvi album nepravedno zapostavljen. Velikim delom je na to uticao njen odnos prema istom.

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

da se upišem kao povremeni fan.

meni negde zaliči na Noru Džons, negde na Kejva... 

generalno mi se sviđa atmosfera u pesmama.

nisam pokušavao ništa da saznam o njoj mimo muzike, sem što sam guglao da l je pumpala usne :blush:

  • Haha 1
Link to comment
On 6.6.2021. at 15:41, Lena said:

Pa je li? :)

 

 

Spoiler

zar nije opšte poznato da je promenila lični opis (i ime) još na početku karijere? :unsure:

 

On 9.6.2021. at 15:48, Bojan said:

Jel vam se čini da kod Lane ima elemenata kempa, u smislu prenaglašenosti određenih stvari?

danas sam na nekom muzičkom portalu naletela na sliku (moguće i ne baš svežu) na kojoj se vidi jedna opšta prenaglašenost. malo sam se šokirala, nisam odavno videla kako izgleda. ovako nekako

 

Spoiler

an image

 

 

nisam mnogo upoznata s njenom muzikom inače, meni je prva asocijacija na LDR vic za nerdove :(

 

We are born to be young and in love : lanadelrey

  • Haha 1
Link to comment

Jeste, odlično upoređeno sa ovim slikama.

 

Prenaglašenost je jedan od glavnih momenata kod kempa. Bitan je estetski momenat, ali nije samo to u pitanju. To bi moglo da bude i nešto kao kičasto, ali kičasto je za razliku od kempa iskreno u svom iskazivanju.

 

Ja sam kod Lane imao u vidu tu njenu melanholičnost i imidž devojke kojoj je za sreću u životu prevashodno potreban muškarac. U tom smislu je to i neki kontrafeministički momenat. Ali - Helou! - Lana je ipak devojka sa Menhetna.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...